Cum se elimina piatra la rinichi

La fel am patit-o si eu in iarna. M-am trezit din somn cu greata, si o nevoie imperioasa de a mictiona. Apoi m-au luat durerile, si o stare de voma de mi-am vomitat tot din stomac, bila, aveam ba frisoane, ba transpiratii, o durere de nedescris, iti vine sa te zvarcolesti, sa gasesti o pozitie sa scapi de durere, nimic... La spital unde am ajuns la fel, mi s-a facut o ecografie, era o doamna care dormea, o trezisem, nu a vazut nimic la vezica, la rinichi nu s-a uitat. Dupa ce am stat vreo 3 ore la urgente, diagnosticul a fost "Gastrita", desi le spusesem ca ma doare jos burta, si spatele... Am luat 2 zile tratament de gastrita, crezand in medici, nemaintalnindu-ma eu sau cineva din familie cu problema asta. Apoi m-am documentat eu acasa si am gasit de fapt ca aveam o colica renala. M-am dus la un ecograf la privat, mi-a spus ca am nisip la rinichi si mi-a vazut rosu in vezica, deci si infectie urinara. Tratament, Un antibiotic, No-Spa, Urisan parca, si sa beau apa. Pana sa imi treaca, am avut si probleme cu un testicul, mi se umflase si ma durea ca naiba, pe langa durerile de burta si spate. Acum cam neglijez, nu beau intotdeauna 2l pe zi ca nu pot, limonada, o sa merg diseara sa imi cumpar niste lamai, am auzit ca e buna limonada. Ceai renal daca beau urinez mult. Stiu ca am risc mare sa o iau de la capat, sper macar sa nu mai fie iarna, fiindca erau -15 grade cand m-a prins pe mine, mi-e frica de iarna, numai bolnav stau. Felicitari AlexH pentru topic, acesta este singurul forum pe care il urmaresc si am urmarit vreodata. Multa santate va urez!
 
Loading...
Back
Sus