Un Gând - Aplicatie WEB intuitiva!

DanN

antreprenor
Registered
Full Member
Freelancer
Web Designer
Am sa dau un copy/paste la un post din grupul privat facebook in care este descrisa (animat as putea spune) aplicatia de care amintesc.
Face parte din hobby-ul meu creativitatea integrată în misticism, intuitie, magie.
Un Gând
În urmă cu două luni, în primele prezentări ale platformei Zentastic Arts spuneam că această platformă a luat naștere după o trezire colectivă a unui mic grup de prieteni, și un sentiment puternic că ceva se întâmplă. Doar că niciunul nu știam ce.
Pentru că nu toți vor să iasă în față și le respect alegerea, vă voi spune astăzi doar câteva cuvinte despre DAscent, unul din programatorii platformei Zentastic Arts.
Este o persoană intuitivă, are un spirit de echipă extraordinar, lucrează eficient și repede, si vede deseori dincolo de aparențe nu doar datorită experienței dar și datorită unui al șaselea simț foarte bine dezvoltat.
El este una din persoanele care se îngrijesc constant de buna funcționalitate a platformei, și este mintea din spatele aplicației Tarot pe care v-o arătam zilele trecute.
De ce scriu toate astea? Pentru că cică “zi tu, că zici mai bine”
1f604.png

Programatorii nu o au cu vorbăria, în general, plus că sunt foarte subiectivi când vine vorba de munca lor, așa că nu-i bai, vă prezint eu noua aplicație disponibilă în platformă.
Când spiritualitatea se îmbină cu tehnologia, ies aplicații ca “Un Gând”.
Varianta complexă a aplicației este disponibilă doar pentru membrii înregistrați, dar acum vă spun, în mare, ce face varianta care poate fi accesată fără cont.
Pentru detaliile complete ale aplicației puteți verifica documentația disponibilă aici:
La fel cum orice carduri fizice ai amesteca și extrage necesită concentrare și conectare, același lucru se aplică și aici.
Îți voi spune imediat de ce aceste carduri sunt speciale.
1f98b.png
Accesând pagina Un Gând - ZentasticArts România vei vedea că ai la dispoziție un câmp în care poți scrie un gând, o idee, o emoție, sau nimic. Faci exact cum simți tu în momentul în care aterizezi pe pagină.
După acest pas, apeși butonul Trimite.
Eu, recunosc, nu scriu nimic, doar apăs pe “Trimite” și caut să interpretez mesajul cardului primit în funcție de ziua pe care o am, sau să o iau ca pe o temă de gândire, de analiză în contextul în care mă aflu în acel moment.
Eh, din acest punct vei primi un card (pe care, apropo, il poti folosi ca imagine de fundal pe telefon dacă îți place, toate sunt create respectând dimensiunile unui mobile wallpaper).
Sub card vei putea vedea numele cardului și mesajul lui, pe scurt.
Mai departe, când apeși pe butonul Informații, se desfășoară Magia și vezi în detaliile cardului:
- Corespondentul
- Efectele
- Spectrul (fiecare card are o culoare)
- Chakra corespunzătoare
- Elementul
- Domeniul
- Semnificația
- Alte detalii foarte importante și interesante pe care te las să le descoperi pe cont propriu
Sunt 9 carduri de toate, iar informațiile pe care le primești odată cu ele sunt un mix foarte fain de documentare și intuiție.
Ție ce card ți-a picat astăzi? Care parte din mesajul cardului se aplică cel mai bine în contextul tău actual?
1f603.png

DAscent vă așteaptă feedbackul rozându-și o unghie, dar nu o să recunoască nicio secundă treaba asta :))
Glumesc, bineînțeles. El știe deja că a făcut o treabă extraordinară, dar feedbackul este foarte important și îl așteptăm cu toții, așa că vă așteptăm cu drag și interes comentariile.



PS: M-am simtit impulsionat sa postez acest topic dupa ce am citit postul @AlinaOprisan numit "Harul secret"
Tie ce ti-a cazut? Care este mesajul tau?
gchyorto1ww81.jpg
 
Ultima editare:
Am sa dau un copy/paste la un post din grupul privat facebook in care este descrisa (animat as putea spune) aplicatia de care amintesc.
Face parte din hobby-ul meu creativitatea integrată în misticism, intuitie, magie.




PS: M-am simtit impulsionat sa postez acest topic dupa ce am citit postul @AlinaOprisan numit "Harul secret"
Tie ce ti-a cazut? Care este mesajul tau?
gchyorto1ww81.jpg

We Protected You From a Malicious Site​

The website that directed you here was likely attempting to perform a malicious action on your account. We have prevented it from doing so. Please fill out this form if you think we made a mistake. Note that we don't provide personalized support for this issue right now, but we'll use this information to identify any bugs in our system. Cind am facut click pe adresa ta a aparut atentionarea de mai sus,cei asta,ceva hackereala ???
 

We Protected You From a Malicious Site​

The website that directed you here was likely attempting to perform a malicious action on your account. We have prevented it from doing so. Please fill out this form if you think we made a mistake. Note that we don't provide personalized support for this issue right now, but we'll use this information to identify any bugs in our system. Cind am facut click pe adresa ta a aparut atentionarea de mai sus,cei asta,ceva hackereala ???
Cum am afirmat ... copy/paste (din grup privat Facebook) motiv pentru care are redirectul de rahat I may add de la facebook, tre sa treaca ei prin proxy.
Anyway, am înlăturat link-urile ca sa nu va mai sperie :)
PS: ca fapt divers...
"The website that directed you here was likely attempting to perform a malicious action on your account"
In limba romana s-ar traduce
"Site-ul web care v-a îndrumat aici probabil a încercat să efectueze o acțiune rău intenționată asupra contului dvs"
Pe firul logic, am postat pe Roforum, ai plecat de pe site-ul Roforum deci slabe sanse sa ai tentative de hack de pe platforma asta. ;)

Dar, da, imi asum, eu am creat confuzia.
 
Loading...
Back
Sus