Venit Extra din CPA/CPM pentru site de adult

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Acest site l-am folosit in trecut cand aveam site-uri de adult. Am scos 3 plati de la ei, dar asta a fost acum 2 sau 3 ani.
Motivul pentru care vi-l recomand este ca va poate aduce un venit extra la site. Inainte oferea si continut moka, pe cand Hosted Tube - Build Your Tube Site In Under 5 Minutes apartinea de ei.

1. Adult Webmaster CPA/PPS/Revshare Affiliate Program - PIMPROLL® - doar cpa - 30$ per conversie sau 65% revshare
2. Hosted Tube - Build Your Tube Site In Under 5 Minutes - cpm + cpa - un domeniu gratis, tras de el cat poti un an si apoi il schimbi. Merge si trafic mai slab.
3. Hub Traffic - Send traffic to our network & start to make money! - cpm - foarte bun daca importi continut din reteaua lor.
4. PlugRush Advertising Network - Make Money Buying & Selling Web Traffic - nu stiu cati mai folosti reteaua asta insa au schimbat multe. Ce imi place ca reclamele lor se adapteaza dupa template pe site.
Sa spunem ca sub video sau chiar pe homepage ai lista cu video nu? Plug va afisa o reclama care apare ca fiind o postare de pe site, lucru care duce la click si venituri mai mari.

Este bun ca pentru fiecare categorie de video sa afisati bannere cat mai aproape de aceasta, pentru a avea o conversie buna.
Spre exemplu:
Eu vad un adult anime si bannerul de langa player este un milf, nu voi da click, daca este tot cu anime adult, sigur voi da click.


Sper sa va ajute si bafta la bani.
 
Loading...
Back
Sus