Wordpress Free web push notifications

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Stim cu totii acele servicii de push notifications care apar in browser. Majoritatea sunt cu bani, ba chiar am postat despre unul aici pe forum care il gasiti aici
Push Notifications browser pentru orice site.

Am gasit un plugin/serviciu web push notifications care este gratis si am vazut ca este folosit de multe site-uri.

1. Va faceti cont aici: https://onesignal.com/
2. Faceti campania pentru fiecare site in parte
3. Instalati pluginul de aici https://wordpress.org/plugins/onesignal-free-web-push-notifications/ sau cautand din wp admin termenul :

OneSignal - Free Web Push Notifications

Cam asta este tot si sper sa va ajute.
 
Se poate configura ca atunci cand vizitatorul intra pe site sa ii apara automat mesajul de subscribe?
 
Super tare !
Chiar aveam nevoie de asa ceva pentru o aplicatie mobila.
Mersi ! :)

Update:
Am folosit serviciul asta OneSignal pentru o aplicatie mobila (hibrida, cu cordova, pentru android si ios) si este genial. Se implementeaza usor si functioneaza foarte bine.
Are o gramada de functii utile, poti segmenta utilizatorii, creezi un segment si aplici mai multe filtre pe el, foarte inteligente si puternice, poti face templateuri pe care sa le folosesti ulterior, se pot face automatizari sa se trimita o notificare automat la abonati noi.
Urmeaza sa folosesc asta la inca un proiect la care avem o aplicatie android cu mai multi useri conectati cu email si parola, iar de pe un website la apasarea unui buton vom trimite o notificare catre un anumit user.

In concluzie OneSignal este foarte puternic, se pot face multe chestii cu el, este flexibil, si pe deasupra e si gratuit. :)
 
Ultima editare:
Scuze ca reinvii un topic asa vechi dar vroiam sa vin cu o completare pentru cei ce vor pe viitor sa foloseasca asa ceva. Da, iti mai vin oameni in plus care poate nu ar fi REvenit deja pe site-ul tau dar se merita doar daca esti micut si vrei sa spamezi ceva mai des.
Noi incercam sa spamam cat mai putit si asta rezulta ca mai putini dau "unsubscribe" dar totusi clickurile sunt derizorii.
 

Atașamente

  • asdasdasda.jpg
    asdasdasda.jpg
    142,6 KB · Vizualizări: 18
Loading...
Back
Sus