Vrei sa devii programator GRATUIT ?

YooProJecT

Blogger
Registered
Banned
Gandiți vă foarte repede la aceasta oferta,aveți timp pana pe 15-10-2017 ora 23:00 sa va înscrieți.
Doresti sa devii programator ? Nu ai bani sa înveți programare ?
Daca da,GOOGLE te învăța programare,da te învăța gratis programare.
Pe lângă asta îti oferă bursa cu bani!
Google ofera peste 60.000 de burse.
Cat durează aceasta mini școală ?
Pai durează 3 luni in care poți învăța programare pentru începători sau pentru oameni moderat cu cunoștințe de programare.
Acum va întrebați ce programare invatati ;)
Pai ar fi:
1.Dezvoltarea de siteuri Web care sunt sigur ca o parte după acest forum stiu puțin.
2.Dezvoltarea de aplicații care sunt sigur ca o parte din acest forum nu stiu.
Cați ani trebuie sa aveți:
-Anii nu contează insa pentru a cere o bursa trebuie sa ai minim 18 ani. (Acum va gandiți ca daca sunteți serioși si ați învățat bine google va repartizează si va da oarecum o bursa,așa cred)
Unde se fac orele de programare ?
Totul se face online.
Din cate am înțeles nu trebuie sa stii obligatoriu limba engleza,si chiar asa …exista google translate.
Acum mi-aș dorii sa se înscrie o mare parte după acest forum si sper sa învățați foarte multe !
Dece?
Pai noi avem acel ceva care alții începători nu il au !
Care ar fi acela ?
Pai noi avem 2-3-4-5-6…15 ani de când facem siteuri de când le modificam oarecum puțin si cel mai important lucru avem imaginație.
HAI SA FACEM ROMANIA MANDRA !!!
Cei care doresc sa se înscrie la randul meu doresc sa îmi trimită pm pana diseara sa adăugam intr-o conferință ca sa stabilim niste termeni pe care ne v-a ajuta sa învățam mai bine si poate după aceste lecții mai bine si poate vom deschide cel mai mare proiect din lume.
Cine nu dorește,poate sa se înscrie singur.
Daca aveți întrebări va răspund cu cea mai mare placere,nu uitați aveți 35 ore la dispoziție sa va înscrieți.
Link: https://www.udacity.com/google-scholarships
 
La ce sectiune ati aplicat?
Daca stiu deja HTML si CSS ar fi mai bine sa aplic aici pentru a-mi verifica cunostintele si a primi diploma la ceea ce stiu sau sau la mobile web unde stiu cat de cat?
 
programul care este? si cum participi la curs, online? Daca am ales cursul de 3 luni pentru incepatori? Cum va fi? La final se da ceva examen, etc?
 
Ultima editare:
La cursul de la udacity, cel sponsorizat de google, oamenii or sa fie selectionati, si la final cred ca o sa primeasca diploma.
 
Ceva update la cei care au aplicat?
Eu am primit mesaj ca nu am fost acceptat.
Cod:
Google Developer Challenge Scholarship Update

Hi Ionut stefan,
Due to the high volume and quality of applications we received, and the finite number of spaces available, we are unable to offer you a Google Developer Challenge Scholarship at this time.
Please visit Scholarships at Udacity regularly to learn about future scholarship opportunities.

Sincerely, 
The Udacity and Google Scholarship Team
 
Ati primit careva raspuns ? Eu acum am primit email ca am fost acceptat:))):cool:
''Congratulations! You have been accepted into the Google Developer Scholarship program! Your cohort will begin on November 6th. Check your email for how you can prepare yourself for the exciting things ahead.Class begins November 6, 2017
As a scholarship student, you will be automatically enrolled into the program. We'll be sending you an email on the first day of class, November 6th, 2017, with instructions to get started.
''Untitled.png
 
Ultima editare:
Prieteni, eu nu am inteles ceva, am intrat pe linkul de mai sus, am dat sign-up, m-a dus direct pe cursuri. Nimic de acceptat sau respins. Poate ma uit eu la categoria gresita ? "Offline web applications" ??? Sunt in ceata, in urma mesajelor de mai sus, unul ca nu a fost acceptat, unul ca a fost, eu ca sunt bagat direct in cursuri fara nici un fel de mesaj sau mail sau whatsoever...
 
Prieteni, eu nu am inteles ceva, am intrat pe linkul de mai sus, am dat sign-up, m-a dus direct pe cursuri. Nimic de acceptat sau respins. Poate ma uit eu la categoria gresita ? "Offline web applications" ??? Sunt in ceata, in urma mesajelor de mai sus, unul ca nu a fost acceptat, unul ca a fost, eu ca sunt bagat direct in cursuri fara nici un fel de mesaj sau mail sau whatsoever...
Si pe linkul ala daca mergi iti arata daca esti acceptat sau nu ! Mi-e si acolo imi apare ca acceptat in afara de emailul ce l-am primit acum o oraUntitled.png
 
Loading...
Back
Sus