MediaVenus - retea de publicitate

Era mai bine cu credit card !
Daca ati scos plata cu credit card ar fi mai bine sa bagati western union.
Cred ca este la fel de usor sa retrag banii ca credit card ! :)
 
Asteptam sa reveniti la platile prin card , eventual Paypal .Veti avea mai multi publisheri in acest mod .
Sunt greaoaie platile prin Webmoney , iar de Capitalist nici nu am auzit .
 
Astazi am primit si eu prima plata, deci sunt seriosi.
Banii i-am transferat in paypal folosind site-ul exchangex.ru, iar in maxim 2 ore ii aveam in paypal.
Comisionul a fost relativ micut (in jur de 3 dolari).
 
puteti retrage prin wire din webmoney insa comisionul este cam 25 - 50 dolari depinde de suma, trebuie sa intrati in wmz , dati sus la withdraw fund, alegeti other methods,alegeti din lista bank wire , apoi selectati prima bank wire,si apoi datele bancare iban, swift suma ,asta e procedura...
 
puteti retrage prin wire din webmoney insa comisionul este cam 25 - 50 dolari depinde de suma, trebuie sa intrati in wmz , dati sus la withdraw fund, alegeti other methods,alegeti din lista bank wire , apoi selectati prima bank wire,si apoi datele bancare iban, swift suma ,asta e procedura...
Multumesc.
Alta varianta , nu-mi convin comisioane atat de mari . Asa puteam rezolva fara sa mai intreb pe forum .
 
Exchangex.ru transfera banii pe paypal nu pe wire sau card.
Incearca sa transferi dupa webmoney pe un cazinou si dupa retragi pe card sau wire si nu iau comisioane mari.
Ai grija ce cazinou alegi si nu incerca sa transferi toti banii din prima ! ;)
 
Pentru exchange din webmoney to paypal, eu folosesc payexchanger.com
100.00 WebMoney USD = 97 USD (Fees = 1 % + 2$)
Banii trimisi dupa-amiaza, ajung dupa ora 23 (ca exemplu).
--------------------------------------------------------------------------------------
@MediaVenus
Eu am avut o problema pe anumite site-uri ca nu-mi apareau reclame decat in limba rusa. Am vorbit pe skype cu Artemy, mi-am facut alt cont si mi-a transferat el site-urile. Toate bune si frumoase cateva zile, dar apoi am observat o scadere a veniturilor cu 50%.
Tu spuneai ca "Costul mediu CPC este 0,07 euro". La mine a ajuns la o medie de 0.02$ de la 0.04$.
Imi poti lasa o adresa de mail/skype sa discutam?
 
Ultima editare:
Pentru exchange din webmoney to paypal, eu folosesc payexchanger.com
100.00 WebMoney USD = 97 USD (Fees = 1 % + 2$)
Banii trimisi dupa-amiaza, ajung dupa ora 23 (ca exemplu).
--------------------------------------------------------------------------------------
@MediaVenus
Eu am avut o problema pe anumite site-uri ca nu-mi apareau reclame decat in limba rusa. Am vorbit pe skype cu Artemy, mi-am facut alt cont si mi-a transferat el site-urile. Toate bune si frumoase cateva zile, dar apoi am observat o scadere a veniturilor cu 50%.
Tu spuneai ca "Costul mediu CPC este 0,07 euro". La mine a ajuns la o medie de 0.02$ de la 0.04$.
Imi poti lasa o adresa de mail/skype sa discutam?
Ai dreptate. Si la mine a scazut la fel. Ma intreb daca au dat pana acum un pret rezonabil doar ca sa-si atraga site-uri si apoi au pus un CPC de O,02. Daca e asa, eu imi iau la revedere de la Media Venus.
 
Va inselati amarnic.
Cum am spus si am verificat acum !
Depinde de tara !
Romania=0.04-0.05 pe clik
Franta,italia=0.02 pe clik
U.S.A=0.01 pe clik.
 
Loading...
Back
Sus