MediaVenus - retea de publicitate

si mie mi-au scazut rata de ieri de la 0.046centi cat era pe romania la 0.02 centi, la fel sunt si astia ca adnow si adnow scade rata , nu e nicio comparatie intre ei ,nu ai ce sa le ceri
 
Din păcate nici MediaVenus nu își menține rata, la 200-300 de click-uri cu rata de 0.01 $ per click nu fac mare brănză, mai bine țin site-ul gol decăt să iau 2 banii!
 
Din ce am vorbit cu cea care se ocupa de Mediavenus am inteles urmatoarele: valoarea click-ului a scazut ca nu sunt conversii. Adica cica nu se vand produsele care au reclama la noi pe siteuri. Asadar nu e vorba de click ci de vanzari, lucru pe care Mediavenus nu l-a precizat nicaieri si oricum nu putem avea acces la ce vanzari s-au facut. Nu va asteptati sa mai creasca. In conditiile astea, daca vorbim de vanzari, mai bine faci direct afiliere. S-a lamurit si cu Mediavenus.
 
da , atata timp cat nu ai comenzi de la produsele din reclama ti-o scade si sub 1cent pana la urma:)) cunosc o persoana care i-a facuto 0.005 centi , asa face si adnow aceiasi chestie ... si da nu ofera in statistici niciuna din cele doua numarul conversiilor,asa dar nu ai cum sa sti cate vanzari se fac , doar iti dai seama cand iti scade venitul:))
 
da , atata timp cat nu ai comenzi de la produsele din reclama ti-o scade si sub 1cent pana la urma:)) cunosc o persoana care i-a facuto 0.005 centi , asa face si adnow aceiasi chestie ... si da nu ofera in statistici niciuna din cele doua numarul conversiilor,asa dar nu ai cum sa sti cate vanzari se fac , doar iti dai seama cand iti scade venitul:))
Tocmai ca nu ai un control si oricum deja nu mai vorbim de CPC. In ritmul asta nu cred ca merita. Mai bine faci singur o afiliere si iesi mult mai bine ca in fond tot la vanzari se recurge. Dar in loc de 0,05 centi macar iei un 3% - 5% din valoarea produsului cand vinzi singur.
 
Pentru exchange din webmoney to paypal, eu folosesc payexchanger.com
100.00 WebMoney USD = 97 USD (Fees = 1 % + 2$)
Banii trimisi dupa-amiaza, ajung dupa ora 23 (ca exemplu).
--------------------------------------------------------------------------------------
@MediaVenus
Eu am avut o problema pe anumite site-uri ca nu-mi apareau reclame decat in limba rusa. Am vorbit pe skype cu Artemy, mi-am facut alt cont si mi-a transferat el site-urile. Toate bune si frumoase cateva zile, dar apoi am observat o scadere a veniturilor cu 50%.
Tu spuneai ca "Costul mediu CPC este 0,07 euro". La mine a ajuns la o medie de 0.02$ de la 0.04$.
Imi poti lasa o adresa de mail/skype sa discutam?
Multumesc !
Am folosit payexchanger.com . Am facut tranzactia aseara , in jur de ora 22. Era precizat , dupa efectuarea tranzactiei ca proceesul poate dura pana la 8h . Au trecut 2x8h si banii tot nu au intrat in paypal .
 
@danielaghe Incearca sa-i contactezi pe Facebook in caz ca mai intarzie - https://www.facebook.com/Payexchanger/
O singura data a durat cred ca 24h, in rest eu nu am avut probleme.
Acum cateva momente am trimis o alta plata pentru exchange.
Dovada exchange-uri la ei
Untitled.png

salut, la suma ce tio da pe paypal isi ia paypal comisionu la final?
 
Multumesc !
Am folosit payexchanger.com . Am facut tranzactia aseara , in jur de ora 22. Era precizat , dupa efectuarea tranzactiei ca proceesul poate dura pana la 8h . Au trecut 2x8h si banii tot nu au intrat in paypal .
eu sincer iti recomand exchangex.ru , am facut numai cu ei de 3 luni de zile si dau ff rapid, de ex faci acum si iti da si in 30min depinde de suma care o ai
 
@danielaghe Incearca sa-i contactezi pe Facebook in caz ca mai intarzie - https://www.facebook.com/Payexchanger/
O singura data a durat cred ca 24h, in rest eu nu am avut probleme.
Acum cateva momente am trimis o alta plata pentru exchange.
Dovada exchange-uri la ei
Untitled.png
Si eu schimbam mereu la ei. Si azi am schimbat. Am intrat acum sa vad statusul comenzii si nu mai apare site-ul. Sper ca nu mi-am luat teapa.
 
Loading...
Back
Sus