Tentativa de hack la contul meu de facebook astazi

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Astazi cineva a incercat sa imi sparga contul de facebook si nu inteleg de ce, pentru ca nu tin date confidentiale.
Am primit de 7 ori mesaj ca am incercat sa schimb parola la cont, apoi cateva de intare de logare la contul meu.
Chiar daca am dat click pe NU AM RESETAT EU PAROLA, mesajele au continuat sa vina.

Pentru cei care vor sa imi sparga contul ii anunt ca nu trebuie sa se oboseasca asa mult. Le dau eu parola de la cont ca nu am ce ascunde si apoi le aduc aminte ca nu vor gasi nimic in contul de facebook.
:D
 
@AlexH nu mintii, acolo pastrezi secretul baniilor :)) . Nici eu nu inteleg ce ar avea de castigat din asta, dar cred ca pentru a face Spam. La un amic de-al meu i s-a spart contul si a inceput sa faca Spam. Dar l-am recuperat foarte usor.
 
Tinand cont ca e vorba de bani, pe langa parola la facebook dai si cheia de la seif si cifrul de la bicicleta?
Ce sa ceri la niste nesimtiti care in loc sa munceasca prefera sa sparga, sa fure si sa faca doar rau.:(
 
nu cred ca e cineva anume..de fel astfel de atacuri sunt facute in masa in functie de anumite adrese pe care le gasesc(le "scrapeaza" ca sa zic asa) de pe internet. Dar nu e exclus sa ai vre-un "prieten"!
 
Chiar nu am idee cine a fost sau motivul, doar ca a incercat destul de mult astazi.
cifrul de la bicicleta
Asta nu dau ca e scumpa si apoi cum ma plimb prin oras si agat fumei. :D
 
Loading...
Back
Sus