Site Suspendat in index de google

BGD1337

Active Member
Registered
Full Member
Salutare, de 3 saptamani am un site de filme, care a atins joi 4K useri pe zi, iar vineri a fost suspendat pe urmatorul motiv:
Thin content with little or no added value
This site appears to contain a significant percentage of low-quality or shallow pages which do not provide users with much added value (such as thin affiliate pages, cookie-cutter sites, doorway pages, automatically generated content, or copied content).
Pe site nu aveam reclame, continutul era si este 100% original (am dat la gunoi toate posturile, insa am lasat unul ca sa vedeti cum este structurat).
Doresc sa va intreb, stie careva care este motivul ? Ma gandeam ca o varianta ar fi ca keyword-ul respectiv apare de prea multe ori in articol, insa si articolul este destul de mare, in jur de 250 de cuvinte.
Daca are cineva vreo idee si poate sa ma ajute ca sa tin cont pe viitor, va multumesc.
Inca ceva, mentionez ca la majoritatea articolelor nu era postat filmul, ci doar trailer-ul, ca la alte 100 de site-uri care inca traiesc, poate fi si asta un motiv ?
Site-ul este filmonline2017 info
 
Am host de la Mxhost, insa prin suspendat nu ma refer la faptul ca mi l-au oprit la propriu, ci ca mi l-au suspendat din cautari. Mi-au sters majoritatea articolelor din SERP.
Edit, da @Alex11b ai dreptate, m-am exprimat eu gresit. :D
 
Am host de la Mxhost, insa prin suspendat nu ma refer la faptul ca mi l-au oprit la propriu, ci ca mi l-au suspendat din cautari. Mi-au sters majoritatea articolelor din SERP.
Edit, da @Alex11b ai dreptate, m-am exprimat eu gresit. :D
I-ai facut backlinkuri de aia.. ''Acest site pare să conțină un procent semnificativ de pagini de calitate superioară sau superficiale, care nu oferă utilizatorilor o valoare adăugată mult mai mare (cum ar fi pagini afiliate subțiri, site-uri de tăiere a cookie-urilor, pagini de intrare, conținut generat automat sau conținut copiat).''
 
1. patit ceva exact si orice am facut nu am reusit sa ma inteleg cu google, asa ca am renuntat la domeniu/site
2. conteaza si cum este structura la site formata si ce are ascuns
3. garantat mai multe persoane ti-au facut raport
4. e posibil ca tema sa aiba ascuns link sau iframe care pacalea userul
5. exces de link exterioare

Vad ca pe site inca apare in google
Ultimul cache a fost facut pe data de appeared on Apr 22, 2017 23:44:57 GMT la home page si la acel articol pe data de 20.
Publica cateva articole de genul cum este cel de acum si apoi da reconsiderare.
 
Backlink-uri nu am facut deloc, am distribuit pe retele de socializare ( facebook / twitter si reddit) si pe G+.
Ma gandeam si eu @AlexH la reporturi, dar totusi, sunt alte site-uri mult mai tari ca al meu si nu au avut nicio problema.

Inca ceva, acum o luna am avut alt site, aceeasi tema si la fel, dupa doua saptamani, 3K useri si a fost suspendat la update-ul de pe 8 martie din alt motiv insa.
Atunci insa am facut ceva backlink-uri.

Am dat cerere de reconsiderare insa am luat si alt domeniu, cred ca ma voi apuca de el.
 
vad ca are o tona de share-uri pe twiter
Am vazut si eu asta.
Nu a spus ce vechime are domeniu/site.
La mine cand google mi-a marcat un site cu acelasi lucru, nu am reusit sa-l scot, indiferent de schimbari. Ba chiar am pus un index gol si tot spuneau ca are aceiasi problema.
 
Salutare, de 3 saptamani am un site de filme, care a atins joi 4K useri pe zi, iar vineri a fost suspendat pe urmatorul motiv:

Pe site nu aveam reclame, continutul era si este 100% original (am dat la gunoi toate posturile, insa am lasat unul ca sa vedeti cum este structurat).
Doresc sa va intreb, stie careva care este motivul ? Ma gandeam ca o varianta ar fi ca keyword-ul respectiv apare de prea multe ori in articol, insa si articolul este destul de mare, in jur de 250 de cuvinte.
Daca are cineva vreo idee si poate sa ma ajute ca sa tin cont pe viitor, va multumesc.
Inca ceva, mentionez ca la majoritatea articolelor nu era postat filmul, ci doar trailer-ul, ca la alte 100 de site-uri care inca traiesc, poate fi si asta un motiv ?
Site-ul este filmonline2017 info
Dupa parerea mea cred:
-Nu este de la pop-uri,reclame sau backlink...
Scrie foarte clar "Content".
Asta inseamna ca este o problema cu continutul ;)
Ori ai vre-un player,link care duce spre un alt site cu virusi,penalizat sau alte chestii ;)
Ori cineva cu drepturi de autor ti-a facut raport la google ;)
 
Poate sa fie si din cauza temei? Daca 100 de siteuri folosesc fix aceiasi tema si parca toate sunt la fel?
 
Dupa parerea mea cred:
-Nu este de la pop-uri,reclame sau backlink...
Scrie foarte clar "Content".
Asta inseamna ca este o problema cu continutul ;)
Ori ai vre-un player,link care duce spre un alt site cu virusi,penalizat sau alte chestii ;)
Ori cineva cu drepturi de autor ti-a facut raport la google ;)
Acum 3 sapt a vorbit cu mine,site-ul este ok nici macar playere nu avea decat trailere youtube,a bagat f multe share-uri intr-un timp foarte scurt...
 
Si totusi nu stai chiar rau... Eu cand am fost penalizat nu ma mai gaseam nici cu numele domeniului
 

Atașamente

  • filmeonline.png
    filmeonline.png
    76,5 KB · Vizualizări: 20
Loading...
Back
Sus