Sunteti pro Ucraina sau împotrivă?

Aici te-ai înșelat ..
Nu este război. Este totul fake. Au mințit ei o lume întreagă cu virusul lu pește, de ce nu ar minți si acum. A început lumea să se trezească să conștientizeze că sau înțepat de pomană, unii chiar de 5 ori si de frică să nu-i ea ăștia cu furca vor să distraga atenția în altă parte. Sunt nevoiți să inchidă pandemia ca nu mai ține nici la proști. E o înțelegere la masa verde deoarece si rusii au certificat covrig. Armata ucrainiana au 100 000 de soldati, sute de tancuri, stau si ma gandesc unde e armata lor. Probabil au plecat cu refugiații și au rămas gospodinele să apre țara. Cei care au făcut armată ințeleg situatia mai ales dacă au macar puțin creier.
 
Aici te-ai înșelat ..
In opinia mea de moment nu.

Cei care au făcut armată ințeleg situatia mai ales dacă au macar puțin creier.
E un precedent foarte periculos ce face vestul in Ucraina.
Sa legalizezi mercenari într-un conflict, armata privată, este foarte periculos.

La cate miliarde s-au trimis (conform lor) si armament, ar trebui ca Ucraina sa fie cea mai tare economie din lume.
Unde sunt toti acești bani? La fel cum nimeni nu stie unde sunt banii strânși pentru bLm.

Apoi faza cu refugiații.
La mintea unui copil sa te gândești, ca ei au evacuat peste 500.000 persoane in 3 zile.
Va imaginați ce logistica e nevoie pentru asta?
Fara o pregătire in prealabil nu o poti face.
Nu știu ce se spune in România, dar pe aici se spune ca in România au ajuns 300.000 refugiații din Ucraina, la cum stim noi sistemul din Romania credeți ca într-un timp atat de scurt 3 posibil?

La final de an sau vacanta din august cand vin românii acasa, care sunt in număr mai mic si nu vin toti in aceiași zi, vamile sunt blocate,dar acum nu.

Si unde am băgat statul român atâția oameni?

Sunt multe care nu se leagă dar nimeni nu înțelege.
 
Apoi faza cu refugiații.
La mintea unui copil sa te gândești, ca ei au evacuat peste 500.000 persoane in 3 zile.
Am pe cineva care a fost in vama siret cu ajutoare și nu era nici tipenie de om. La fel este si in republica moldova. Am fete cu care colaborez și le-am întrebat dacă e ceva puhoi de lume și cică nimic.
La tv arată doar vag cateva sute, dacă ar fi și cateva sute doar pe la anumite puncte de frontieră. Aceștia probabil sunt persoanele evacuate din anumite cartiere sau zone ca să iși facă ei scenariul de film.

Iți dai seama că la generația asta care s-a seperiat de un virus încat s-au vaccinat chiar si de 5 ori. Păi în caz de război ar fugi de ar manca pamantul. Iar ucraina e mare are 40 mil de locuitori. Nu mai spun si de faptul ca acum ar fi o oportunitate să plece cu statut de refugiat in tari ca franta , italia. Le da mancare unde sa stea copiip pe la scoala. Ca ei nu sunt in uniunea europeană dar nimic...
Sunt multe care nu se leagă dar nimeni nu înțelege.

Nu e vorba că nu înțelege nimeni, dar nu-și pun nici cea mai mică întrebare. Să aibe și ei un dubiu ceva.
Dacă la nivel de sus oficial guvernul spune ca e razboi sau ca e pandemie, toata lumea se conformează și actioneaza in consecință cu ce spune guvernul. Daca spune ca s-a terminat pandemia , gata toata lumea scoate masca de pe figură ...și pană mai ieri le era frică să se întalnească cu un nevax.

Eu cred că le-a pus ceva in vaccin că prea nu mai gandesc cu capul lor.
 
Eu cred că le-a pus ceva in vaccin că prea nu mai gandesc cu capul lor
Nu sunt adeptul conspirației dar ceva este.
Discut cu multi oameni si este ciudat cum cei vaccinați pur si simplu s-au întors la 180 grade la orice si chiar daca le arati o înregistrare cu ei cand aveau cu totul alta opinie, iti spun ca nu e reală si ca e facuta de tinr, ba chiar unii iti dau in cap.

Totul merge conform planului.
Sa nu uitam ca planul uniunea europeană (care s-a realizat peste aproape 50 ani) este facut dinainte de primul război mondial si asta cred ca spune multe.
 
