Retea reclame gen adsense pentru site de filme

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
De la @DaVinci am descoperit aceasta retea care astazi mi-a aprobat un site.
The best CPM Ad Network - MeloAds
Reclamele sunt gen adsense si vad ca majoritatea au link de adsense sau sunt difuzate prin dfp de la google.
Minim de plata este la 5 dolari
Metoda de plata prin paypal si transfer bancar
Accepta site de filme online, insa daca aveti si adult nu stiu daca va accepta.
Procesul de aprobare la cont si site dureaza ceva, asa ca va sugerez sa adaugati toate site-urile odata pe care vreti sa puneti reclame pentru a reduce timpul de aprobare.
L-am pus la netestat pentru ca doar ce am inserat ads de la ei si nu am primit plata.
Sper sa mearga la toti si sa castigati bani frumosi.
 
Sincer nu am idee. Este posibil ca un banner sa fie in footer sau ai schimbat locatia, pentru ca nu accepta decat banner in primul desktop.
Le-ai dat mesaj? Din cate am inteles sunt destul de ok la setat si optimizat.
 
Confirm si eu ca plateste net 25 dar prin tranfer bancar nu paypal. Cel putin la mine asa mi-au cerut.
Nu mai pun dovada ca este aproape exact ca cea de sus chiar si lunile.
P.S: Acum ca se va afla de ea, sper sa nu fie distrusa cumva cu trafic fake sau sa incerce cineva sa fraudeze sau mai stiu eu cum.
 
P.S: Acum ca se va afla de ea, sper sa nu fie distrusa cumva cu trafic fake sau sa incerce cineva sa fraudeze sau mai stiu eu cum.
si eu sper ca nu va fi asa.
Si eu sper, mai bine treci postul la vip.
vor vedea reclamele de pe forum si tot aia este.
Mai las putin sa vad ce spun si altii. Daca toti sunteti de acord sa pun la VIP, voi muta topicul.
 
vor vedea reclamele de pe forum si tot aia este.
Chiar daca o vor vedea, asa macar vor intra ei sa se inscrie si sa astepte aprobare, iar dupa ce vor vedea ca plateste bine, iar primi bani ii vor primi dupa ceva timp, nu cred ca isi vor bate joc,, asa am vazut si eu reteaua pe alt site si m-am inscris.
Iar daca merg la sigur ca plateste atunci sa nu incerce sa "profite din plin" de ea.
 
Iar daca merg la sigur ca plateste atunci sa nu incerce sa "profite din plin" de ea.
Bine spus. Dilema si problema mare in ziua de astazi. Stricam tot ce merge bine si de frica nu dam share la metode bune.
 
Este mai bine sa fie mutata la vip.
Si eu mi-am facut cont la ei acum vreo 3 saptamani si nici pana acum nu am primit aprobarea. Nu inteleg de ce.
 
Stricam tot ce merge bine si de frica nu dam share la metode bune.
Bine spus exact ce aveam eu in cap.
Cred ca si eu si @sinner1696 puteam sa facem un post despre retea dupa primele plati, dar de frica asta nu a facut niciunu.

Este mai bine sa fie mutata la vip.
Si eu mi-am facut cont la ei acum vreo 3 saptamani si nici pana acum nu am primit aprobarea
Cred ca si la mine a durat atat, nu mai stiu sigur, dar stiu ca a durat ceva.
 
Bine spus. Dilema si problema mare in ziua de astazi. Stricam tot ce merge bine si de frica nu dam share la metode bune.
Cam da, au mai fost manevre cu adsense prin 2014-2015 si am profitat din plin de ele pana au inceput prea multi sa profite si au picat. Prefer sa nu dau share la metode bune care au risc mare sa pice daca afla prea multi. E google pana la urma, un simplu post facut pe reddit unde trebuie si in 2 zile poate sa pice tot. Am contul facut la ei de cand au aparut, dar, reclamele nu erau responsive la inceput si stricau site-ul pe mobil.
 
Eu nu aș muta la VIP. Treaba cu plătește e relativă, că și adsense plătește de ani buni și tot sunt o grămadă care sunt banați. Iar referitor la mulți încearcă să fraudeze, chiar voi ați spus că făceați asta cu adsense înainte să apară și alții :)) În plus mi se pare de ”cacao” să ții o rețea doar pentru tine în speranța să nu afle alții. MeloAds au deja posturi pe blackhatworld, ce te face să crezi că share-uind o rețea o distrugi? De ce nu gândiți că odată ce rețeaua are trafic mai mare implicit obține și rate mai bune și automat cresc și veniturile la publisheri...

PS: Peste tot sunt scameri. Atât online cât și offline. Iar la fel ca la adsense, atât timp cât știi că tu ești corect și ai trafic legit nu văd de ce atâtea probleme despre cei cu trafic fake. Mai devreme sau mai târziu îi prinde rețeaua

Screenshot_8.png
 
Meloads e de foarte mult timp pe piata, si cel putin pe international erau foarte multi care impingeau trafic fake pe ea, sau foloseau iframe si asa mai departe, si le-a mers bine. Ei inca accepta acest gen de trafic, problema e ca suportul lor se misca foarte greu, sunt cam in aceeasi oala cu a-ads, accepta si trafic TE dar doar ip-uti unice odata la 24 de ore, deci daca cineva impinge ceva TE trafic si tu vi cu acelasi trafic tie nu ti-l va mai contoriza. Stiu ca acu vreo 2 ani unii chiar cumparau conturi meloads.
 
Loading...
Back
Sus