Youtube

Samy

Active Member
Registered
Full Member
Am postat un video azi.
Titlu + tagurile sunt in engleza
Cea mai mare parte din trafic e din italia
Canalul de deschis in italia.
Intrebarea mea este:
Unde e deschis canalul o sa ai cel mai mare trafic sau cum functioneaza.
Care imi acorda si mie cateva minute si imi explica thx.
 
In canal la setari ai optiunea de a setat limba. In mode normal youtube incearca sa promoveze canalul pe limba setata, dar nu este o regula. La pozitionarea unui clip conteaza titlu, continut, tag. Plus ca la orice postare pe internet, conteaza numarul de backlink care le are clipul. Apoi un lucru important este angajamentul userilor la clip. Cu cat este mai mare, cu atata youtube il va recomanda la lume si de aici se intelege ca vei primi mai mult trafic.
 
In canal la setari ai optiunea de a setat limba. In mode normal youtube incearca sa promoveze canalul pe limba setata, dar nu este o regula. La pozitionarea unui clip conteaza titlu, continut, tag. Plus ca la orice postare pe internet, conteaza numarul de backlink care le are clipul. Apoi un lucru important este angajamentul userilor la clip. Cu cat este mai mare, cu atata youtube il va recomanda la lume si de aici se intelege ca vei primi mai mult trafic.
Durata videoclipului influenteaza traficu
adica daca incarc un video de 1 minut si unu de 10 o sa aiva mai mari recomandari de la youtube sau durata videolului nu intra nimic.
 
Am si eu o nelamurire despre aceste penalizari de la youtube .
Primesc mereu intrebari de la altii si nu prea stiu ce sa le raspund .
Deci daca primesti o penalizare de la youtube , aceasta penalizare dispare definitiv dupa o periioada de timp sau este permanenta si se cumuleaza cu celelalte pe care le primesti pana ce ti se inchide contul ?
 
Am si eu o nelamurire despre aceste penalizari de la youtube .
Primesc mereu intrebari de la altii si nu prea stiu ce sa le raspund .
Deci daca primesti o penalizare de la youtube , aceasta penalizare dispare definitiv dupa o periioada de timp sau este permanenta si se cumuleaza cu celelalte pe care le primesti pana ce ti se inchide contul ?
Stiam ca la 3 strike se inchide contul verificat. Mai stiam ca dureaza 6 luni pana ti se sterge strike.
 
Cred44 deci asta este si intrebarea de fapt , dupa sase luni se sterge strike si contul revine la normal , adica poti din nou sa o ei de la 0 si sa trebuiasca din nou 3 strike pentru a se inchide contul ?
 
Depinde de penalizare, avertisment.
Unele avertizari dispar imediat ce ai sters clipul, iar la strike dispare dupa perioada impusa de google. Poate fi o luna, 6, sau chiar 12 luni per strike. Daca in perioada asta nu ai facut nimic, dispare si nu se acumuleaza dupa perioada de expirare.

De asta recomand ca orice video urcat pe canal sa fie setat ca privat si daca nu primesti nimic dupa cateva minute il poti face public, insa daca ai primit ceva, orice, recomand sa fie sters.

Primul lucru dupa care identifica youtube un video este sunetul, care consuma putine resurse si este mult mai rapid, apoi sunt imaginele din clip.
dupa sase luni se sterge strike si contul revine la normal , adica poti din nou sa o ei de la 0 si sa trebuiasca din nou 3 strike
Da, revine la zero.
Sub video apare cand ai avertizari un link copyright, daca nu apare totul este ok.
 
O intrebare sunt nou in acest domeniu : backlinkurile se pot face cu facebook la un clip youtube ?
 
Dacă Iti închide un canal pentru streike-uri, sunt sanse sa.ti afecteze si celelalte canale sau contul principal de google? Adică să nu mai pot folosi adresa aia de email pentru YouTube
 
Dacă Iti închide un canal pentru streike-uri, sunt sanse sa.ti afecteze si celelalte canale sau contul principal de google?
Depinde. Daca ai un singur strike sau chiar 3 dar fara suspend la cont, atunci celelalte canale de pe cont nu sunt afectate, dar daca se ajunge pana la suspend cont, atunci sunt afectate toate canalele din acel cont.
 
Loading...
Back
Sus