Scam TEAPA ADSATURN 262.90$

:))) hai bre lasa vrajeala asta de 2 lei. am mai accesat acel link, si l-am accesat chiar si inainte de a ma inscrie tot nefunctional era. lasa vrajeala, i-ati banii si i-ati o shaorma cu de toate de ei, tot scammer ramai.
 
Poti sa o lasi mai usor cu jignirile. Sa zicem ca nu ai reusit sa vezi regulile (cu toate ca acel faq functiona 100% cand te-ai inscris si nu l-ai cautat niciodata, ieri ai aflat ca avem asa ceva). Calitatea vizitelor a fost cum a fost. Pentru reclamele 3rd party platim CPM, de obicei o suma fixa pana la prima verificare/plata, daca tu folosesti 10 reclame, cat timp reclama noastra se incarca tu esti platit automat, chiar daca reclama este pusa in cel mai ascuns loc de pe pagina sau ca sunt click-urile blocate din cauza altor reclame pentru ca esti platit pe vizita. Pentru reclamele CPC care ti s-au afisat ai o rata de 0.04%, ai castigat $1.25 la 1391329 afisari in ultimele 2 saptamani, aici se vede clar efectul vizitatorilor tai pe reclama, cauza dupa cum am spus: prea multe ads.
Alte retele te-ar fi banat direct, nu ar fi stat sa te mai ia in seama ca nu ai citit tu regulamentul.
Sa nu se inteleaga ca banam pentru calitate, suma ramane aceeasi, ratele se schimba dupa prima verificare/plata.
3831

Pune doar reclama noastra 48-72h respectand regulamentul si daca e totul in regula cu trafficul (ma refer sa fie real, nu la ctr / calitate) iti vom trimite si cealalta plata intreaga, sa zicem ca "a fost ceva de la noi".
 
@stefan93 unde ai plasat bannerele lui de ai reusit un asa mic CTR? Bannerele lui sunt native? Apar si in limba romana ca presupun ca site-ul tau e in romana?

CTR ul poate fi influentat din mai multe motive, ori nu prezinta niciun fel de interes reclama pentru utilizator ceea ce inseamna un bad management din partea firmei care le livreaza, ori pozitia bannerelor este foarte slaba, ori prea multe popup in pagina respectiva. Dar asta nu inseamna ca traficul e slab.

Din ce am vazut omul are o medie de sesiune per user de 14 minute, asta clar arata ca nu e trafic fake.

@maEsTrOo eu personal tind sa cred ca ar trebui sa imbunatatiti voi reclamele, sa faceti anumite teste pe banerele advertiserilor ce va sunt livrate si abia dupa ce sunteti ferm convinsi ca functioneaza in parametri si prezinta interes pentru audienta iar in acest fel poti ajunge sa tragi concluziile enumerate de tine mai sus.

Cand cineva iti livreaza trafic care are o sesiune de 14 min, in niciun caz nu poti da vina pe CTR.

Si daca spui ca omu folosea mai multe bannere decat e permis si pe site se afisau decat 3 din 5 de exemplu ar trebui sa gasiti o solutie ca cele doua neafisate sa nu mai contorizeze impresions, ca de aici apare CTR ul mic in comparatie cu CPM.
 
Sunt si reclame in romana si worldwide + CPM 3rd party de asemenea worldwide.
CTR - nu este singurul publisher pe care il avem, cred ca avem habar si stiam daca era problema de la reclamele noastre. Un ctr mai mare de 0.04% ar avea orice site doar din click-uri incorecte
Problema la ctrl-ul lui: pozitia proasta si multe pop up. Nu a folosit decat 2 bannere de la noi, vorbeam de numarul total de reclame aflate pe site (toate retelele). Legat de traffic fake, nu a zis nimeni ca a fost 100% fake, am zis ca printre vizite au fost si fake (~10%). Legat de durata sau activitate, iti spun eu ca pot face durata media o ora + bounce rate mic si sa fie fals, nu are nici o treaba una cu alta. In cazul de fata este vorba mai mult de numarul de reclame care a blocat click-urile si ne-au adus multe pierderi pentru reclamele CPM.

