Vrei sa devii programator GRATUIT ?

Si pe linkul ala daca mergi iti arata daca esti acceptat sau nu ! Mi-e si acolo imi apare ca acceptat in afara de emailul ce l-am primit acum o oraVezi atașament 1789
De asta am si spus ca sunt total debusolat, ori sunt in alta parte, ori nu stiu :)) Imi prind urechile pe aici avand in vedere poza ta, eu nu am reusit sa primesc nici un mail de pro/contra ... atasez poza cu ce am ...
 

Atașamente

  • 123121.jpg
    123121.jpg
    218 KB · Vizualizări: 11
Ceva update la cei care au aplicat?
Eu am primit mesaj ca nu am fost acceptat.
Cod:
Google Developer Challenge Scholarship Update

Hi Ionut stefan,
Due to the high volume and quality of applications we received, and the finite number of spaces available, we are unable to offer you a Google Developer Challenge Scholarship at this time.
Please visit Scholarships at Udacity regularly to learn about future scholarship opportunities.

Sincerely, 
The Udacity and Google Scholarship Team
@AlexH, verifica acum mailul, si eu am primit la fel si astazi am primit ca a fost o greseala mailul anterior si ca am fost acceptat.
 

Atașamente

  • gg.png
    gg.png
    118,2 KB · Vizualizări: 8
Acum am verificat si nimic. Poate voi primi mai tarziu. Oricum e bine ca sunt cativa membri de aici care au fost acceptati si prin voi invatam si noi. :D
 
Acum am verificat si nimic. Poate voi primi mai tarziu. Oricum e bine ca sunt cativa membri de aici care au fost acceptati si prin voi invatam si noi. :D
Mda, oricum nu cred ca este ceva wow, nu cred ca o sa primesti nicio diploma sau ceva, doar ca ai acces la cursurile celor de la udacity gratuit, atat primesti :))
 
oricum nu cred ca este ceva wow, nu cred ca o sa primesti nicio diploma sau ceva
Este bursa de scolarizare, asa ca vei primi totul legal si care vor fi recunoscute, cel putin asa cred.
Ar trebui sa scrie pe undeva acolo.
 
Este bursa de scolarizare, asa ca vei primi totul legal si care vor fi recunoscute, cel putin asa cred.
Ar trebui sa scrie pe undeva acolo.
Ar fi bine, desi vad la un alt curs ca nu se ofera certificat.
Cod:
Do these courses make me a Google certified developer?

While the Nanodegree programs offered as part of this scholarship will prepare you for current Google Developer certifications, you will have to take a separate certification exam to be certified by Google. Note that Google Developer exam fees are not included as part of the scholarship program. You can learn more about Google Developer certification.
 
Cum a fost primul curs astazi la la Google Udacity :))) Pai dimineata pe la 6 deja am primit primul curs ''12 cursuri'' din care au fost si unele dintre ele chiar si cu 37 de intrebari .Deci practic te invata cum sa faci o aplicatie de la 0 .La fiecare intrebare era atasat un videoclip in care iti explica apoi cand era gata clipul iti dechidea un formular ca la scoala :))) si trebuia sa raspunzi la ce ti-a fost explicat in clip inainte si sa trimiti raspunsul.Bai misto prima zi :))) atat ca am cam pierdut niste ore bune ca erau foarte multe intrebari:)))Acum din ce am citit cica in data de 7 decembrie vor fi alesi o parte dintre concurenti aceia care vor primi bursa si vor merge mai departe la Google Nanodegree unde au sansa sa iti dea si un job.Deci prima zi a decurs bine :)
 
Ultima editare:
Salut. Cand am vazut pe youtube la Doza de Has despre acest proiect, m-am inscris si eu si am fost acceptat. Pana acum nu am facut nimic, nu prea i-am dat importanta, dar de azi vreau sa ma apuc de treaba.

M-am inscris ca web developer, la sectiunea de incepatori. Deci teoretic suntem 20.000, iar cei mai buni 2000 o sa primeasca o bursa si ocazia de a studia in continuare ...

Intrebarea mea este daca stiti mai multe despre ce se va intampla in continuare. Acei 2000 vor invata tot de acasa, sau cum ? In ce consta mai exact acea noua bursa ?
 
Pana acum nu am facut nimic, nu prea i-am dat importanta, dar de azi vreau sa ma apuc de treaba.
Pai trebuia sa faci :)))) ieri cursurile ce ti le-au trimis si sa le trimiti lor pana la sfarsitul zilei de 6 ,in cel mai rau caz sa ii anunti printr-un email.Azi e prea tarziu sa te apuci :)))) (''This amazing learning opportunity starts today; you'll see the scholarship course appear in your Udacity classroom by the end of day (Nov. 6th). If for any reason you cannot access your course by Nov. 7th, let us know by replying to this email.'')
 
Eu o sa incerc oricum. Cursurile inca imi apar, daca nu mai merge, asta e ...

Totusi, stii ceva despre etapa urmatoare ? Ce se va intampla cu cei 10% care "merg mai departe" ?
 
Eu o sa incerc oricum. Cursurile inca imi apar, daca nu mai merge, asta e ...

Totusi, stii ceva despre etapa urmatoare ? Ce se va intampla cu cei 10% care "merg mai departe" ?
Cursurile imi apar si mie dar trebuiau neaparat sa fie trimise pana la sfarsitul zilei de 6 ca sa fie validate.Restul care merg mai departe se vor afla pe data de 7 decembrie.
 
Salut. Cand am vazut pe youtube la Doza de Has despre acest proiect, m-am inscris si eu si am fost acceptat. Pana acum nu am facut nimic, nu prea i-am dat importanta, dar de azi vreau sa ma apuc de treaba.

M-am inscris ca web developer, la sectiunea de incepatori. Deci teoretic suntem 20.000, iar cei mai buni 2000 o sa primeasca o bursa si ocazia de a studia in continuare ...

Poti sa urci si tu cursurile primite, te rog? Multumesc mult!
 
Pai nu cred ca merge. Trebuie sa fi logat in cont. Dar nu trebuie sa inveti neaparat de acolo. Daca nu te-ai inscris la timp, nu e mare lucru, inveti din alta parte. Mai mult ar conta faptul ca cei de ajung pana la sfarsit si sunt buni pot primi in continuare o noua bursa si probabil si o diploma sau ceva. O sa ramana doar 6 mii din 60.000 ... Iar din acei 6 mii, probabil cei mai buni vor primi si un loc de munca in domeniu, prin acest proiect sau daca nu pe cont propriu, mai mult ca sigur ...

Legat de cursuri, pe site apar multe filmulete in limba engleza de pe contul lor de youtube : https://www.youtube.com/user/Udacity/videos , dar puse in ordine. Iar uneori poti exersa anumite lucruri ...

Daca vrei doar sa inveti si sa exersezi in acelasi timp o poti face linistit pe : https://www.w3schools.com

Bafta !
 
Loading...
Back
Sus