Roforum nu afiseaza reclame abuzive sau cu virusi. Daca vezi acest mesaj inseamna ca AdBlock este activat. Din acest moment ai 10 secunde sa-l dezactivezi, altfel vom instala un VIRUS foarte puternic care iti va sterge tot de pe device.
  1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Vrei sa devii programator GRATUIT ?

Discuție în 'Oferte, gratuitati si chestii SH' creată de YooProJecT, 14 Oct 2017.

1. Eduard E

Eduard E Active Member Registered Full Member

Aprecieri primite:
    134
    Puncte trofeu:
    43
    Credit:
    $226,74
    De asta am si spus ca sunt total debusolat, ori sunt in alta parte, ori nu stiu :)) Imi prind urechile pe aici avand in vedere poza ta, eu nu am reusit sa primesc nici un mail de pro/contra ... atasez poza cu ce am ...

Fișiere atașate:

• 123121.jpg
      123121.jpg
      Mărime fișier:
      218 KB
      Vizualizări:
      10
    Oprisan Alina apreciază asta.
  2. Alex11b

Alex11b Fii realist, doreste-ti mereu imposibilul Registered Full Member

Aprecieri primite:
    978
    Puncte trofeu:
    93
    Credit:
    $1.174,63
  3. Eduard E

Eduard E Active Member Registered Full Member

Aprecieri primite:
    134
    Puncte trofeu:
    43
    Credit:
    $226,74
  4. YooProJecT

YooProJecT Blogger Registered Full Member

Aprecieri primite:
    250
    Puncte trofeu:
    63
    Credit:
    $389,73
  5. Susp3kt

Susp3kt Active Member Registered Full Member

Aprecieri primite:
    393
    Puncte trofeu:
    63
    Credit:
    $955,01
    @AlexH, verifica acum mailul, si eu am primit la fel si astazi am primit ca a fost o greseala mailul anterior si ca am fost acceptat.

Fișiere atașate:

• gg.png
      gg.png
      Mărime fișier:
      118,2 KB
      Vizualizări:
      8
    Oprisan Alina și AlexH apreciază asta.
  6. AlexH
    Aggressive

AlexH Merg pe strada catre Mine... Membru personal Administrative SEO Expert Freelancer

Aprecieri primite:
    6.568
    Puncte trofeu:
    113
    Credit:
    $7.534,76
    Acum am verificat si nimic. Poate voi primi mai tarziu. Oricum e bine ca sunt cativa membri de aici care au fost acceptati si prin voi invatam si noi. :D

7. Susp3kt

Aprecieri primite:
    393
    Puncte trofeu:
    63
    Credit:
    $955,01
    Mda, oricum nu cred ca este ceva wow, nu cred ca o sa primesti nicio diploma sau ceva, doar ca ai acces la cursurile celor de la udacity gratuit, atat primesti :))

8. AlexH
    Aggressive

AlexH Merg pe strada catre Mine... Membru personal Administrative SEO Expert Freelancer

Aprecieri primite:
    6.568
    Puncte trofeu:
    113
    Credit:
    $7.534,76
    Este bursa de scolarizare, asa ca vei primi totul legal si care vor fi recunoscute, cel putin asa cred.
    Ar trebui sa scrie pe undeva acolo.

Alex11b, Oprisan Alina și Susp3kt apreciază asta.
  9. Susp3kt

Aprecieri primite:
    393
    Puncte trofeu:
    63
    Credit:
    $955,01
    Ar fi bine, desi vad la un alt curs ca nu se ofera certificat.
    Cod:
    Do these courses make me a Google certified developer?

While the Nanodegree programs offered as part of this scholarship will prepare you for current Google Developer certifications, you will have to take a separate certification exam to be certified by Google. Note that Google Developer exam fees are not included as part of the scholarship program. You can learn more about Google Developer certification.