Am pe cineva care a fost in vama siret cu ajutoare și nu era nici tipenie de om. La fel este si in republica moldova. Am fete cu care colaborez și le-am întrebat dacă e ceva puhoi de lume și cică nimic.
La tv arată doar vag cateva sute, dacă ar fi și cateva sute doar pe la anumite puncte de frontieră. Aceștia probabil sunt persoanele evacuate din anumite cartiere sau zone ca să iși facă ei scenariul de film.
Sunt multe persoane care au facut live sau videoclipuri din zonele de frontiera si aici ma refer la persoane simple nu reporteri sau televiziuni si sunt pline frontierele de femei si copii, e greu de crezut ca absolut toate sunt fake si ca totul e doar o conspiratie, stim toti ca ce anunta astia in presa si la televiziune majoritatea sunt umflate ca si numarul de refugiati (umflat ca sa stoarca bani din fondurile europene pentru migratie bani care o sa ajunga in buzunarele *potrivite* ) dar asta nu dovedeste ca razboiul nu exista, e usor sa zici (toti sunt prosti si nu e nimic real, eu am toata dreptatea si restul sunt oi etc) dar o spui fara dovezi... Sper ca nu am suparat pe nimeni cu parerea mea.
 
Sunt multe persoane care au facut live sau videoclipuri din zonele de frontiera si aici ma refer la persoane simple nu reporteri sau televiziuni si sunt pline frontierele de femei si copii, e greu de crezut ca absolut toate sunt fake si ca totul e doar o conspiratie, stim toti ca ce anunta astia in presa si la televiziune majoritatea sunt umflate ca si numarul de refugiati (umflat ca sa stoarca bani din fondurile europene pentru migratie bani care o sa ajunga in buzunarele *potrivite* ) dar asta nu dovedeste ca razboiul nu exista, e usor sa zici (toti sunt prosti si nu e nimic real, eu am toata dreptatea si restul sunt oi etc) dar o spui fara dovezi... Sper ca nu am suparat pe nimeni cu parerea mea.
Nu a zis nimeni ca nu e real dar trebuie sa ne întrebăm putin.
1. Spun ca vor pace dar trimit arme de distrugere în masă, care este împotriva tratatului care toate tarile l-a semnat mai putin America. Deci ei incalca legea când acuză Rusia ca face asta
2. Uniunea europeană a anunțat ca va cumpăra arme de 500 milioane euro. Întrebarea este de unde va cumpăra aceste arme? Pai desigur ca din America.
3. Au bagat pe gat si lumea a acceptat formarea a unei unități militare care sa poata funcționa pe orice teritoriu. Acum este posibil, dar ne aducem aminte ca in trecut au încercat același lucru dar Franța si Germania s-au opus?
4. Stream north 2 a fost oprit si imediat americani s-au oferit sa ne "ajute" cu petrol si gaz insa la pret de 3 ori mai mare. In 2018 au încercat sa convingă Germania in special sa renunțe la Rusia si sa cumpere de la ei la pret mai mare dar s-au opus.
5. Este ilegal conform mai multor tratate sa ai laboratoare de arme de distrugere în masă, insa imediat a început faza cu Ucraina a fost sters orice urma de pe site la ambasada SUA in Ucraina legat de biolab. Acum chiar spun ca nu e adevărat si ca nu există, dar daca cautati putin veti găsi declarați ale lor cand spuneau ca există.
6. Mai multi lideri din guvernul american pe Twitter fac un mare spam cu genul de mesaje: sunteti de acord sa plăti un pret mult mai mare la petrol si gaza doar sa faceți Rusia sa sufere? Lumea spune da, da, da, apoi ii vezi ca se plang ca aici spre exemplu pretul la motorină a crescut cu 1 euro per litru, gazul cu 75%.
7. Live pe rețelele sociale. Cum este posibil sa faca toti acesti useri simpli live din aceiași locație cu exact același imagini. Uneori cu același sunet alteori diferit. Este virala un video unde arata ca mai multe live cu același video dar pe unul erau sirene si pe altele nu.
8. Au declarat ca rusia a oprit netul si orice sursa de comunicare dar toți fac live, cum e posible asta?
9. BBC, Antena3 spania, sky news au fost prinși ca au difuză imagini cu avioane si atac din jocuri sau din aplicații militare.
10. Vestitii soldați , eroi din insula șerpilor, care fiind atacați si viata pusa in pericol decid sa faca live pe rețelele sociale in loc sa se apere. Acum sincer care dintre noi ar face asta cand viata lor este in pericol? Apoi a 3 zi dupa scripturi acestia pur si simplu să învie. Da, sunt vii si fara probleme, insa nu au oferit nici o explicație .
11. Cernobîl - au spus că Rusia a atacat si voia sa sa dea drumul la radiații nucleare. Realitatea a fost invers, au luat controlul care era deținut de mercenari ucraineni si care voiau sa distrugă reactorul. Un oficial rus si altii au spus:
Cine este vecin cu Ucraina?
Pe cine ar afecta radiațiile imediat dupa Ucraina?
Pe Rusia nu? Atunci care ar fi motivul sa distrugem reactorul?
Si daca este asa cum spuneți, atunci după ce am luat controlul, dece primul lucru care am făcut a fost sa ne asi6ca totul este in siguranță si funcționează cum trebuie?
Au mai spus: singurii care vor sa distrugă Ucraina sunteți voi si nu noi.
12. Stiti imaginile cu eroul de președinte al Ucrainei in haine militare ca merge la luptă? Ei bine imaginile sunt de la o aplicație militară unde au luat parte si nu actuale din "invazie".
13. Ati verifica putin cine este președintele Ucrainei? Unde este școlarizat, ce a făcut înainte, ma refer in afara dece ne este bagat pe gat.
14. Ultima de acum si care am scris.
Ucraina este deținută de un grup de firme din America. Datorita externa publică a fost cumpărată de acest grup de firme in schimbul la toate resursele naționale si control. Toate informațiile se pot verifica pentru cine dorește.

