Tutorial de vizionat canale / video criptate

clb91s

Member
Registered
1. Se ia o bucata link orange/focus etc




2.Se descarca fisierul si se deschide cu notepad ++



3.Se copiaza linia pssh aflata intre <cenc:pssh>xxx</cenc:pssh>

Ex:

>AAAAWXBzc2gAAAAA7e+LqXnWSs6jyCfc1R0h7QAAADkIARIQrB2Gmp7aQJ6e4VR9Ny8U8BoLc3RyZWFtZ3JvdXAiEJqGHazanp5AnuFUfTcvFPAqAlNEMgA=


4.Mergem la CDRM-Project

5. Completam datele cerute

*license , header si build info le gasim cu ajutorul browserului (network)

6.Primim kid:key
Ex : ac1d869a9eda409e9ee1547d372f14f0:0906cd2637555a24df53ec28e0f99ac2


7.Facem playlistul
Ex: #EXTINF:-1,Tvr 1 #KODIPROP:inputstream.adaptive.license_type=clear #KODIPROP:inputstream.adaptive.license_key=ac1d869a9eda409e9ee1547d372f14f0:0906cd2637555a24df53ec28e0f99ac2 https://m7rovideolive.solocoo.tv/blueskylive2dash/bluetvr1ro/Manifest.mpd


Sau html

<script>
<script src="//cdn.jsdelivr.net/npm/level-selector@latest/dist/level-selector.min.js"></script>
<script src="//cdn.jsdelivr.net/npm/clappr-chromecast-plugin@latest/dist/clappr-chromecast-plugin.min.js"></script>
<script src="//cdn.jsdelivr.net/npm/clappr-pip@latest/dist/clappr-pip.min.js"></script>
<script src="//cdn.jsdelivr.net/npm/clappr-playback-rate-plugin@latest/dist/clappr-playback-rate-plugin.min.js"></script>
<script src="//cdn.jsdelivr.net/npm/[email protected]/dist/shaka-player.compiled.min.js"></script>
<script src="//cdn.jsdelivr.net/gh/clappr/dash-shaka-playback@latest/dist/dash-shaka-playback.external.min.js"></script>
<script src="//cdn.jsdelivr.net/npm/cdnbye-shaka@latest"></script>
<script src="https://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.12.0/jquery.min.js"></script>
<div id="player"></div>

<script>

var player = new Clappr.Player({

source: 'https://m7rovideolive.solocoo.tv/blueskylivedash/blueprocinema/Manifest.mpd',

mimeType: 'application/dash+xml',

height: '480',

width: '640',

plugins: [LevelSelector, DashShakaPlayback, ChromecastPlugin, ClapprPip.PipButton, ClapprPip.PipPlugin, Clappr.MediaControl],

events: {onReady: function() {var plugin = this.getPlugin('click_to_pause'); plugin && plugin.disable();},},

chromecast: {

appId: '9DFB77C0',

contentType: 'video/mp4',

},

shakaConfiguration: {

drm: {

clearKeys: {

'8165b7bca5684140acb4cafc66f6c52c':'eab03256d65d8eaceeab2ceb6afa29e9'

}



},

preferredAudioLanguage: 'pt-BR',

},

shakaOnBeforeLoad: function (shaka_player) {},

parentId: '#player'

});

</script>


Playlisturile le putem vedea cu OttNavigator
 
1. Se ia o bucata link orange/focus etc




2.Se descarca fisierul si se deschide cu notepad ++



3.Se copiaza linia pssh aflata intre <cenc:pssh>xxx</cenc:pssh>

Ex:

>AAAAWXBzc2gAAAAA7e+LqXnWSs6jyCfc1R0h7QAAADkIARIQrB2Gmp7aQJ6e4VR9Ny8U8BoLc3RyZWFtZ3JvdXAiEJqGHazanp5AnuFUfTcvFPAqAlNEMgA=


4.Mergem la CDRM-Project

5. Completam datele cerute

*license , header si build info le gasim cu ajutorul browserului (network)

6.Primim kid:key
Ex : ac1d869a9eda409e9ee1547d372f14f0:0906cd2637555a24df53ec28e0f99ac2


7.Facem playlistul
Ex: #EXTINF:-1,Tvr 1 #KODIPROP:inputstream.adaptive.license_type=clear #KODIPROP:inputstream.adaptive.license_key=ac1d869a9eda409e9ee1547d372f14f0:0906cd2637555a24df53ec28e0f99ac2 https://m7rovideolive.solocoo.tv/blueskylive2dash/bluetvr1ro/Manifest.mpd


Sau html

<script>
<script src="//cdn.jsdelivr.net/npm/level-selector@latest/dist/level-selector.min.js"></script>
<script src="//cdn.jsdelivr.net/npm/clappr-chromecast-plugin@latest/dist/clappr-chromecast-plugin.min.js"></script>
<script src="//cdn.jsdelivr.net/npm/clappr-pip@latest/dist/clappr-pip.min.js"></script>
<script src="//cdn.jsdelivr.net/npm/clappr-playback-rate-plugin@latest/dist/clappr-playback-rate-plugin.min.js"></script>
<script src="//cdn.jsdelivr.net/npm/[email protected]/dist/shaka-player.compiled.min.js"></script>
<script src="//cdn.jsdelivr.net/gh/clappr/dash-shaka-playback@latest/dist/dash-shaka-playback.external.min.js"></script>
<script src="//cdn.jsdelivr.net/npm/cdnbye-shaka@latest"></script>
<script src="https://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.12.0/jquery.min.js"></script>
<div id="player"></div>