Exemplu user random ctr nisa similara.
3832
 
Legat de durata sau activitate, iti spun eu ca pot face durata media o ora + bounce rate mic si sa fie fals
Ca sa faci asta iti trebuie un tool custom si milioane de proxy bune rezidentiale care sa faca pass, plus un captcha braker bun care sa faca pass la CF sau google in cazul in care se vrea sa treaca vizita prin google, plusss cateva windows rdp tanc, toate astea impreuna costa mult, mult mai mult decat ar plati orice retea de ads CPM ca sa nu mai vorbim de CPC pentru indiferent de cate vizite s-ar livra.

In momentul in care susti ca poti face o sesiune de 14 minute per vizita la 40k pe zi cu trafic fake inseamna ca tu habar nu ai ce implica toate astea. Iar concluzia mea e urmatoarea, ori chiar nu sti ori tu incerci sa vinzi castraveti la gradinari.
 
NU RECOMAND această rețea ba din contră ar trebui trecută imediat la SCAM. După ce am citit topicul ăsta am decis să scot reclamele după ce am ajuns la o sumă de plată, iar după request a venit și surpriza..

Azi mi-a dezactivat contul, motivul habar nu îl am pentru că traficul era calitativ și 100% real. Am și dovadă pentru că ieri mi-a trimis mail să pun reclamele pe site recunoscând că e trafic bun calitativ și azi surpriză

Am avut 3 plăți de la el, plăți mici la minim dar azi când am retras 100$ s-a gândit să dea țeapă. Nu are cum să zică că nu e traficul bun, că altfel nu mă plătea de 3 ori. Iar daca nu era traficul bun, nu-mi dadeai mesaje că-mi mărești rata doar să țin continui și să pun reclama de la tine.

Dovada (mesaj primit ieri de la adsaturn)3833

banarea de azi
3835


Rețea de 2 bani, atitudine de 2 bani (blochezi contul fără explicații iar pe chat nu răspunzi cu toate că apare ONLINE) și cred că ar trebui și un BAN pentru țeapă / SCAM
 
Ai trimis 10 000 vizite de pe un singur ip.
Ai media pe ip 150 vizite/24h!
90 action/user.
0 conversii din peste 800 000 vizite.

Legat de calitate, lucram si cu alte retele si nu am primit raport imediat. Situatia este clara si noi avem probleme cu alte retele acum din cauza ta.



3836
 

Atașamente

  • picturemessage_3wkdwgse.2d4.png
    picturemessage_3wkdwgse.2d4.png
    86,8 KB · Vizualizări: 23
Este clar atunci.
Toti useri asociați cu acest user sau site vor fi banati.
Păcat ca se ajunge la astfel de situații. Motivele de banare sunt unele puerile si se vede clar ca nu dorește sa plătească.
Nu este problema publisherului ca reclama ta nu converteste cand userul ajunge pe pahina ta.
 
Ce este clar? nu este problema publisherului? te-ai uitat macar la atasamente? stii ce inseamna 90 action per user? din 800 000 vizite nu imi spune ca nu exista nici o conversie. Gandeste-o logic, marcheaza ca scam daca atat poti. Tu iei in calcul doar reclamatiile si atat, tu uita-te ca am pus dovezi clare. Tocmai am pierdut colaborarea cu o retea si toti banii bineinteles din cauza lui ca a trimis vizite fake.

Nu vreau sa platesc?
Uita-te cate plati au fost trimise si cate respinse in ultima luna.
3838

3839
 
Ai trimis 10 000 vizite de pe un singur ip.
Ai media pe ip 150 vizite/24h!
0 conversii din peste 800 000 vizite.

Legat de calitate, lucram si cu alte retele si nu am primit raport imediat. Situatia este clara si noi avem probleme cu alte retele acum din cauza ta.