Trebuie sa ne aducem aminte ca dl Klaus Iohannis a plătit un pret mare din buzunarul nostru pentru menținerea lui in funcția de președinte. 10 miliarde de dolari si asta doar public, nu mai vorbim de subordonare totala fata de americani.

Ungaria a spus nu la tranzitarea pe teritoriul ei la arme de distrugere în masă, dar Romania a spus da.

Un alt lucru care e posibil sa nu-l sititi, Ambasada SUA avea dreptul sa decida funcțiile din guvernul Ucrainei, la unele doar ambasada putea decide.

Vedeti normal ca o ambasadă străină sa decidă cine ocupa funcția x sau y din guvernul tarii tale?

Daca va aduceți aminte acum 2 ani s-a încercat asta si la noi, insa oficial nu le-a mers, dar stim ca neoficial asa se face.
 
Nu a zis nimeni ca nu e real dar trebuie sa ne întrebăm putin.
1. Spun ca vor pace dar trimit arme de distrugere în masă, care este împotriva tratatului care toate tarile l-a semnat mai putin America. Deci ei incalca legea când acuză Rusia ca face asta
2. Uniunea europeană a anunțat ca va cumpăra arme de 500 milioane euro. Întrebarea este de unde va cumpăra aceste arme? Pai desigur ca din America.
3. Au bagat pe gat si lumea a acceptat formarea a unei unități militare care sa poata funcționa pe orice teritoriu. Acum este posibil, dar ne aducem aminte ca in trecut au încercat același lucru dar Franța si Germania s-au opus?
4. Stream north 2 a fost oprit si imediat americani s-au oferit sa ne "ajute" cu petrol si gaz insa la pret de 3 ori mai mare. In 2018 au încercat sa convingă Germania in special sa renunțe la Rusia si sa cumpere de la ei la pret mai mare dar s-au opus.
5. Este ilegal conform mai multor tratate sa ai laboratoare de arme de distrugere în masă, insa imediat a început faza cu Ucraina a fost sters orice urma de pe site la ambasada SUA in Ucraina legat de biolab. Acum chiar spun ca nu e adevărat si ca nu există, dar daca cautati putin veti găsi declarați ale lor cand spuneau ca există.
6. Mai multi lideri din guvernul american pe Twitter fac un mare spam cu genul de mesaje: sunteti de acord sa plăti un pret mult mai mare la petrol si gaza doar sa faceți Rusia sa sufere? Lumea spune da, da, da, apoi ii vezi ca se plang ca aici spre exemplu pretul la motorină a crescut cu 1 euro per litru, gazul cu 75%.
7. Live pe rețelele sociale. Cum este posibil sa faca toti acesti useri simpli live din aceiași locație cu exact același imagini. Uneori cu același sunet alteori diferit. Este virala un video unde arata ca mai multe live cu același video dar pe unul erau sirene si pe altele nu.
8. Au declarat ca rusia a oprit netul si orice sursa de comunicare dar toți fac live, cum e posible asta?
9. BBC, Antena3 spania, sky news au fost prinși ca au difuză imagini cu avioane si atac din jocuri sau din aplicații militare.
10. Vestitii soldați , eroi din insula șerpilor, care fiind atacați si viata pusa in pericol decid sa faca live pe rețelele sociale in loc sa se apere. Acum sincer care dintre noi ar face asta cand viata lor este in pericol? Apoi a 3 zi dupa scripturi acestia pur si simplu să învie. Da, sunt vii si fara probleme, insa nu au oferit nici o explicație .
11. Cernobîl - au spus că Rusia a atacat si voia sa sa dea drumul la radiații nucleare. Realitatea a fost invers, au luat controlul care era deținut de mercenari ucraineni si care voiau sa distrugă reactorul. Un oficial rus si altii au spus:
Cine este vecin cu Ucraina?
Pe cine ar afecta radiațiile imediat dupa Ucraina?
Pe Rusia nu? Atunci care ar fi motivul sa distrugem reactorul?
Si daca este asa cum spuneți, atunci după ce am luat controlul, dece primul lucru care am făcut a fost sa ne asi6ca totul este in siguranță si funcționează cum trebuie?
Au mai spus: singurii care vor sa distrugă Ucraina sunteți voi si nu noi.
12. Stiti imaginile cu eroul de președinte al Ucrainei in haine militare ca merge la luptă? Ei bine imaginile sunt de la o aplicație militară unde au luat parte si nu actuale din "invazie".
13. Ati verifica putin cine este președintele Ucrainei? Unde este școlarizat, ce a făcut înainte, ma refer in afara dece ne este bagat pe gat.
14. Ultima de acum si care am scris.
Ucraina este deținută de un grup de firme din America. Datorita externa publică a fost cumpărată de acest grup de firme in schimbul la toate resursele naționale si control. Toate informațiile se pot verifica pentru cine dorește.

