Site Suspendat in index de google

Am postat 3/zi, in total au fost in jur de 50 postari.
Aici traficul.
Screenshot_2017-04-25-22-50-19.png


@Sacalul articolele sunt unice, daca doresti ti le arat pe toate si poti verifica.
 
Ultima editare de un moderator:
S-au rankat destul de bine postarile, primeam in special mult trafic pe Fast and furious si pe Going in style, si pe restul intr o masura mai mica.
Nu am facut nimic din ce ar rezulta blackseo sau alte prostii.
Edit: Da, am sters share-urile, am bagat articolele la cos (o sa le repostez) si am dat cerere de reexaminare.
 
S-au rankat destul de bine postarile, primeam in special mult trafic pe Fast and furious si pe Going in style, si pe restul intr o masura mai mica.
Nu am facut nimic din ce ar rezulta blackseo sau alte prostii.
Stiu ce zici dar site-ul fiind nou tu ai bagat share-uri la greu nu te-ai uitat si google a luat asta ca spam..
 
Una e spam si alta e penalizare, cand ai primit spam, automat au disparut toate index-urile din google si cand ai primit penalizare, automat cele aflate pe poziti au scazut chiar si 4-5 pagini, si eu ma chinui cu mai multe domenii penalizate de ceva timp, chiar daca am scos backlink-urile, tot imi respinge reevaluarea trimisa, asa ca am renuntat la domenii!
 
Una e spam si alta e penalizare, cand ai primit spam, automat au disparut toate index-urile din google si cand ai primit penalizare, automat cele aflate pe poziti au scazut chiar si 4-5 pagini, si eu ma chinui cu mai multe domenii penalizate de ceva timp, chiar daca am scos backlink-urile, tot imi respinge reevaluarea trimisa, asa ca am renuntat la domenii!
Nu pot sa imi dau seama de la a primit penalizare,acum 3 sapt mi-a aratat site-ul,era ok,nu avea descriere copiata,nu avea vreun player sa zici ca e de la player(doar trailere youtube)acum el zice ca backlink-uri nu a facut...vad doar multe share-uri intr-un interval f scurt,site-ul vad ca ii apare in continuare in cautare cu 809 rezultate...
 
Ultima editare:
Pai logic ca iti mai apar rezultatele pentru ca ai primit penalizare nu ban/spam, nu cred ca ai ce sa faci, doar sa renunti la site si sa iti deschizi altul, deschide un alt domeniu pe alt nume si alt host si bineinteles alt web tools, adica alt cont google, este posibil ca si alti prieteni sa iti vrea raul, nici eu nu am descoperit in momentul de fata de ce google nu vrea sa imi scoata penalizarea, chiar daca am executat indrumarile lor!
 
Pai logic ca iti mai apar rezultatele pentru ca ai primit penalizare nu ban/spam, nu cred ca ai ce sa faci, doar sa renunti la site si sa iti deschizi altul, deschide un alt domeniu pe alt nume si alt host si bineinteles alt web tools, adica alt cont google, este posibil ca si alti prieteni sa iti vrea raul, nici eu nu am descoperit in momentul de fata de ce google nu vrea sa imi scoata penalizarea, chiar daca am executat indrumarile lor!
Nu este site-ul meu este a lui @BGD1337
 
IN OPINIA mea ai 3 variante:
1. incearca sa dai google disavow in webmastertools la toate siteurile unde ai facut share masiv, apoi dupa 1 saptamana gen trimiti cerere de revizuire. Chiar daca trebuie sa dai disavow pana si la facebook....
2. daca mai existi in google cu ceva, faci redirect catre alt domeniu nou (sanse sa vina si problema cu redirectul)
3. cumpara alt domeniu si pune acelasi continut care il aveai, pe noul domeniu si ia-o de la 0. Lasa vechimea sa isi spuna cuvantul. Daca domeniul penalizat nu mai exista deloc in google, inseamna ca nu mai ai articolele, deci le poti folosi pe cele vechi pe noul domeniul fara probleme.
 
Mersi de raspuns @crystygye
Am dat deja disavow la link-uri cu tot cu cerere de reexaminare.

Am si alt domeniu pe care sunt aproape sigur ca o sa il fac, oricum nu am nimic de pierdut. Site ul asta oricum nu avea vechime si autoritate deci ma gandesc ca o sa fie aceeasi treaba.

Acum nu stiu daca are vreo problema tema, mie imi place asta, insa daca are si iar imi suspenda site-ul e vai de mine.
 
Mersi de raspuns @crystygye
Am dat deja disavow la link-uri cu tot cu cerere de reexaminare.

Am si alt domeniu pe care sunt aproape sigur ca o sa il fac, oricum nu am nimic de pierdut. Site ul asta oricum nu avea vechime si autoritate deci ma gandesc ca o sa fie aceeasi treaba.

Acum nu stiu daca are vreo problema tema, mie imi place asta, insa daca are si iar imi suspenda site-ul e vai de mine.
M-am uitat prin sursa la site-ul tau si nu am vazut nimic suspect. Am facut si o comparatie cu un site al meu care are aceeasi tema.
Probabilitatea foarte mare e "Spamul" care l-ai facut pe retelele sociale.
 
