Repost de la Dailymotion - Metoda usoara de a face bani online

Mda,am postat cam 10-15 clipuri de la euro 2016 si acum mi-au fost sterse si mi-au scos optiunea de monetizare.Exista vreo sansa sa imi recuperez banii (20$)?
 
Le-am uploadat.Nu mi-au spus nici un motiv.Pur si simplu de dimineata contul era ok,iar pe la pranz imi era scoasa functia de monetizare.Cand incerc sa ma inscriu dinnou pentru parteneriat imi zice ceva de genul "contul no poate aplica pt monetizare datorita actiunilor frauduloase"...
 
De ceva timp am observat o chestie.Un tip cu un canal cu aceeasi nisa ca a mea face extrem de mult vizualizari intr-un timp foarte scurt cu cam acelasi continut pe care il postez si eu.Adica tocmai am vazut un video care a fost postat acum 2 minue si deja aveam 900 views.Are cineva idee pe unde ar putea sa le promoveze sau ce metoda foloseste?(are 59 de abonati si 1.5M views cu 270 de video-uri,iar eu cu 261 de video-uri si 12 abonati am deabiea 8k views).
 
Cea mai buna metoda de promovare a ceea ce urci pe dailymotion este prin site-ul propriu.
Dailymotion NU ESTE Youtube, unde lumea CAUTA APROAPE ORICE si unde daca ai putin noroc castigi destul de binisor.
 
video care a fost postat acum 2 minue si deja aveam 900 views
Nu stiu despre ce video este vorba, dar daca este unul normal, atunci cu siguranta foloseste trafic exchange.
 
buna

cineva imi poate explica ce sa intamplat cu dailymotion amavut zii su 25k vizualizari si nici un castig
 

Atașamente

  • Dailymotion   Monetizare Filme.png
    Dailymotion Monetizare Filme.png
    83,7 KB · Vizualizări: 16
  • Dailymotion   Rezumat statistici.png
    Dailymotion Rezumat statistici.png
    68,6 KB · Vizualizări: 17
Pai depinde de video, trafic, vizitatori, etc.
Dailymotion nu este foarte deschis la metodele folosite pentru monetizare la clipuri.
Spre exemplu am un site embed video de la dailymotion si are trafic frumos, real si conform dailymotion ar trebui sa castig bani frumosi, doar ca in statistici este zero.
 
si eu tot am un site embed video acum cateva saptamani cand ma ocupam inca aveam 15k 25k vizualizari
acum nu mai fac nimica am in jur de 4k 5k pe zii si castig 0 cum am aratat mai sus :(
 
Site pe care ai embed trebuie adaugat si verificat in contul tau dailymotion pentru a putea genera bani. Daca ai facut asta atunci deschide ticket si daca ai noroc poate iti vor raspunde. :D
 
Cei de la Dailymotion nu au actualizat luna aceasta veniturile, deci de aici si 0 la castig
 

Atașamente

  • dalii.PNG
    dalii.PNG
    22,6 KB · Vizualizări: 13
daca nu actualizeaza nimica iti ia chefu de lucru da cum se poate asa ceva bine ca nu actualizeaza in decembrie 2017
 
Cei de la Dailymotion nu au actualizat luna aceasta veniturile
In general dureaza cam 5-7 zile sa faca update la statistici, dar nu este o regula pentru toate conturile.
Eu pe un cont am vizite reale si la statistici e zero de cateva luni.
 
Am facut si eu vreo 3K de vizualizari din clipuri uploadate de mine.
Am vazut ca pana acum nu s-a actualizat nimic, oare o sa ia in considerare aceste vizualizari sau mai bine sa-i scot ?
 
Cred cu tarie ca cei de la Daily nu contorizeaza toate vizitele
 

Atașamente

  • daily4.PNG
    daily4.PNG
    14,9 KB · Vizualizări: 17
  • daily.PNG
    daily.PNG
    37 KB · Vizualizări: 15
  • daily1.PNG
    daily1.PNG
    78,4 KB · Vizualizări: 16
  • daily2.PNG
    daily2.PNG
    40,6 KB · Vizualizări: 15
De câteva zile văd că cei de la Daily au început să calculeze veniturile din urmă cu trei luni dacă până acum aveam 0 din decembrie acum apar și cifre
 

Atașamente

  • Screenshot_8.png
    Screenshot_8.png
    35,1 KB · Vizualizări: 21
da da cam de 7-8 zile le fac aproape la zii nu ca inainte treceau luni sa actualizeze
 
neata

am citit despre repost si as vrea sa stiu cat ii castigu daca fac repost ma refer ii 100% al meu sau are si ceva la suta si ala de la care fac repost .
eu actual am 750 de filmari si castig in jur de 3.50 8 $ pe zii merita sa fac si repost ?

multumesc
 
Loading...
Back
Sus