Pot primi donatii pe site?

Multumesc pentru raspunsuri! Si un ultim aspect despre care vreau sa te intreb: tu, personal, cum consideri veniturile pe care le-ai realizat in urma publicarii cartilor tale? Un venit adevarat, in sensul ca ti-a ajuns macar sa-ti platesti facturile si eventual sa-ti iei si cate un lucru sau doar niste bani pentru o iesire in oras? :)) Tind sa cred ca a 2-a din cate am mai auzit si eu, insa iti astept cu interes raspunsul.
 
Din research - ul meu cea mai buna varianta si ieftin + venituri mai mari este cea digitala unde iti publici cartea pe unul din magazinele online.
Pe langa veniturile mult mai mari fata de metoda normala, ai control la tot si iti poti face un nume chiar foarte usor.
Nu am publicat nimic, dar asta e concluzia mea.
 
Sigur, si eu sunt de aceeasi parere, insa doar daca ne referim la publicul strain. Eu as fi mai interesat de comportamentul cumparatorilor romani si, din cate cred, sunt sanse mai mari sa-ti vinzi cartea in format clasic, decat sub forma de ebook, pentru ca lumea are conceptia asta ca varianta electronica, de ebook, pot s-o gaseasca pe net gratis, daca se strofoaca, fapt pentru care n-ar da bani, nici daca ar fi vorba de jumatate din pretul unei carti fizice. Si in plus, cred ca din toata lista aia de site-uri pe care ai enumerat-o, singurele accesibile pentru publicul nostru sunt AppStore si Google Play. Si nici pe acestea, n-am verifricat cum sta treaba, daca sunt instalari, insa tind sa cred ca nu, tocmai din considerentele enumerate mai sus. :))
 
Ai dreptate, dar cand e vorba de bani investiti, costuri si profit atunci trebuie sa alegi varianta digitala.
Acum depinde si unde iti promovezi cartea, calitatea acesteia etc.
https://play.google.com/store/searc...W5pYW4gYm9va3N6BRgAwAECigECCAE=:S:ANO1ljIxOWs
Plus dupa ce publici cartea poti face o campani de 100$/euro pe facebook cu un public tinta si poti avea o conversie destul de buna.
Sunt destule variante pentru a mari vanzarile la cartile digitale chiar si pe romania.
 
Loading...
Back
Sus