Vand site

bari70

Active Member
Registered
Full Member
Vand desene-in-romana.com pentru ca-mi ocupa din timp si am deja proiecte mai mari de care trebuie sa ma ocup.
Ce o sa primeasca cumparatorul?
*domeniul
*baza de date
*backlink-uri
*template .psd pentru thumbnail-urile postarilor.
*indrumare (in cazul in care cumparatorul nu are experienta in domeniu)
*canal Youtube
*pagina Facebook
*pagina Google+
---
Pret de plecare(minim): 500 Euro (ofertele sub 500 de euro nu se vor lua in considerare)
 
vizite intre 3.5 - 6.5k/zi si domeniul are vechime de 1 an si 1 luna.
 
Un istoric al traficului pe o perioada mai lunga si cam cati bani produce pe luna (si prin ce retea de publicitate), se poate?
 
Se poate dar asta in privat.
Aici nu stau sa postez toate detaliile, dar pot sa spun ca in general se duce de la 3.5-6.5k vizite/zi iar income-ul difera de la perioada la alta, aici depinde de retele, unele se deschid altele se inchid, unele te accepta initial iar apoi iti cu "jet" pt. ca nu le faci conversii, unele scad si cresc cpm/cpc/cpa s.a.m.d dar in perspectiva face intre 1.5$ - 11.5$ /zi.
Cum am spus si traficul dar si venitul nu este niciodata stabil, intr-o zi poti avea 3.5k vizite si sa faci 10$ cum intr-o zi poti avea 5k vizite si sa faci doar 2-3$.
 
Se poate dar asta in privat.
Aici nu stau sa postez toate detaliile, dar pot sa spun ca in general se duce de la 3.5-6.5k vizite/zi iar income-ul difera de la perioada la alta, aici depinde de retele, unele se deschid altele se inchid, unele te accepta initial iar apoi iti cu "jet" pt. ca nu le faci conversii, unele scad si cresc cpm/cpc/cpa s.a.m.d dar in perspectiva face intre 1.5$ - 11.5$ /zi.
Cum am spus si traficul dar si venitul nu este niciodata stabil, intr-o zi poti avea 3.5k vizite si sa faci 10$ cum intr-o zi poti avea 5k vizite si sa faci doar 2-3$.
Te referi la mediavenus sau adnow referitor la jet cu conversii? Ai o retea slabila gen popads? Ca mediavenus/adnow nu-s stabile..dupa o perioada iti da reject ca nu faci conversii si sa fiu sincer mi se pare normal din moment ce nisa ta este desene si sunt numai reclame ”adult”
 
nu intru in detalii... :)))
Păi dă-mi un pm cu statistici, detalii. Sunt interesat de site dar dacă vânzarea site-ului se face ținând cont de venituri și sursele principale au fost una din rețelele mediavenus/adnow măcar spune-mi să nu-mi bat capul!
 
esti un potential cumparator interesant dar nu-ti bate capu'.
nu-si bate capul deoarece monetizarea unui asemenea site (care teoretic nu le face conversii celor de la adnow/venus) nu este ceva sigur..ei te pot bana dupa cateva saptamani/luni.

tremite-mi te rog ceva dovezi cu veniturile pe ultimile luni.
 
esti un potential cumparator interesant dar nu-ti bate capu'.
Baftă cu vânzarea site-ului. Din moment ce ,ca potențial cumpărător nu am primit ceea ce mă interesa atunci mă retrag frumos și-ți urez baftă la vânzare.
Ps: Banii sunt la mine! Dacă îi vrei atunci îmi oferi statisticile de care am nevoie/răspunzi la întrebările care ți le adresez.
PPS: Nu mi-o lua în nume de rău dar chiar eram interesat de site, asta înainte să mă iei la mișto. Baftă cu vânzarea!
 
*Cred ca nu am mentionat: nu ma grabesc sa-l vand dar daca cineva il doreste si ofera cel putin pretul minim cerut atunci foarte bine, eu o sa am mai mult timp pentru celelalte proiecte iar cumparatorul o sa obtina cele mai sus mentionate in orice alt caz este oricum la fel de bine.
*Nu te-am luat la misto, una dintre sursele de venit din trecut a fost mediavenus de asta ti-am spus sa nu-ti bati capu'. ;)
Multumesc.

t/c - vanzarea site-ului este anulata.
 
Vand desene-in-romana.com pentru ca-mi ocupa din timp si am deja proiecte mai mari de care trebuie sa ma ocup.
*Cred ca nu am mentionat: nu ma grabesc sa-l vand dar daca cineva il doreste si ofera cel putin pretul minim cerut atunci foarte bine ....
La urma ne iei pe toti la misto ..nu ? acuma chiar ..Nu ne mai batem capul .....
Hai Noroc.
 
Loading...
Back
Sus