Sfat pentru SITE FILME.

daqogem

Active Member
Registered
Full Member
Salutare,

Detin niste domenii de filme online care si acum aduc trafic din Google si se rankeaza foarte bine - insa nu m-am ocupat de ele de ceva timp si as avea nevoie de sfatul vostru.

Site-urile au tema Keremiya (cea veche) si sunt multe filme cu surse lipsa si chiar erori.
Ar fi o idee buna sa sterg totul si sa o iau de la 0 pe o tema gen Toroplay ? Consider ca in momentul de fata la cum se prezinta, e greu sa le aduc la zi fara erori, surse lipsa etc + ca tema este veche.

Sau, ce mi-ati propune sa fac cu ele in continuare in acelasi timp poate sa pastrez si din rankingurile actuale ? Mersi frumos.
 
Daca ai trafic nu recomand să schimbi nimic.
Odata schimbată structura e posibil sa se duca dracului totul.

Poti alege cand ai timp sa modifici video fara sursa.
 
Daca ai trafic nu recomand să schimbi nimic.
Odata schimbată structura e posibil sa se duca dracului totul.

Poti alege cand ai timp sa modifici video fara sursa.
Dar daca lucrez pe un subdomeniu - pastrez linkurile si eventual o sa fie modificate doar titlurile/ descrierile si cand este gata sa il fac live?

Chiar nu imi vine sa ma ocup de ele din cauza temei, as fi vrut ceva mai profesional - placut. Sursele lipsa sunt gramada, unele pagini au niste descrieri buguite care suprapun textul peste player.. sa zicem ca as rezolva toate problemele, dpdv estetic tot nu ar arata ok. (Stiu ca nu prea conteaza mult asta totusi)
 
ideea cu subdomeniu este buna si apoi cu all in one migrate il muti.
faza este ca de sta bine acum in google, cand schimbi structura e posibil sa pierzi, dar in acelasi timp sa castigi.
doar tu stii ce decizie vei lua.
 
Mai are cineva alte pareri care detine site de filme :D ?

Stiu ca sunt multi pe aici
cum a zis și Alex mai sus, totul depinde de tine ce anume vrei să faci cu site-ul respectiv, deoarece schimbarea unei teme, presupune schimbarea întregului cod al site-ului, iar google și alte motoare de căutare trebuie să șteargă întreg conținutul actual, iar asta poate cauza foarte multe erori 404, ceea ce nu cred că vrei asta, deoarece paginile actuale prin schimbare nu vor mai funcționa iar motoarele de căutare le va vedea ca și inexistente iar asta poate duce la penalizare.

Cel mai bine ar fi să iei pagină cu pagină și să adaugi conținut în ele, player, descriere, tag-uri etc, mai ales dacă stai bine în google pe anumite cuvinte cheie.
 
Intrebare pentru a nu deschide un alt topic:

Daca am domenii de filme online care nu mai sunt live de cateva luni, daca ma apuc iar de la 0 sa lucrez pe ele ce avantaje si dezavantaje o sa am? Stiti cumva daca intru in sandbox?
 
Loading...
Back
Sus