Trebuie sa ne aducem aminte ca dl Klaus Iohannis a plătit un pret mare din buzunarul nostru pentru menținerea lui in funcția de președinte. 10 miliarde de dolari si asta doar public, nu mai vorbim de subordonare totala fata de americani.

Ungaria a spus nu la tranzitarea pe teritoriul ei la arme de distrugere în masă, dar Romania a spus da.

Un alt lucru care e posibil sa nu-l sititi, Ambasada SUA avea dreptul sa decida funcțiile din guvernul Ucrainei, la unele doar ambasada putea decide.

Vedeti normal ca o ambasadă străină sa decidă cine ocupa funcția x sau y din guvernul tarii tale?

Daca va aduceți aminte acum 2 ani s-a încercat asta si la noi, insa oficial nu le-a mers, dar stim ca neoficial asa se face.
Sa spunem ca live-urile, imaginile, videoclipurile care tot apar sunt fake
Daca ar fi doar o conspiratie facuta de Sua,UE de ce a recunoscut Putin „operatiunea speciala” pe care o desfasoara in Ucraina?

Din ce ai spus mai sus reiese ca e razboi fake dar totusi au toate motivele sa fie si razboi real (Ucraina este detinuta de firme din America si Ambasada SUA avea dreptul sa decida functiile din guvernul Ucrainei + aderarea lor la ue a pus capac rabdarii lui Putin)
 
Nu am spus ca întrarea Rusiei in Ucraina nu este reală, ci doar demonizare Rusiei si motivele sunt altele fata de realitate.

Gândește-te la următorul scenariu.
1. Cineva te impunge cu degetul toata ziua cat este ea de lunga timp de mulți ani. Ce faci? Te ia dracii nu?
2. Cineva isi cumpără o casa peste drum de tine si montează o grămadă de camere si detectoare îndreptate toate spre casa ta. Nu zici nimic, continui sa iti vezi de treabă.
3. Acum folosesc si drumul care va desparte pentru a vedea ce faci in propria curte. La fel, stai liniștit in banca ta.
4. Acestia trec mai departe și conving toti vecinii ca tu ai fi cel rau si montează in curtea acestora camere îndreptate spre tine.
5. În orașul vecin locuiesc câteva rude ale tale si localnicii incep sa-i trateze foarte rau pentru ca sunt rudele tale, desigur cei din oras au fost convinși de alți ca sunt rai. Ce faci? Pai mergi sa iti salvezi rudele si toate astea dupa ani si ani de bullying.

Un alt aspect care nu dam atenție.
1. In perioada pandemiei s-au miscat multe trupe militare, toate noaptea cand noi nu aveam voie sa ieșim din casa.
2. Multe tari produc multa energie si consumul e mai mic de cererea. Unde se duce produsul extra de energie?
3. Majoritatea fabricilor din lume sunt foarte ocupate, dar nimeni nu stie cu ce, in special cele auto sau pe nisa asta.
4. Realizarea task force la nivel global privat.
5. Înființarea space force de americani
6. Pe Europa demonizarea Rusiei si provocarea acesteia.
7. Pe Asia același lucru cu China.
8. In același timp nimeni nu spune nimic despre ce se întâmplă in Australia, Austria, Israel, Canada.
9. In unele tari a fost promulgată legea care daca te informezi din surse care nu ale lor vei ajunge in închisoare, daca postezi, share la alte surse din cele aprobate de ei ajungi lq închisoare.
10. In UK o femeie însărcinată a fost arestată pentru ca si-a postat opinia pe Facebook legat de neregulile guvernului din uk pe timp de pandemie, același lucru a fost in Spania.


Franta dupa ce americani si-au batut joc de ei public dupa contractul submarinelor, sunt mai reținuți in tot ce înseamnă Rusia.

Au aratat de multe ori ca preferă sa aiba un partener langa decat unul peste ocean care il va fute la prima oportunitate.

O ultimă întrebare.
SWIFT este European dar americani decid cine ce si cum. Oare nu da asta de gandit?

Cineva spunea: daca SWIFT nu e deținut de nimeni, atunci cum poate o singura entitate sa decidă cine este in sistem si cine nu?
Daca SWIFT este deținut de o singură entitate deci poate e timpul ca fiecare sa isi facă propriul sistem.
 
