Voi ati fumat?

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Este cineva pe aici care a fumat .... si recunoaste?
Daca ati fumat cum ?
A avut cineva reactia celui din video?


Acum 3 ani mergeam cu un prieten sa isi vada prietena. Inainte sa ajunga la ea, a scos din buzunar o tigara si cica sa o fumam. I-am spus ca strica tigara cu mine, pentru ca nu are efect, insa na... a vrut sa o fumam impreuna.
Reactia celui din video este nimica in comparatie cu a lui. Prietena si mama ei voiau sa cheme salvarea, iar eu incercam sa le conving ca NU trebuie si nu stiam cum sa nu rad.
Si acum cand ne aducem aminte, radem de ne dau lacrimile.
Am fumat de 3 ori in viata mea. Prima a fost din curiozitate, a doua un fel de provocare pentru ca nu ma credeau si a treia cu amicul meu care nu am vrut sa-l las singur. :D
 
De încercat am încercat însă nu este de mine ..Chiar dacă am foarte multe cunoștințe care sincer fumează zilnic,pentru prima data când am încercat absolut tot ce se mișca pe lângă mine aveam impresia ca sunt toți pinguini :))) ...A fost o singura data când am încercat și nu am mai dorit a doua oară :)) ..Trebuie sa ținem cont ca în românia nu este legala și deși se găsește este puțin scumpa (cca. 60 lei/g ) cu toate ca știu ca prin Spania am înțeles că se fac și prăjituri, ceaiuri din așa ceva deci nu cred ca este un drg de mare risc :) eu totuși am zis sa rămân la țigările kent și la berea mea :d ...O zi buna tuturor

P.S: chiar acum mi-am amintit și pot spune ca am un prieten seamănă leit cu cel din video în care de fiecare data când fumează ...Spune "mi-a dat-o pe energie" însă el sta lat fără sa mai vorbească :))))
 
Recunosc... ca Sambata am fost la inmormantarea unui baiat de 25 de ani care s-a sinucis din cauza depresiei. Un efect al fumatului de iarba care nu este promovat la fel de mult ca efectele "pozitive"
 
Prima dată când am fumat , eram la o partidă de poker, am tras două fumuri și am paralizat , îi vedeam și auzeam pe toți dar nu puteam vorbi sau mișcă ..de jucat poker nici nu mai vorbesc.
Când fumezi prima data , e bine sa nu fumezi de la un profesionist, trebuie făcută mai slăbuță... cerebelul nu e obișnuit cu noul fum.. trebuie luată ușurel la început.
După.... nu am mai avut probleme, totul decurge normal.
Îmi aduc aminte , când eram în Spania , am cumpărat cu un prieten 50 g ,, să avem o Luna , căci eram in concediu...ne-a ținut exact 5 zile :D.
Ceai din iarba nu am băut, dar prăjitură cred că odată la doua luni mănânc..iar de fumat ...fumez când am
.
 
Când fumezi prima data , e bine sa nu fumezi de la un profesionist, trebuie făcută mai slăbuță... cerebelul nu e obișnuit cu noul fum.. trebuie luată ușurel la început.
Eu nu am avut absolut nimic, nu are efect asupra mea si a fost chiar foarte puternica. Cand eram in spania un amic mi-a dat o punga cu 50 pliculete din care am tinut un pliculet si restul le-am dat la un amic care stiam ca este cu astea.
:D
In afara de tigari normale nu fumez altceva.
dar prăjitură
In spania e la ordinea zilei.
 
Eu nu am avut absolut nimic, nu are efect asupra mea si a fost chiar foarte puternica. Cand eram in spania un amic mi-a dat o punga cu 50 pliculete din care am tinut un pliculet si restul le-am dat la un amic care stiam ca este cu astea.
:D
In afara de tigari normale nu fumez altceva.

In spania e la ordinea zilei.
Depinde ...de la caz la caz...știu doi frați gemeni, unul e ca tine poate fuma și nu are nici pe dracu pe când celălalt daca trage trei fumuri ..somn , dar somn nu făcătură :)))
În Irlanda dacă mergi dimineață și stai intro stație de autobuz in Dublin,te fumezi de la alți, nimeni nu de ascunde aici..am colegi care la munca fumează și câte două țigări..altfel nu sunt ei...eu m-am am oprit de fumat la lucru..pt că umblam mult degeaba...uitam după ce mergeam și trebuia să stau să mă gândesc ce dracu vroiai sa fac...in multe cazuri depinde și de calitatea gazonului ( iarba)..
 
Nu, desi am avut sansa, mai bine beau cateva beri si ma simt mult mai bine, decat sa mi ia mintile prostia aia
 
Nu, desi am avut sansa, mai bine beau cateva beri si ma simt mult mai bine, decat sa mi ia mintile prostia aia
DE unde sti cum iţi ia mintile "prostia " daca nu ai incercat ?
"Prostie" Weed medicine.

Câteva beri .
E treaba ta ce faci..ce bagi...nu ma intreseaza...dar din propria experienta iti spun.O iarba buna..nu iţi ia mintile...din contra...câte odata ti le dã ;)
 
Total de acord cu tine @CiNiK doar ca la unele persoane mai au și efecte secundare :-d și nu în ultimul rand ....Nu trebuie sa se facă exces :p ...simtomele diferă de la persoana la persoana ! O seara plăcută

Edit: trebuie sa înțeleagă toată lumea ca este o planta medicinala care conține o substanță numita THC ! Dar nu încurajez pe nimeni sa se apuce de așa ceva pt ca oricât de mult se spune și aceasta da dependenta :p
 
Deci: Sa incep cu huooo drogatilor? :))))
Eu am fumat... este ok ... doar ca uneori imi da ganduri mult prea serioase si nu prea imi convine... ma limitez la tigarile normale ( de as putea scapa si de astea ar fi perfect )
 
O data, efectul a avut, dar mic !
Cine stie ce a mai pus ala in tigara de reactioneaza asa de urat !
 
Am incercat, o singura data, si nu am avut probleme mari...poate am avut unele probleme din cauza ca am combinat achoolul (eram manga) cu iarba...dupa ce am fumat, am mai stat cca 4 ore treaz si dupa 26 de ore somn de voie.
 
Loading...
Back
Sus