Solutie export / import postari Wordpress

Susp3kt

Web Designer
Registered
Full Member
Freelancer
Web Designer
Salutare,

Am nevoie sa fac un reinstall clean la un wordpress si as vrea daca puteti sa imi recomandati o solutie / plugin pentru exportarea postarilor.

As vrea sa export doar postarile si imaginile aferente postarilor (fara custom fields, taxonomies, etc) deoarece in decurusul anilor site-ul a trecut prin multe pluginuri, teme si acum e plina de custom fields-uri care nu mai sunt folosite.

In wordpress sunt peste 4k de postari, este vorba despre un site de stiri.
Am incercat cu pluginul default al wp-ului insa la importul in noul site imi dadea eroare/blank page si nu cred ca imi importa totul clean.
Am mai incercat si cu WP All Import insa era cu bani.

Aveti vreo idee / recomandare?

Multumesc
 
Eu am testat cu succes functia export de la Wordpress si apoi aceiași funcție pentru import. Totul a decurs cum trebuie.
Daca img este in wp-content ar trebui sa funcționeze fara probleme.
Am făcut eu cateva tutoriale aici pe tema asta care ar putea sa te ajute.
 
Folosind funcția de bază a WP import/export vei face doar la posturi dar vei pierde imaginile(și legăturile la imagini
Daca dai intai export si import la imagini, apoi la postari aparte, atunci se pun si imaginile
Edit: De fapt dai intai doar la "media", apoi la "tot continutul". Am trecut asa datele de pe multe site-uri de filme cu tot cu imagini
 
Ultima editare:
Multumesc pentru info @Naruto9 @AlexH @Ovidiu Bokar @Iurra838
Faza este ca am deschis fisierul exportat iar exportul standard din wp imi exporta si custom fields-urile (meta_key-urile), si daca mi le si importa in noul wp atunci nu am rezolvat nimic.
 
Atunci poti face un script custom de import ca te pricepi si faci o regula ce sa nu includa importul.
Sau orice alt plugin de csv, xml import poate fi de folos.
 
Loading...
Back
Sus