Anii 2020-2030 vor fi foarte nasoli, o noua era, total diferita fata de cea pe care o stiam. Nu mi-ar fi exclus sa-si fi dat mana. A fost si va fi mereu vorba de bani si de control. Dupa ce se vor termina razboiele intre natiuni, vor incepe razboiul asupra omenirii. Unchiul Sam a fost si va fi de departe capul rautatilor pe lumea asta. Ca sunt sionisti, khazari, familii regale etc, naiba stie. Partea proasta e planeta asta a devinit prea conectata, prea globalizata, toate deciziile se iau la unison, nu mai exista tara interdependenta. Devine din ce in ce mai greu sa traiesti pe planeta asta. Ajung sa cred ca mai bine nu te mai informezi, pentru ca daca incepi sa descoperi adevarul este nasol, te da peste cap, chiar daca te "elibereaza". Din pacate mesajele / imaginile subliminale functioneaza destul de bine, iar unii sunt in stare sa te linseze daca ii contrazici, sau sa le devii dusman daca nu esti pe aceeasi unda cu ei. Trist.
 
Orice imagine, video, serial, film, stire, radio, musica se poate transmite acest tip de mesaje si este chiar ușor de făcut.
Din păcate ai dreptate, curând vom lupta pentru umanitate, pentru un loc pe aceasta planeta si nu pentru un grup sau tara anume.

Trebuie sa ne gândim ca un singur om a reușit sa pună întreaga planetă la picioarele lui, toti liderii indiferent cat de mult se urăsc sa faca la unison ceva, lucru care nu a fost realizat niciodată de când omenirea este pe aceasta planeta.

In final țările isi vor pierde suveranitatea si independența pentru ca e trecut in plan si asa va fi.

Si toată vina ne aparține in totalitate, indiferent ce scuză vom găsi.
 
In aceiași perioadă de când a început in Ucraina, Israel a lansat un atac cu rachete in Palestina unde pe lângă militari a ucis peste 20 civili si asta doar in ultimele zile.

Se pare ca viața celor din Palestina nu contează.

Arabia Saudită tot in ultimele zile a făcut un atac armat unde a ucis aproximativ 50 civili.

USA la un atac cu dronă a ucis 15 civili in ultimele zile.

Se pare ca doar viața celor din Ucraina contează, restul nu.
Sa vezi cata falsitate si ipocrizie.
 
NU ESTE NICI UN RĂZBOI !! ... Repet; nu este un război❗

O să mai discutăm după vreo câteva luni, după ce se răcesc mințile înfierbântate de propaganda dementă a mass-mediei. Ceea ce vedeți voi acum în Ucraina este un alt gen de operațiune psihologică... dar în niciun caz nu este un război real. Bombele sunt reale... tehnica militară este reală... soldații sunt reali... civiliii panicați sunt reali... dar războiul este o operațiune psihologică... destul de prost regizată. O minte exersată poate observa imediat elementele de impact psihologic folosite de propaganda mediatică; urlete de copii pe fundalul sonor acolo unde nici măcar nu se află copii în cadru, oameni plângând disperați pe străzi unde nu se află nicio clădire în ruine, tehnică militară şi soldați care se mişcă haotic de colo-colo fără nicio noimă şi fără niciun motiv evident, etc.

E un film extrem de prost... cu actori şi figuranți reali. O să mai vorbim despre acest aşa-zis război după ce se calmează spiritele. Aşa a fost şi la aşa-numita Revoluție din Decembrie '89. Oricine ar fi îndrăznit să spună atunci că este o cacealma mediatică, ar fi fost etichetat drept nebun. Acum orice om cu mintea întreagă ştie că a fost o înscenare. Exact aşa este şi războiul acesta din Ucraina; o înscenare!

O să vă convingeți peste câteva luni... Rolul acestei operațiuni psihologice este acela de a abate atenția oamenilor de la protestele împotriva aşa-zisei pandemii. Şi ştiți de ce? Pentru că pentru prima oară în istoria omenirii o revoltă spontană; mişcarea camionagiilor canadieni, s-a extins la nivel mondial... iar oamenii încep să se organizeze singuri. Până acum toate aşa-zisele revoluții au fost organizate de forțe oculte. Toate! Inclusiv revolutia romana deoarece a fost o lovitura de stat.

Însă acum oamenii obişnuiți erau pe cale să împingă o revoltă comună la nivelul unei revoluții la scară planetară. Conducătorii din umbră ai lumii începeau să piardă controlul asupra societății umane. Operațiunea "Pandemia" a ieşit extrem de prost, iar ei aveau nevoie disperată de o perdea de fum care să le acopere gherlele. Şi au găsit-o: o nouă conflagrație cu aspirații de război mondial! Acum 99% din populația planetei este amețită de tobele şi trompetele războiului... la care mass-media cântă cu aceeaşi râvnă infamă cu care a cântat şi în cazul simfoniei aşa-zisei pandemii. În lumea noastră bolnavă mass-media a ajuns să scrie istoria. Aşa cum vor conducătorii oculți ai planetei. Iar acum aceşti conducători vor un război de fațadă... pentru a scăpa de furia populară a celor care s-au trezit din manipularea penibilă a pandemiei.

