Salutare

Jarda Ionel

New Member
Registered
Numele meu este Ionel. Sunt pasionat de hacking de la vasta de 9 ani si de-a lungul timpului mi-am imbogatit cunostintele.
Cate ceva realizari:
In ultimele 3 luni am reusit sa obtin acces la peste 100 de site-uri, marea majoritate wordpress fiind o platforma cu multe probleme. Printre cele de top as spune ca am reusit sa intru in cpmfun.com , exoclick.com , plugrush.com dar si conturi de gmail. Cel mai greu task a fost spargerea unui cont de gmail cu 2-step authentication - pot spune ca a durat undeva la 3 luni daca nu si mai bine avand mari dificultati la pasul 2. Dar dupa cum bine stiti - Securitatea este un vis!

Bine v-am gasit! :)
 
Ma bucur ca avem o persoana ca tine pe forum. Ne poti ajuta, sfatui pe teme legat de securitate sau chiar poti face teste de penetrare la cei care doresc.
O sa iti placa aici.
 
Fac teste de penetrare site. Costul este de 120 euro pe test si trebuiesc respectate cateva conditii:
- să faci dovada că ești proprietarul site-ului sau serverului (vom găsi o modalitate tehnică relativ simplă pentru verificare);
- să-mi trimiți un document quasi-formal de absolvire a responsabilității (daca serverul nu face față testării nu sunt raspunzator);
- dacă ai ai site-ul pe un server de tip shared, să anunți furnizorul despre scanare si sa-mi prezinti acordul acestuia;

PS: Am un cont adsense cu balanta curenta de 250 euro proaspat prins! Daca e cineva interesat, sa-mi lase un privat!
 
Fac teste de penetrare site. Costul este de 120 euro pe test si trebuiesc respectate cateva conditii:
Pentru aceasta comunitatea pretul cerut de tine este destul de mare. Il avem pe @Ovidiu Bokar care face acelasi test gratis pentru membrii acestui forum.

PS: Am un cont adsense cu balanta curenta de 250 euro proaspat prins! Daca e cineva interesat, sa-mi lase un privat!
Este periculos cu un cont furat sau luat prin o metoda de genul acesta.
oricand poate fi recuperat de proprietarul original si mai conteaza pe ce tara este facut, daca se poate schimba metoda de plata, numele, etc.
 
Loading...
Back
Sus