Vezi atașament 3836
Vinde poveștile în altă parte și încearcă să le împachetezi mai frumos. Văd că te dai ne-știiutor dar hai că te luminez eu.

  1. Nu am cum să trimit atatea vizite de pe 1 singur ip. Astea-s povești de adormit copii. Am site-uri cu trafic real din tier 1, nu mă joc aici...
  2. Chiar dacă ar fi fost așa - DAR NU E - în termeni și condiții/faq nu scrie că acceptați 1ip/24h sau raw traffic. Și din moment ce nu scrie X,Y,Z poate să trimită 100 milioane dacă vrea..dar repet nu e cazul aici
  3. Arată-mi print din contul meu adsaturn unde vezi tu 800.000 de impresii ?
  4. Printurile tale nu-mi arată nimic. Zici că lucrezi cu alte rețele, păi cum azi ai acces la trafic și-ți apare ție fix 150 AVG(vezi că se vede că e câmp input acolo - să nu cumva să le alterezi zic), dar până acum nu aveai? Ieri când mi-ai dat mesaj nu te-ai uitat pe zilele trecute? 25, 24, 23 etc?
  5. Ciudat cum tu mergi pe minus și zici că e trafic fake și cu același trafic primesc plăți de la popads, propellerads, adsterra..Probabil astea îmi acceptă traficul ”fake” și mă plătesc corect și la timp.

Am zis ce aveam de zis, restul e can-can învăluit în scuze!
 
Nu ma înțelege gresit.
Metoda este aceiași folosita ca la payskip si inca doua de aici care aveti acelasi admini
Motivele invocate sunt puerile asa cum am spus mai sus. Daca răspundeai sincer poate era totul altfel.
Eu stiu una, cand vad ca un publisher nu produce/convertește il anunț si opresc reclame pentru el. Nu aștept pana acesta cere plata si apoi suspendare. Daca trafic era atat de nașpa iti punea in pericol afacerea de mult timp si nu de azi.
Asta inca odata arata a management prost unde vina va aparține in totalitate.
Avem cu totii experiență cu adnow un ne oferea același motive.
 
Ai primit un direct link, poti foarte usor sa trimiti 10000 vizite de pe un singur ip. Legat de contorizarea vizitelor/ip e cu totul alta treaba, acolo e vorba de actiune/user. E imposibil ca media sa fie de 150 de pop deschise/user pe zi, indiferent de nisa ta..de cate ore stau utilizatorii tai pe site.
La noi apar putin peste 20k vizite pe ziua de ieri de la tine, 800 000 de vizite apar in conturile partenerilor [total pe ziua de ieri de la tine], noi contorizam maximum 4 vizite/ip/ora interval 5 sec.
Unde am vazut calitatea? noi suntem platiti la vizita de obicei, s-a facut o suma mare pentru ieri si cand am cerut verificari (Rapoartele respective le-am cerut de dimineata, nu am acces direct la ele, dupa ce mi-au spus ca s-a trimis o cantitate mare de vizite fake).
Mai bine verifica ce traffic iti trimit userii tai (asta daca ai vreun user si nu trimiti tu direct), in loc sa faci plangeri aici.

@AlexH Ce metoda am folosit la payskip? nu am avut nici o reclamatie aici din cate stiu la payskip si niciodata n-am banat useri fara motive. E interesul meu sa il pastrez si sa mentin parerile despre retea curate.
Legat de conversii, eu nu pot sa stau zilnic sa verific fiecare publisher nou cat si cum trimite.
Si ma repet, daca ar fi conversii putine, nu banez niciodata, scad rata si atat. Aici a fost vorba de traffic fals 100% ai dovezile mai sus.
Da, cand e vorba de traffic mai mare si e timp verific de la inceput, cand nu, la plata stiu ca s-au strans rapoarte suficiente cat sa stiu ce rata sa pun, daca a trimis vizite fake si asa mai departe. Gandeste-o logic ca nu am facut o retea sa o inchid dupa 2 luni, eu daca as fi primit vizite reale de la el, chiar daca nu aveam profit ii miceam rata si continuam, in timp aveam profit, e ceva normal.