Ascultați-mă pe mine; este o operațiune psihologică ! Mai vorbim după câteva luni... când se vor mai linişti apele ! Este un scenariu de film foarte prost regizat, este exact ca cel de la începutul pandemiei COVRIG-19 cu morți în sci negri cu gropi săpate de excavatoare cu ambulanțe şi spitale ATI pline de infectați cu patinoare pline cu coştiuge etc, etc, numai că acum au trecut la un alt nivel...totul este filmat la Hoolywod ! Au imbecilizat Poporul cu televizorul, închideți dracului televizoarele şi veți vedea că viața-i minunată şi veți ieşi din psihoza asta de imbecilizarea în masā !

Ați mai auzit în ultima săptămînă că a mai vorbit cineva de virusul COVRIG-19 sau de omicron sau de megatron pe la vreo televiziune aservită sistemului corupt ??..păi şi asta ce-i ??..nu-i prosteală pe față??....

Mai exact vor să instaureze dictatura militară unde vor fi un altfel de restrictii. Prostimea trebuie să stea mereu în frică. Scopul este de a instaura un sistem totalitar exact ca in china. China este inovatorul acestei idei tampite.

@AlexH nu te mai lăsa manipulat ca putin e băiat de treabă si americanii sunt răi... Ambii fac parte din aceeasi tabară. Daca ai fost impotriva pandemiei inventate ar trebui sa constientizezi că putin a fost si el aliatul pandemiei. Si el a vaccinat populatia, si el a impus restrictii tampite. Si el a introdus certificatul verde.
Razboiul nu este intre putin si biden, rusia si occident sau rusia ucraina. Razboiul este a stapanilor planetei cu civili de pretutindeni pentru a instala un stat totalitar. Iar china, rusia, america sunt implicate direct. Ei se cearta doar la misto... exact cum fac ai nostri PSD cu PNL pentru că sunt in acceeasi tabara.

Practic nu exista opozitie nici intrenă si nici international. Oricine va veni la putere va urma aceeași agendă.
 
minte exersată poate observa imediat elementele de impact psihologic folosite de propaganda mediatică; urlete de copii pe fundalul sonor acolo unde nici măcar nu se află copii în cadru, oameni plângând disperați pe străzi unde nu se află nicio clădire în ruine,
Ai dreptate si nu e prima oara cand se folosește tactica asta.

mişcarea camionagiilor canadieni, s-a extins la nivel mondial... iar oamenii încep să se organizeze singuri.
Adevărul ca ce se întâmplă in Canada este pur si simplu ireal si aici ma refer la acțiunile guvernul canadian care apoi are tupeul sa spuna că Rusia este rea, unde rusul de rand are mai multa libertate ei trăiește mai bine decat un canadian.

Ați mai auzit în ultima săptămînă că a mai vorbit cineva de virusul COVRIG-19 sau de omicron sau de megatron pe la vreo televiziune aservită sistemului corupt ??..păi şi asta ce-i ??..nu-i prosteală pe față??
Nu pentru ca si-a luat vacanță. Nimeni nu se mai îmbolnăvește de nimic in aceste zile.


@AlexH nu te mai lăsa manipulat ca putin e băiat de treabă si americanii sunt răi.
Vezi aici e problema, doar pentru simplul fapt ca spui despre x ca este rau automat pentru lumea înseamnă ca tu esti cu celălalt si crezi ca este bun.

Daca erai atent la ce scriu, ceea ce ma deranjează cel mai mult este ipocrizia americanilor si a celor care-i sustin.

Adica cand o face america nu e problema dar daca o face Rusia e rau.

Va imaginați daca ce ee întâmplă in Canada, Australia, Austria, Israel, se întâmpla în orice alta tara trimiteau americani bombe sa apare democrația.

Sau ce face Israel in zona sa, unde face masacre aproape zilnice si nimeni nu spune nimic.
Crezi ca e ok, aceia nu sunt oameni?

Teatru din Ucraina ca este de slaba calitate sau nu, prinde si lumea nu vrea sa vada altceva.
Indiferent ce fac ei sus acolo, vina ne aparține in totalitate pentru ca daca nu ne-am ascunde , ei nu ar putea face nimic.
Cu siguranță se vor gasi multe scuze, dar nu va schimba realitatea ca sunte toti niste lasi.

Care dintre noi de aici ar avea curajul sa se ridice cu riscul ca va pierde totul pentru oportunitatea de a schimba opinia cel putin a unei persoane, nu mai zic întreaga lume?

Absolut nimeni.
 
NU ESTE NICI UN RĂZBOI !! ... Repet; nu este un război❗

O să mai discutăm după vreo câteva luni, după ce se răcesc mințile înfierbântate de propaganda dementă a mass-mediei. Ceea ce vedeți voi acum în Ucraina este un alt gen de operațiune psihologică... dar în niciun caz nu este un război real. Bombele sunt reale... tehnica militară este reală... soldații sunt reali... civiliii panicați sunt reali... dar războiul este o operațiune psihologică... destul de prost regizată. O minte exersată poate observa imediat elementele de impact psihologic folosite de propaganda mediatică; urlete de copii pe fundalul sonor acolo unde nici măcar nu se află copii în cadru, oameni plângând disperați pe străzi unde nu se află nicio clădire în ruine, tehnică militară şi soldați care se mişcă haotic de colo-colo fără nicio noimă şi fără niciun motiv evident, etc.