<script>

var player = new Clappr.Player({

source: 'https://m7rovideolive.solocoo.tv/blueskylivedash/blueprocinema/Manifest.mpd',

mimeType: 'application/dash+xml',

height: '480',

width: '640',

plugins: [LevelSelector, DashShakaPlayback, ChromecastPlugin, ClapprPip.PipButton, ClapprPip.PipPlugin, Clappr.MediaControl],

events: {onReady: function() {var plugin = this.getPlugin('click_to_pause'); plugin && plugin.disable();},},

chromecast: {

appId: '9DFB77C0',

contentType: 'video/mp4',

},

shakaConfiguration: {

drm: {

clearKeys: {

'8165b7bca5684140acb4cafc66f6c52c':'eab03256d65d8eaceeab2ceb6afa29e9'

}



},

preferredAudioLanguage: 'pt-BR',

},

shakaOnBeforeLoad: function (shaka_player) {},

parentId: '#player'

});

</script>


Playlisturile le putem vedea cu OttNavigator
Merge metoda, doar ca nu are imagine si audio.
 
Sau tu ai bagat tvr1 care l am dat eu exemplu? Acolo ai codurile gresite

Imi merge si pe tel cu alta versiune OTTNAV
 

Atașamente

  • Screenshot_20230510_231929.jpg
    Screenshot_20230510_231929.jpg
    362,2 KB · Vizualizări: 55
Ultima editare:
unde?

5. Completam datele cerute

*license , header si build info le gasim cu ajutorul browserului (network)????
 

Si restul le iei la ghici
blueprotv, bluepro2, blueprogold, bluehboro,bluehbo2ro, bluehbo3ro, bluecinemaxro, bluecinemax2ro, bluefocussattv, bluekanaldro, bluekanald2ro etc etc ... le iei la ghici ori se termina cu ro ori cu tv ... majoritatea canalelor merg cu license , header si build de mai sus , restul n am avut timp sa caut ...
Dacă vrei, îmi poți da lista în privat? Eu îmi agăț urechile cu tool-ul asta.
Screenshot_20230511_150232_HTML Viewer.jpg
Iti las tvr1 si tvr 2 cu cheile aferente
 
Nu functioneaza! Încerc să urmez acești pași corect, dar în OTT Navigator am spus „Unknown Error” și chiar și eu o încerc pe Kodi, dar aceeași eroare.

Ce am făcut greșit?DRM.png
 
Nu functioneaza! Încerc să urmez acești pași corect, dar în OTT Navigator am spus „Unknown Error” și chiar și eu o încerc pe Kodi, dar aceeași eroare.

Ce am făcut greșit?Vezi atașament 25872
ai facut playlistul asa >>???

#EXTM3U

#EXTINF:-1,Tvr 1
#KODIPROP:inputstream.adaptive.license_type=clear
#KODIPROP:inputstream.adaptive.license_key=ac1d869a9eda409e9ee1547d372f14f0:0906cd2637555a24df53ec28e0f99ac2


daca da , cand deschizi canalul in ottnav , intrii parametrii - switch codecs - use hardware codecs ... eu am bagat license , headers si build info doar la canalele astea
blueprotv, blueprogold, bluehboro,bluehbo2ro, bluehbo3ro, bluecinemaxro,bluetvr1ro nu toate canalele merg cu license si header ala ... alea le gasesti in browser - network ...
 
ai facut playlistul asa >>???

#EXTM3U

#EXTINF:-1,Tvr 1
#KODIPROP:inputstream.adaptive.license_type=clear
#KODIPROP:inputstream.adaptive.license_key=ac1d869a9eda409e9ee1547d372f14f0:0906cd2637555a24df53ec28e0f99ac2


daca da , cand deschizi canalul in ottnav , intrii parametrii - switch codecs - use hardware codecs ... eu am bagat license , headers si build info doar la canalele astea
blueprotv, blueprogold, bluehboro,bluehbo2ro, bluehbo3ro, bluecinemaxro,bluetvr1ro nu toate canalele merg cu license si header ala ... alea le gasesti in browser - network ...
Am facut corect. Înlocuiesc canalul „Focus Sat TV” cu „Pro TV” dacă nu toate canalele nu funcționează, dar aceeași eroare.

Puteți explica despre header din browser - network după imagine? ca sa pot intelege.
 
Am facut corect. Înlocuiesc canalul „Focus Sat TV” cu „Pro TV” dacă nu toate canalele nu funcționează, dar aceeași eroare.

Puteți explica despre header din browser - network după imagine? ca sa pot intelege.


livetv.focussat.ro iti iei demo 1 saptamana , accesezi toate canalele ...
 

Atașamente

  • Untitled.png
    Untitled.png
    304,4 KB · Vizualizări: 99
Bună dimineața tuturor,

daca se poate as dori sa primesc ajutorul tau.


Am un canal italian: Rai Italia:



probabil provine de la acest serviciu:


Am studiat tutorialul tău și am primit șirul pssh:

AAAAZXBzc2gAAAAA7e+LqXnWSs6jyCfc1R0h7QAAAEUIARIQXA7Uqfz4nhKtdyJClNXEexoIY2FzdGxhYnMiHGV5SmhjM05sZEVsa0lqb2lZMmmd3RPTlZMmd2RPTlRN


Nu găsesc celelalte date utile pentru a obține „Clear Keys”

Pot să vă cer ajutorul?

Multumesc in orice caz.
 
Loading...
Back
Sus