Risc mare de neplata Adnow.com

Bună,
Dacă e vorba de paypal, din păcate iar avem probleme cu ei. De aici și aceste întârzieri. Acum am introdus webmoney si payoneer, ca alternative la PP. Pentru probleme ce apar îmi puteți scrie fie tickete, fie pe skype: ro.adnow01
 
Pentru paypal confirm ca sunt probleme ce ceva vreme in special la MassPayment, dar nu pot garanta ca este aceiasi problema si la adnow.
Tot ce stiu este ca multe firme mari au probleme la platile prin paypal.
 
De ce imi apar click-uri "Clicks from other resources" daca am reclama pusa doar pe site-ul inregistrat?
Clicks: 166
Clicks from other resources: 13
E posibil sa ma afecteze la plata?
 
Clicks from other resources
Acesta este un bug si o metoda de a scade numarul de click. Plus mai este de la utiizatorii de mobile, care trimit blackreferer si sistemul il interpreteaza ca fiind din alta sursa.
Asta se poate rezolva usor de catre adnow.
 
Acesta este un bug si o metoda de a scade numarul de click. Plus mai este de la utiizatorii de mobile, care trimit blackreferer si sistemul il interpreteaza ca fiind din alta sursa.
Asta se poate rezolva usor de catre adnow.
La mine este o alta problema , am semnalat-o si anul trecut .
Dupa primele 2-3 luni de când am inceput sa folosesc Adnow , când totul era ok , am constat ca au inceput sa apara diferente intre numarul de click-uri ce imi erau afisate in statisticile site-ului si ce ce afisau statististicile pe Adnow . Au fost zile când diferentele au atins si 100 click-uri .
Am scris la acel moment si aici si la suport Adnow .
Dupa ce am muncit sa fac PrtScr-uri pentru 3 luni , inclusiv tabele i excel , mi-au raspuns ca diferentele apar deoarece se inregistreaza mai multe click-uri intr-un interval prea scurt de timp.
Trist .
Am mai scris si acum 3 luni , revenind asupra problemei . Mi-au cerut iarasi sa fac acele PrtScr-uri si statistici . Banuesc ca domnii de la suport nu realizeaza cat timp imi ia sa faca pe zile acele poze , si apoi sa fac tebele cu numarul de clck-uri diferenta .
Oricum , zilnic nu mi secontorizeaza click-uri de cel putin 1$ .
 
Mai am o problema , de data aceasta legata de forum .
Trebuie sa ma bucur ca am reusit sa ma loghez ,dupa multe incercari in zile diferite .
Ma autentific folosinf Autentificare cu Facebook . Ma autentific si in mai putin de 2 secunde ,ma deautentifica .
 
fost zile când diferentele au atins si 100 click-uri .
Pe multe sisteme de publicitate este un lucru bun ca vin click de la acelasi user care viziteaza mai multe pagini din site.
O alta probleme care este si nu e vina la webmaster, e faptul ca multe reclame sunt inselatoare. Userul X da click pe pe o reclama si vede ca este cu totul altceva, apoi da click pe alta reclama si vede acelasi lucru.
De asta numar de click mare intr-un timp foarte scurt. Aceasta este problema celor de la adnow si nu a webmasterului. Oricum acestia taxeaza clientul pentru fiecare click.

Ma autentific folosinf Autentificare cu Facebook . Ma autentific si in mai putin de 2 secunde ,ma deautentifica .
Asta e din cauza ca accesezi prima data forumul pe adresa roforum.net, apoi dai click pe homepage si automat intri pe www.roforum.net. Pentru fiecare se seteaza un cookie diferit iar facebook crede ca ai intrat pe un site nou.
Asa ca pentru a evita asta, va trebui sa intri mereu pe www.roforum.net si nu pe non www.
 
Pe multe sisteme de publicitate este un lucru bun ca vin click de la acelasi user care viziteaza mai multe pagini din site.
O alta probleme care este si nu e vina la webmaster, e faptul ca multe reclame sunt inselatoare. Userul X da click pe pe o reclama si vede ca este cu totul altceva, apoi da click pe alta reclama si vede acelasi lucru.
De asta numar de click mare intr-un timp foarte scurt. Aceasta este problema celor de la adnow si nu a webmasterului. Oricum acestia taxeaza clientul pentru fiecare click.


Asta e din cauza ca accesezi prima data forumul pe adresa roforum.net, apoi dai click pe homepage si automat intri pe www.roforum.net. Pentru fiecare se seteaza un cookie diferit iar facebook crede ca ai intrat pe un site nou.
Asa ca pentru a evita asta, va trebui sa intri mereu pe www.roforum.net si nu pe non www.
Multumesc , Alex .
L E : Din pacate si când intru de pe www.roforum.net ma confrunt cu aceeasi problema . Am putut posta pentru ca am ramas autentificata de la prima vizita când am reusit sa ma autentific .

Sper ca si problema referitoare la click-uri sa se rezolve .
Totusi s-ar fi adunat cateva sute de $ in favoarea mea . :(
 
Ultima editare:
Dacă aveți probleme concrete cu Adnow, mi le puteți adresa pe skype: ro.adnow01 sau prin tickete. Altfel nu vă pot ajuta. Sunteți mulți webmasteri și nu pot fi atentă la tot ce se scrie pe forumuri. Aici, puteți scrie, discuta, îmi puteți adresa întrebări generale, dar dacă e vorba de ceva concret, vă răspund mai ușor pe skype (de exemplu).
 
Pe weekend se aglomerează ticketele. Nu am cum să vă răspund la ele mai rapid decât o fac deja. Nu sunt robot și nu vă trimit nici răspunsuri de tip șablon. Pentru a primi răspunsuri prompte, scrieți-mi pe skype în intervalul: 11-19 (lun-vin) și vă răspund la orice nelămurire. :)
 
deci poate sa-mi explice cineva daca e normal ca la 1115 clickuri pe azi, sa faci 4$ ? :)) ... uite si screen..e ceva normal sau anormal? tot traficul este extern ..
si vine tot din google... si nu inteleg ce inseamna Clicks from other resources (clickuri din alte surse ) ...
2016-02-29_201623.png
sper ca cine vrea sa se inscrie..pe acel site sa se gandeasca bine inainte.. cpm e mare.. insa venitul este ...asa cum se vede.!
Eu am incercat cu Kimia, o retea de afiliere din Spania, si sincer functioneza destul de bine si au adult si mainstream.
 
Eu nu am avut probleme cu rata.
Deci nu era mai mica de 0.01 pe clik.
Si eu cred ca in loc de 1114 de clikuri
ai avut 1114 de afisari. Poate !
 
Loading...
Back
Sus