E un film extrem de prost... cu actori şi figuranți reali. O să mai vorbim despre acest aşa-zis război după ce se calmează spiritele. Aşa a fost şi la aşa-numita Revoluție din Decembrie '89. Oricine ar fi îndrăznit să spună atunci că este o cacealma mediatică, ar fi fost etichetat drept nebun. Acum orice om cu mintea întreagă ştie că a fost o înscenare. Exact aşa este şi războiul acesta din Ucraina; o înscenare!

O să vă convingeți peste câteva luni... Rolul acestei operațiuni psihologice este acela de a abate atenția oamenilor de la protestele împotriva aşa-zisei pandemii. Şi ştiți de ce? Pentru că pentru prima oară în istoria omenirii o revoltă spontană; mişcarea camionagiilor canadieni, s-a extins la nivel mondial... iar oamenii încep să se organizeze singuri. Până acum toate aşa-zisele revoluții au fost organizate de forțe oculte. Toate! Inclusiv revolutia romana deoarece a fost o lovitura de stat.

Însă acum oamenii obişnuiți erau pe cale să împingă o revoltă comună la nivelul unei revoluții la scară planetară. Conducătorii din umbră ai lumii începeau să piardă controlul asupra societății umane. Operațiunea "Pandemia" a ieşit extrem de prost, iar ei aveau nevoie disperată de o perdea de fum care să le acopere gherlele. Şi au găsit-o: o nouă conflagrație cu aspirații de război mondial! Acum 99% din populația planetei este amețită de tobele şi trompetele războiului... la care mass-media cântă cu aceeaşi râvnă infamă cu care a cântat şi în cazul simfoniei aşa-zisei pandemii. În lumea noastră bolnavă mass-media a ajuns să scrie istoria. Aşa cum vor conducătorii oculți ai planetei. Iar acum aceşti conducători vor un război de fațadă... pentru a scăpa de furia populară a celor care s-au trezit din manipularea penibilă a pandemiei.

Ascultați-mă pe mine; este o operațiune psihologică ! Mai vorbim după câteva luni... când se vor mai linişti apele ! Este un scenariu de film foarte prost regizat, este exact ca cel de la începutul pandemiei COVRIG-19 cu morți în sci negri cu gropi săpate de excavatoare cu ambulanțe şi spitale ATI pline de infectați cu patinoare pline cu coştiuge etc, etc, numai că acum au trecut la un alt nivel...totul este filmat la Hoolywod ! Au imbecilizat Poporul cu televizorul, închideți dracului televizoarele şi veți vedea că viața-i minunată şi veți ieşi din psihoza asta de imbecilizarea în masā !

Ați mai auzit în ultima săptămînă că a mai vorbit cineva de virusul COVRIG-19 sau de omicron sau de megatron pe la vreo televiziune aservită sistemului corupt ??..păi şi asta ce-i ??..nu-i prosteală pe față??....

Mai exact vor să instaureze dictatura militară unde vor fi un altfel de restrictii. Prostimea trebuie să stea mereu în frică. Scopul este de a instaura un sistem totalitar exact ca in china. China este inovatorul acestei idei tampite.

@AlexH nu te mai lăsa manipulat ca putin e băiat de treabă si americanii sunt răi... Ambii fac parte din aceeasi tabară. Daca ai fost impotriva pandemiei inventate ar trebui sa constientizezi că putin a fost si el aliatul pandemiei. Si el a vaccinat populatia, si el a impus restrictii tampite. Si el a introdus certificatul verde.
Razboiul nu este intre putin si biden, rusia si occident sau rusia ucraina. Razboiul este a stapanilor planetei cu civili de pretutindeni pentru a instala un stat totalitar. Iar china, rusia, america sunt implicate direct. Ei se cearta doar la misto... exact cum fac ai nostri PSD cu PNL pentru că sunt in acceeasi tabara.

Practic nu exista opozitie nici intrenă si nici international. Oricine va veni la putere va urma aceeași agendă.
Sa zicem ca e asa cum zici tu... Dar de unde ai tu dovezi inafara de Facebook, Instagram , twitter, TV ?

Ai fost acolo sa vezi?

Asta e doar o curiozitate de-a mea.. Ca toata lumea poate zice ca nu e razboi.. Dar dovezi NIMICA..

Adu-mi niste dovezi si mie si eventual zi-mi si mie SURSELE de de incredere sa ma pot informa si eu corect de acuma.
 
SURSELE de de incredere
Asta e buna. :)
Cea mai buna metoda care o recomand este ca fiecare sa caute sursele sale, pentru ca orice as recomanda eu sau oricine altcineva nu va fi de încredere.

Daca iesi din Facebook si main stream media, poti găsi informații exacte.

Dece crezi ca încearcă sa interzică prin lege sursele mici si nu sunt in lista lor de "încredere" ?

Si informația nu se culege dintr-,o sursa ci din mai multe, apoi analizezi si iti faci o opinie, care azi poate fi una si maine alta, lucru absolut normal.