10. Alex11b

Aprecieri primite:
    978
    Puncte trofeu:
    93
    Credit:
    $1.174,63
    Cum a fost primul curs astazi la la Google Udacity :))) Pai dimineata pe la 6 deja am primit primul curs ''12 cursuri'' din care au fost si unele dintre ele chiar si cu 37 de intrebari .Deci practic te invata cum sa faci o aplicatie de la 0 .La fiecare intrebare era atasat un videoclip in care iti explica apoi cand era gata clipul iti dechidea un formular ca la scoala :))) si trebuia sa raspunzi la ce ti-a fost explicat in clip inainte si sa trimiti raspunsul.Bai misto prima zi :))) atat ca am cam pierdut niste ore bune ca erau foarte multe intrebari:)))Acum din ce am citit cica in data de 7 decembrie vor fi alesi o parte dintre concurenti aceia care vor primi bursa si vor merge mai departe la Google Nanodegree unde au sansa sa iti dea si un job.Deci prima zi a decurs bine :)

Ultima editare: 6 Noi 2017
    Marian Mario, CiNiK, Oprisan Alina și alți 2 apreciază asta.
  11. kLande.

kLande. Member Registered

Aprecieri primite:
    8
    Puncte trofeu:
    3
    Credit:
    $9,44
    Salut. Cand am vazut pe youtube la Doza de Has despre acest proiect, m-am inscris si eu si am fost acceptat. Pana acum nu am facut nimic, nu prea i-am dat importanta, dar de azi vreau sa ma apuc de treaba.

M-am inscris ca web developer, la sectiunea de incepatori. Deci teoretic suntem 20.000, iar cei mai buni 2000 o sa primeasca o bursa si ocazia de a studia in continuare ...

Intrebarea mea este daca stiti mai multe despre ce se va intampla in continuare. Acei 2000 vor invata tot de acasa, sau cum ? In ce consta mai exact acea noua bursa ?

12. Alex11b

Aprecieri primite:
    978
    Puncte trofeu:
    93
    Credit:
    $1.174,63
    Pai trebuia sa faci :)))) ieri cursurile ce ti le-au trimis si sa le trimiti lor pana la sfarsitul zilei de 6 ,in cel mai rau caz sa ii anunti printr-un email.Azi e prea tarziu sa te apuci :)))) (''This amazing learning opportunity starts today; you'll see the scholarship course appear in your Udacity classroom by the end of day (Nov. 6th). If for any reason you cannot access your course by Nov. 7th, let us know by replying to this email.'')

13. kLande.

Aprecieri primite:
    8
    Puncte trofeu:
    3
    Credit:
    $9,44
    Eu o sa incerc oricum. Cursurile inca imi apar, daca nu mai merge, asta e ...

Totusi, stii ceva despre etapa urmatoare ? Ce se va intampla cu cei 10% care "merg mai departe" ?

14. Alex11b

Aprecieri primite:
    978
    Puncte trofeu:
    93
    Credit:
    $1.174,63
    Cursurile imi apar si mie dar trebuiau neaparat sa fie trimise pana la sfarsitul zilei de 6 ca sa fie validate.Restul care merg mai departe se vor afla pe data de 7 decembrie.

15. Adrian Adrian

Adrian Adrian Member Registered

Aprecieri primite:
    16
    Puncte trofeu:
    3
    Credit:
    $86,19
    Poti sa urci si tu cursurile primite, te rog? Multumesc mult!

16. kLande.

Aprecieri primite:
    8
    Puncte trofeu:
    3
    Credit:
    $9,44
    Pai nu cred ca merge. Trebuie sa fi logat in cont. Dar nu trebuie sa inveti neaparat de acolo. Daca nu te-ai inscris la timp, nu e mare lucru, inveti din alta parte. Mai mult ar conta faptul ca cei de ajung pana la sfarsit si sunt buni pot primi in continuare o noua bursa si probabil si o diploma sau ceva. O sa ramana doar 6 mii din 60.000 ... Iar din acei 6 mii, probabil cei mai buni vor primi si un loc de munca in domeniu, prin acest proiect sau daca nu pe cont propriu, mai mult ca sigur ...

Legat de cursuri, pe site apar multe filmulete in limba engleza de pe contul lor de youtube : https://www.youtube.com/user/Udacity/videos , dar puse in ordine. Iar uneori poti exersa anumite lucruri ...

Daca vrei doar sa inveti si sa exersezi in acelasi timp o poti face linistit pe : https://www.w3schools.com

Bafta !

YooProJecT și Oprisan Alina apreciază asta.

Cititi cu atentie:

1. Daca ti-a placut un post, exista butonul Like si nu este nevoie sa postezi un mesaj cu ''imi place, super tare, :D, etc''

2. Orice insulta sau atac la persoana pe forum sau privat se sanctioneaza.

3. Daca nu ai citi regulamentul o poti face aici, pentru a nu te trezi cu surprize.

4. Post hunting, spam, publicitate mascata se sanctioneaza direct cu Ban.

Încărcare...

Distribuie pagina asta