Afacerea nu a pus-o in pericol pentru ca o zi punea reclama, o zi o scotea sau tinea doar cateva ore. Nu a trimis asa mult traffic si nu am cerut detalii amanuntite de la parteneri pana astazi ce am vazut o crestere uriasa in profit(CPM spun din nou) /vizite la parteneri.
 
Ultima editare:
Ai primit un direct link, poti foarte usor sa trimiti 10000 vizite de pe un singur ip. Legat de contorizarea vizitelor/ip e cu totul alta treaba, acolo e vorba de actiune/user. E imposibil ca media sa fie de 150 de pop deschise/user pe zi, indiferent de nisa ta..de cate ore stau utilizatorii tai pe site.
La noi apar putin peste 20k vizite pe ziua de ieri de la tine, 800 000 de vizite apar in conturile partenerilor [total pe ziua de ieri de la tine], noi contorizam maximum 4 vizite/ip/ora interval 5 sec.
Unde am vazut calitatea? noi suntem platiti la vizita de obicei, s-a facut o suma mare pentru ieri si cand am cerut verificari (Rapoartele respective le-am cerut de dimineata, nu am acces direct la ele, dupa ce mi-au spus ca s-a trimis o cantitate mare de vizite fake).
Nu suport minciuna de nici o culoare. E ultimul meu reply aici că îmi pierd timpul aiurea și oricum n-are rost că oricum o dai la întors de nici nu mai știi ce minți și ce nu.

Deci pe scurt, eu i-am trimis 20k vizite ( atâtea apare în contul meu de publisher adsaturn la el pe site) dar în conturile partenerilor(practic contul lui de ads) îi apare 800.000 de vizite. El a primit rapoartele și i s-a spus că e traficul ”fake” încă de dimineață dar a așteptat să dau retragere și la ora 15:40 a suspendat contul. Deci a așteptat....și probabil mai aștepta mult și bine dacă nu vedeam topicul și nu dădeam retragere....

Weekend plăcut ce a mai rămas din el! Nu mai intervin că nu are rost.
 
Nu am asteptat nici o retragere ca nu are treaba cat timp am avut doar de pierdut in urma trafficului tau. De fapt am asteptat sa mai trimiti vizite si la alte retele ca sa te mai verific. Ai scos reclama dupa 1-2 ore dupa ce te-am mutat la o alta retea.
3840

Repet, verifica-ti userii prima data, ai dovezile in fata cu trafficul fake. Daca trafficul era real, ca erai profitabil sau nu, contul tau ramanea activ.

Ataseaza statisticile din analytics pentru ieri te rog.
 
Nu am asteptat nici o retragere ca nu are treaba cat timp am avut doar de pierdut in urma trafficului tau. De fapt am asteptat sa mai trimiti vizite si la alte retele ca sa te mai verific. Ai scos reclama dupa 1-2 ore dupa ce te-am mutat la o alta retea.
Vezi atașament 3840

Repet, verifica-ti userii prima data, ai dovezile in fata cu trafficul fake. Daca trafficul era real, ca erai profitabil sau nu, contul tau ramanea activ.

Ataseaza statisticile din analytics pentru ieri te rog.
Nu te încălzește cu nimic dacă îți arăt analytics. Am avut mult mai mult trafic decât cei 20k trimiși ție. Ești doar un mincinos țepar și singur te dai de gol. Deci în 2 ore ai trimis traficul meu la altă rețea și ce se vede acolo? 587 impressions și 540 unici? La ce-mi arăți print? la 0$? păi acum e cpa, nu cpm?
păi cum în astea 2 ore aveam 587 cu 540 iar dimineață 10.000 miliarde de catralioane pe 1 ip..

