Schimbari de algoritm la Facebook

Hmmm,nu sunt un fan Facebook ,incerc sa il folosesc exact cat Imi trebuie .DACA Stam sa ne gandim logic as putea spune in primul Rand, orice modificare VA veni in viitor Este doar pentru manipulare,diferenta fata de alte platforme,rezultatul VA Fi mereu acelas pentru ei.Exact cum ai spus in titlu modificare de algoritm,(In loc de Ana mananca mere VA Fi Florin mananca pere),tot o persoana VA Fi,tot fructe vor Fi,tot din gradina,taraba,sau poate le primeste ,sau poate le fura,in orice caz fructele Sunt numai CA ,acum nu VA Mai spune de unde are Ana acele mere.Algoritumul Este noua viata moderna , a inlocuit afisurile de PE Strada ,votatil PE x sau y,algoritmul Este ca o minte artificiala, precize din CE in CE Mai bine. In cazul nostru algoritmul de Facebook stie deja CA ,tu vei intra PE platforma intre 17:00-17:15 Asta dupa CE termini munca. O stie deja de ceva Ani .Insa oameni simpli nu realizeaza cat de periculos Este internetul :) . Un mesaj civic de algoritm Il puteti vedea SI in filmul Brexit (la un moment dat un CEO explica inventatorului cate voturi poate obtine de PE urma algoritmilor SI ,iar dupa 3 minute I spune avem 3 milioane de persoane pentru tine ,persoane care nu au votat niciodata,persoane care Sunt rebele)intelegeti CE rezultate ofera algoritmul ).O face pentru un beneficiu iar eu cred CA Este acesta:dece multe reclame SI stiri?Mai bine ,Mai putine SI Mai bune.platile la publicitate se vor Mari, nu Mai au nevoie de Mii de oameni pentru monitorare,Așa taie din cheltuieli , probabil nu vor sa fie pregatiti pentru ceva SI Mai mare(stim cu totii bani multi aduc SI problems Mai mari Cate o data).Sau probabil bani care I va economisi prin acest algoritm VA avea buget pentru alte chestii.Probabil SI probabil :)) Sunt o gramada de beneficii,pentru noi sigur nu ,tot dj Sunt care intru aici.Pun pariu algoritmul roforum.net stia de postarea mea :) .Eu nu stiam ..A da ,uitasem DACA nu vreti da vorbiti postati poze nu? (Avem SI aici un fratior cu numele de Meta ;) iti afla pozitia geografica imediat.
 
Ultima editare:
Subcriu la ce a spus @schoolOFdj .
Cred ca am scris despre asta acum ceva timp si tot ce se întâmplă e normal. Putem da vina pe orice si oricat am vrea insa vina ne aparține pentru ca nu capacitatea sa ne adaptam schimbărilor si cine stie sa o faca, atunci va face bani tot timpul. De asta am adus in discuție multe pe aici, studiu de caz, sa analizam împreună pentru a înțelege cum funcționează si sa profitam de ea.
Am mai dat acest exemplu de cateva ori.
La orice post cu Simona Halep care apare in feed eu dau like, asa ca Facebook stie sa imi arate asta iar daca cineva face publicitate la o pagina sau articol cu ea Facebook va câștiga de pe urma mea, pentru ca stie.
Cel mai naspa este pe politică unde se poate ajunge rau si vedem asta.
Spre exemplu la mine pe contul oficial imi arata doar postari anti guvern pentru a ma face nebun, sa imi traga o reacție. Nu o fac dar alți cad in plasa. Pe un alt cont unde activitatea mea este total diferita imi apar postari pro guvern iar scopul este același sa imi traga o reacție si nebunie.
Pe primul cont desi am dat hide all from Adevărul .ro de multe ori , tot imi apare, pe cand pe al doilea nu apare nimic fara sa dau hide all from Adevărul.
Sunt doar câteva exemple si oricine le poate testa.
Facebook nu mai este de mult o rețea de socializare ci o rețea de manipulare in masa.
Oricare dintre noi daca am avea o astfel de retea am face la fel pentru a avea un control mai mare si mai mulți banii.

Asa ca pe voi daca vrem să câștigăm de pe urma acestor schimbări, ar trebui sa lasam ura personala si sa ne unim pentru a invata cum sa profitam.
 