Salutare, de 3 saptamani am un site de filme, care a atins joi 4K useri pe zi, iar vineri a fost suspendat pe urmatorul motiv:

Pe site nu aveam reclame, continutul era si este 100% original (am dat la gunoi toate posturile, insa am lasat unul ca sa vedeti cum este structurat).
Doresc sa va intreb, stie careva care este motivul ? Ma gandeam ca o varianta ar fi ca keyword-ul respectiv apare de prea multe ori in articol, insa si articolul este destul de mare, in jur de 250 de cuvinte.
Daca are cineva vreo idee si poate sa ma ajute ca sa tin cont pe viitor, va multumesc.
Inca ceva, mentionez ca la majoritatea articolelor nu era postat filmul, ci doar trailer-ul, ca la alte 100 de site-uri care inca traiesc, poate fi si asta un motiv ?
Site-ul este filmonline2017 info

Salutare, nu vreau sa par rautacios dar as vrea sa revin asupra unei afirmatii ce ai facut-o mai sus: "Continutul este 100% original" .
Scuza-ma, eu vad niste iframe-uri de pe Youtube. Asta e problema defapt, nu ai continut original. Trebuie sa te intrebi: De ce userul ar veni la mine pe site sa vada acel trailer cand poate sa mearga pe Youtube? Ce ii oferi tu in plus? Pe langa asta cand userul cauta "JUSTICE LEAGUE DARK 2017 FILM ONLINE SUBTITRAT" , cred ca ar vrea sa vada intreg filmul nu un trailer, nu oferi userului ceea ce cauta si cu siguranta site-ul tau a fost controlat de echipa "Quality Raters Google" ce ti-a "flaggat" site-ul ca Low Quality pentru asta! Eu asa vad situatia, site-ul ti-a fost penalizat manual de o persoana ce a considerat, pe buna dreptate, ca nu ai continut original. Va invit sa cititi ghidul oficial Google pentru Quality Raters: http://static.googleusercontent.com...s/assets/searchqualityevaluatorguidelines.pdf . e mult de citit stiu, dar cu siguranta nu ve-ti mai pati chestii de genul! Eu il citesc destul de des si revin asupra lui, mai ales la partea de ADS pentru ca de acolo vin banutii si trebuie sa stim cum sa ne pazim! Succes
 
Salutare, nu vreau sa par rautacios dar as vrea sa revin asupra unei afirmatii ce ai facut-o mai sus: "Continutul este 100% original" .
Scuza-ma, eu vad niste iframe-uri de pe Youtube. Asta e problema defapt, nu ai continut original. Trebuie sa te intrebi: De ce userul ar veni la mine pe site sa vada acel trailer cand poate sa mearga pe Youtube? Ce ii oferi tu in plus? Pe langa asta cand userul cauta "JUSTICE LEAGUE DARK 2017 FILM ONLINE SUBTITRAT" , cred ca ar vrea sa vada intreg filmul nu un trailer, nu oferi userului ceea ce cauta si cu siguranta site-ul tau a fost controlat de echipa "Quality Raters Google" ce ti-a "flaggat" site-ul ca Low Quality pentru asta! Eu asa vad situatia, site-ul ti-a fost penalizat manual de o persoana ce a considerat, pe buna dreptate, ca nu ai continut original. Va invit sa cititi ghidul oficial Google pentru Quality Raters: http://static.googleusercontent.com...s/assets/searchqualityevaluatorguidelines.pdf . e mult de citit stiu, dar cu siguranta nu ve-ti mai pati chestii de genul! Eu il citesc destul de des si revin asupra lui, mai ales la partea de ADS pentru ca de acolo vin banutii si trebuie sa stim cum sa ne pazim! Succes
"Continutul este 100% original" se referea la descriere unica,faptul ca avea numai trailere i-am spus si eu ca nu este ok...
 
"Continutul este 100% original" se referea la descriere unica,faptul ca avea numai trailere i-am spus si eu ca nu este ok...
Se pare ca in cazul lui, faptul ca avea descrieri originale nu a fost deajuns! :)
 
@TubeAdvertising asta a fost prima optiune la care m-am gandit si eu,ca rankez pe un keyword ce nu reflecta continutul.

Cu toate astea, sunt alte sute de site-uri care nu au nici macar acel embed de pe yt, ci un player fake cu shorte.st sau adf.ly si stau bine mersi de luni bune.
 
@TubeAdvertising asta a fost prima optiune la care m-am gandit si eu,ca rankez pe un keyword ce nu reflecta continutul.

Cu toate astea, sunt alte sute de site-uri care nu au nici macar acel embed de pe yt, ci un player fake cu shorte.st sau adf.ly si stau bine mersi de luni bune.

Sunt deacord cu tine dar se pare ca tu ai avut ghinion sa fii controlat manual de un rater, sau poate ai primit niste spam reporturi de la concurenta ;)
 
Din moment ce youtube ofera embed la orice clip pentru distribuire pe alte site-uri, nu inteleg de ce google i-ar suspenda site-ul, ca a pus embedul youtube-ului la el pe site. Cand Youtube promoveaza asta.
Nu are logica. Eu cred ca altul a fost motivul pentru penalizare.
 
Loading...
Back
Sus