și ca să te demasc și să arăt tuturor că minți cu nerușinare și ești și țepar, pe faq nu ai avut decât de curând regula cu 3 reclame maxim(fac pariu că ai pus-o după ce l-ai banat pe ștefan). Trăiască google

:))) hai bre lasa vrajeala asta de 2 lei. am mai accesat acel link, si l-am accesat chiar si inainte de a ma inscrie tot nefunctional era. lasa vrajeala, i-ati banii si i-ati o shaorma cu de toate de ei, tot scammer ramai.

Esti pe langa subiect, am zis ca problema serioasa aici este alta, numarul maxim de reclame.

HTML:
Este un instantaneu al paginii, așa cum arăta ea în 10 Oct 2019 23:53:46 GMT. Este posibil ca pagina curentă să se fi modificat între timp.

asta e linkul de faq din cache: http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:https://adsaturn.com/index.php?page%3DFAQ

3841
 
Daca nu vrei sa pui analytics inseamna ca e clar, ascunzi ceva. Legat de impresii ti am explicat sus ca fiecare retea contorizeaza in felul ei. La reteaua pe care ai fost zilele trecute a contorizat tot, pt statistici detaliate. Asa cum ti-am aratat eu dovezi, astept si eu stats analytics. Nu pentru mine ca eu stiu deja ce ai trimis, sa vada restul.
 
Sunt si reclame in romana si worldwide + CPM 3rd party de asemenea worldwide.
CTR - nu este singurul publisher pe care il avem, cred ca avem habar si stiam daca era problema de la reclamele noastre. Un ctr mai mare de 0.04% ar avea orice site doar din click-uri incorecte
Problema la ctrl-ul lui: pozitia proasta si multe pop up. Nu a folosit decat 2 bannere de la noi, vorbeam de numarul total de reclame aflate pe site (toate retelele). Legat de traffic fake, nu a zis nimeni ca a fost 100% fake, am zis ca printre vizite au fost si fake (~10%). Legat de durata sau activitate, iti spun eu ca pot face durata media o ora + bounce rate mic si sa fie fals, nu are nici o treaba una cu alta. In cazul de fata este vorba mai mult de numarul de reclame care a blocat click-urile si ne-au adus multe pierderi pentru reclamele CPM.

Exemplu user random ctr nisa similara.
Vezi atașament 3832
Iar ma acuzi ca fac prostii cu bounce rate-ul si durata medie si alte aberatii? mai omule vrei sa ii dau acces lui alex la contul meu de analytics sa vada toate statisticile pe ultimele luni sa vada ca e totul legit iar daca este asa cum zic eu atunci sa iti dea ban tie la toti asociatii tai de pe forum?

termina cu prostiile, ai dat deja destule tepe. de ce nu arati si de cat is acele plati? numa d-alea de 30-40 de dolari, sunt sigur :)). ia sa vad si eu niste plati de cate 300-400-500 de dolari confirmate. si fara a fi modificate cu inspect element ca ala e pentru copii si asa pot zice si eu ca am bounce rate de 1%, media de 50 de ore, si mi-ai dat teapa de 50 de mii de euro, s.a.m.d.

Plus ce treaba ai tu cu cati au dat click pe ads-uri si cati nu? in momentul in care imi calculezi 262.90$ pe traficul livrat atunci atat e, nu ma iei cu clickuri, conversii si lucruri care nu tin de interesele publisherului ci de interesele advertiserilor si ale ad network-ului...
 
Cum poate cineva lucra sau numi o firma care iti raspunde la email cu "This is more than you deserve". In 50 de colaborari n-am auzit raspunsuri astfel in viata mea.
Ma intreb totusi de ce mai exista firma asta pe forum deja dupa astfel de dovezi si tot se mai discuta?!
 
Ultima editare:
Ia si dovada atasata(dovada furnizata de voi in mod involuntar), v-ati dat singuri de gol ca ati updatat regulile in momentul in care vorbeati cu mine atunci ca ati zis pe acel forum ca ati facut update recent la reguli.
 

Atașamente

  • scammer.PNG
    scammer.PNG
    59,1 KB · Vizualizări: 47
Loading...
Back
Sus