viteza slaba descarcare torrent

gabriel55

Well-Known Member
Registered
Full Member
salutare,am internet de 1gbps si pe testele de viteza pe cablu direct imi dau 900-950mbps , dar cand descarc din torrent filelist viteza nu depaseste orice as descarca 30mb, conform calculelor 900/8 = 112 mb viteza download real dar mie nu imi depaseste deloc 30mb.din ce cauza ar fi problema?
 
Din cauza ca atata poate netu! Nu o sa ai constant niciodata acea viteza de 112 mb , orice tip de calcul ai folosi. Eu am internet de 200 mb si descarc cu 11 mb in zile bune .... Pe contractul incheiat cu furnizor scrie clar ca viteza nu este una decisiva , ea fluctueaza ...
 
Filelist si myx au aceasta problema. La mine pe nici una nu face upload mai mutl de cativa kb pe secunda si de descarcat undeva la 8-9mbps.
Pe alte torente externe descarca la viteza maxima si upload merge fara probleme.
Presupun ca sunt limitate sursele unde sunt fisierele.
Incearca sa descarci un fisier de aici
Cod:
http://rarbg.to

Sa imi spui daca e mai rapid sau nu.
 
Din cauza ca atata poate netu! Nu o sa ai constant niciodata acea viteza de 112 mb , orice tip de calcul ai folosi. Eu am internet de 200 mb si descarc cu 11 mb in zile bune .... Pe contractul incheiat cu furnizor scrie clar ca viteza nu este una decisiva , ea fluctueaza ...
in speedtest viteza mereu este 800-900mbps ,dar in torrrent nu depaseste deloc 30mb download
Filelist si myx au aceasta problema. La mine pe nici una nu face upload mai mutl de cativa kb pe secunda si de descarcat undeva la 8-9mbps.
Pe alte torente externe descarca la viteza maxima si upload merge fara probleme.
Presupun ca sunt limitate sursele unde sunt fisierele.
Incearca sa descarci un fisier de aici
Cod:
http://rarbg.to

Sa imi spui daca e mai rapid sau nu.
pe asta orice as descarca viteza nu depaseste 2mb ,majoritatea 500kb-1mb viteza,si incercai diferite torrente cu mii seeds peers
 
Vezi in torent daca nu ai restricții. La fel providerul poate impune restricții.
Acestea se pot scoate in unele cazuri din contul de la provider sau din router.
Cum am spus, eu am problema la download si upload pe filelist so myx, restul merg bine.
 
Vezi in torent daca nu ai restricții. La fel providerul poate impune restricții.
Acestea se pot scoate in unele cazuri din contul de la provider sau din router.
Cum am spus, eu am problema la download si upload pe filelist so myx, restul merg bine.
la downloadul prin browser viteza se aproprie de 100mb/secunda ,deci restrictii de la provider/router nu sunt.cred ca viteza asta slaba este de la filelist ,ca am reinstalat uttorent si la fel
 

Atașamente

  • browser.png
    browser.png
    5,3 KB · Vizualizări: 5
Restricțiile de la provider pot fi pe protocoale, site, etc. Chiar daca in browser ai viteza buna si fara restricții, nu înseamnă ca nu ai pe unele site-uri.
Verifica te rog. Cred ca filelist are un tutorial legat de asta si cred ca am postat si eu unul pe forum.
 
Loading...
Back
Sus