Sa ne facem probleme cand indiferent de informație, sursa nu ne schimbam opinie sau nici măcar nu ne punem întrebarea.
 
Asta e buna. :)
Cea mai buna metoda care o recomand este ca fiecare sa caute sursele sale, pentru ca orice as recomanda eu sau oricine altcineva nu va fi de încredere.
Pai vezi aici e o problema, ca fiecare isi gaseste cate o sursa , eu facebook, tu tiktok, ala OTV ( :) ) ( sursele sunt doar un exeplu) si fiecare interpreteaza ce vrea. Iti dai seama ca din 15k interpretari doar 1 singur nimereste. Cea mai buna sursa e sa fi acolo si sa vezi, dar si asa nu e ok ca fiecare interpreteaza ce vrea.

Bine eu nu ma bag in "razboiul" asta cu voi.. dar de curiozitate zic.

Ps: Fiecare are dreptul la parerea lui si e normal ca altii sa nu fie de acord cu ei.
 
Sa zicem ca e asa cum zici tu... Dar de unde ai tu dovezi inafara de Facebook, Instagram , twitter, TV ?

Ai fost acolo sa vezi?
Eu personal am invatat din istorie. Si din păcate oamenii nu învață din istorie si istoria se va repeta.

1. Revolutia din decembrie unde la TV ne arata zi si noaptea cum teroristii omorau civili si militari ca mai apoi peste ani si ani să aflăm că nu a existat nici un terorist cu toate că la televizor ne aratau zilnic cate un terorist sau 2 unde le dadeau bumni in gură chiar și în direct.

Morala: am fost tinuti in casă pentru a fi intr-o situație de frică si să pară ei salvatorii care ne vor aduce pacea. Au murit civili si militari DA!!!! Cine ia omorăt ? : Sitemul de la putere.

2. Războiul din irak unde ne prezenta zilnic că Sadam detine arme nucleare si e un pericol pentru umanitate.
O tară mică a fost atacat din toate părțile unde au murit sute de mii de civili : femei, copii, batrani.

Morala: Scopul principal era să pună mana pe resursele de petrol ale Irakului.
A prezentat la tv civilii omorati sau lasati infirmi pe viață : NU! Au fost găsite arme nucleare : NU!

3. Pandemia recent încheiată unde ni s-a arătat zilnic la TV cum in china cad din picioare oamenii in statia de autobuz datorită unui virus. Ni s-a arătat radiografii la TV unde plamanii erau rupti in bucăti pentru a instaura teroarea si frica. Ni s-a arătat la TV sali de sport pline cu sicrie pentru a speria lumea.


Morala: S-a instaurat falsa pandemie pentru a duce tările intr-o situație de criza astfel incăt să se împrumute cu sume imense. Au creeat această falsă pandemie pentru a se obișnui oamenii cu totalitarismul ca mai apoi să vină ei ca salvatori cu vaccinul anti covrig.

Pandemia s-a încheiat: A salvat vaccinul omenirea de covrig? NU! Cei care sau vaccinat de 2 ori sau de 5 ori este mai imunizat decat cel care nu sa vaccinat deloc? NU!

4 Razboiul din ucraina unde ne arată zi si noaptea scene cu blocuri distruse sau tehnica militara arzand să inducă panica in randul oamenilor astfel încăt opinia publică sa accepte toate relele ce vor urma.
- Intrarea romaniei in razboi direct sau indirect.
- scumpirea gazelor , a benzinei si efectiv va scadea nivelul de trai.

Morala: Cu toate că ni se prezintă un război în toată regula in ucraina unde s-a instaurat deja legea martială barbatii ucraienieni nu sunt chemati la luptă. Ucraina are o populatie de 44 milioane ar putea face o armată de 3 milioane de barbati insa cu toate acestea nu o face si ne arată nouă la TV femei care ies la luptă. Unde este armata ucraieniană? Au 100 de mii de soldati activi... Am inteles ca e mai slab dotată insă au si ei cateva sute de tancuri? Unde sunt?

De cand s-a dat legea martială toti bărbații sunt obligați să apere țara. UNDE SUNT?

În ucraina barbatii nu sunt incorporati sa faca o armata de 5 milioane si sa izgonească pe rusi pe cand in Romania deja se pregătesc de DICTATURA MILITARĂ Adică: Se lucrează la lege incă de acum Proiect de lege pentru situații de criză: Bărbații între 18 și 60 de ani, în rezerva generală în caz de război - Europa FM / Surse: Proiectul e pe circuitul de avizare

De ce romania ar putea incorpora persoanele intre 18-60 intr-un razboi care ar inseamna si doar un incident nato-rusia iar ucraina nu incorporează bărbatii lor? DE CE?

Ăsta este unul din semnele de întrebare la care aș vrea să-mi raspunzi: De ce in ucraina nu se incorporeaza barbatii de 18-60 pentru un razboi care ni se arată ca fiind real iar in romania se va întampla acest lucru?
 
Ultima editare:
Loading...
Back
Sus