Send Money to Friends in Messenger

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Send Money to Friends in Messenger noua incercara a facebook sa controleze lumea.
Multi dintre voi cred ca stiti de aceasta stire. Se vorbeste desprea ea de multa vreme, insa abia de curand s-a implementat si este disponibila doar in USA.

payments.png
Facebook cred ca va castiga foarte usor piata din cauza numarului mare de utilizatori. Pentru ca toata lumea are cont facebook, stau toata ziua conectat si cum lumea e lenesa, comoda vor prefera sa trimita bani cu facebook decat sa mearga pana la primul Wetern Union.

De acum sa vezi cum apara toti cersatorii pe facebook si te streseaza cu mesaje sa le dai bani.
Acum mai depinde si ce comisioane percepe pentru fiecare tranzatie si daca o sa fie mai ieftin ca Wester Union.
De fapt daca ma gandesc bine chiar daca este mai scump ca Wester Union lumea tot va folosi facebook sa trimita bani. La la un click distanta.
Parca vad romanii din afara ca isi suna parintii sa le spuna ca le-au trimis bani pe facebook. Raspunsul va fi unul de zile mari la inceput.

Oricum va dura pana apare in Romania acest serviciu. Cred ca cel putin 1 an.

Sursa Facebook.
 
buna chestie, dar nu o vad pe baba Leana cu facebukul dupa ea sa primeasca bani de la copii din italia, in romania va dura, si implemantarea acestui sitsem de plati in siguranta va fi greu, vom vedea
 
Acelasi lucru vrea sa-l faca google, apple si majoritatea firmelor mari. Va imaginati cati bani va face facebook si procesatorul de plati?
Aici vorbim de mita de milioane de euro si nu 100.000 euro ca senatorii nostri. :D
 
Loading...
Back
Sus