Off topic,eu cred CA tie iti place de constanteanca de iti apare tie Așa de multe feed+uri dar tie rusine sa recunosti..lasa Cai postez anuntul Asta PE pagina ei de Twitter...Așa mi-am mai luat o injuratura in privat de la uzzy (Bug Maria) aka Bug Mafia . Acum sa lasam la o parte fazele funny SI sa trec on la topic.Chiar astazi ma ocupam de algoritmi pentru pariuri ,DACA iti fac o poza iti pui mainile in cap la Cate foi vei vedea PE birou :)) peste tot .In fine dupa zile SI zile terminasem treaba cu rezultat pozitiv .SI Așa am ajuns aici vroiam sa postez un topic legat de algoritm sau un topic CA reper spre drumul de5000£ in 365 zile. SI culmea culmilor poc Este un subiect despre CE oare ?nu Imi venea sa cred.Cum legea atractiei isi face efectul..Acum am reflectat SI am spus dece sa postez dece sa fac..oricum nimeni nu crede ,PE nimeni nu VA interesa ,au alte hobby , SI da Este adevarat fiecare avem Cate un talent din a face bani online SI toate dupa urma unor algoritmi,chiar DACA la inceput ,incepem inconstient de classic..(pentru mine Este doar un hobby)Mereu M-am intrebat dece persoanele cu vechime nu Mai posteaza PE forumuri? Acum cred sa Fi inteles un pic SI eu. Nu trebuie sa oferi metoda ci doar sai deschizi mintea ,restul vine de la sine opinie personala.Singura chestie care ma deranjeaza la unii.Dece nu oferiti calitatea Maxima nu calitate mediocra..Ascultatil PE Alex SI veti avea toti de castigat,cu cat investesti mai mult intr-o chestie mica cu atat creste SI Mai mult...REPLICA DIN REVOLVER,culmea tot de gambling (Las Vegas ).Eu din cauza Asta nu Mai Sunt activit PE comunitati de bani online.Nu trebuie sa ganditi a pair eu nu stiu nimic dece sal ajut PE Asta .. EI bine draga utilizator Il poti ajuta forte bine cu Putinul PE care if ai ,ajunge sa vrei.Daca ati STI Cate munci fizice schimb lunar.doar de placere sa vad omul crede in bani online ,prima chestie care Imi zice este Asta..a pai dece Mai vi la munca DACA crezi CA poti face bani online?99,99%asta spun.iar restul de 0.01 care IAM intalnit sau lasat de mult..eu habar nu stiam CA exista comunitati de a invata da faci bani online dar eu Imi doream sa fac bani online de pe vremea de cand se floda cu botii de PE mirc . Cand era wind 98.de cand aparuse primele CMS de facut bloguri..stiam CA trebuie sa existe Așa ceva..dar eram un micut la acea vreme..SI culmea faceam o gramada de bani instaland un windows 98 SI nu stiam engleza deloc :))). Castigam banuti sa fac CD -uri cu muzica OMG...dece Este lumea Așa?cine merge sus cine merge Jos? in fine Sunt extrem de multumit pentru cum Este lumea.pana la urma formula succesului Este secretul?Astia de au branduri Mari mereu la sfarsit de an spun CA anul asta a fost un an in scadere defapt mereu Sunt in down:)).oare!?Scuzati greselile gramaticale !v8na* personala am degetele prea Mari si telefonu tastele prea mici..
 
Ultima editare:
Pai modificarea asta au anuntat-o in ianuarie 2018.de atunci a zis ca vor priotiza postarile prietenilor.nu inteleg stirea. E cumva veche?tot ce scrie acolo au zis si anu trecut in 2018...sau aia au repostat-o iar de dragul vizitelor?
----

stirea e defapt asta Facebook modifica radical prioritatea in NewsFeed..Paginile afectate! , de acum 12 luni , capital a postat-o iar pt vizite .. nu e actuala ..e de anul trecut modificarea!
 
Ultima editare:
Am vazut si eu asta.
Pan normal dupa ce tipul de la WhatsApp a plecat si s-a certat cu ala de la instagram vor face asta. Pentru ca in contractul de cumparare, vanzare au specificat clar ca acestea sa fie fiecare aplicatii separate.
Apoi mess-ul de la facebook nu e asa folosit unde au reclama si vor ca toti sa migreze pentru a avea acces la un numar mai mare in special WhatsApp.
 
si eu m-am gandit ca in viitor le va uni astea de mesagerie :)) .poate in viitor instagram il va uni cu facebook daca instagram va avea popularitate mai mare si lumea nu va mai sta pe facebook ... sunt in stare sa faca si asta :)) face orice are chef din ele
 
Loading...
Back
Sus