Proiect Aplicatie Android TV

Pai daca ai deja aplicația/template, atunci deschizi android studio , activezi pentru ce device vrei sa ruleze, gen TV , editezi ce trebuie si apoi compilat.

Înainte de compilare poti testa cum funcționează si alegi TV, daca totul e ok, rulezi compilare si urci apk sau app in google play.
 

AlexH nu ma pricep am incercat nu stiu is batut in cap asta este este am baza de date la 10000 de filme seriale tot​

vreau aceasta aplicatie si toti bani sa ii folosesc sa ajut refugiati eu platesc codarea si tot ce este nu vreau profit vreauy sa ajut
 

AlexH nu ma pricep am incercat nu stiu is batut in cap asta este este am baza de date la 10000 de filme seriale tot​

vreau aceasta aplicatie si toti bani sa ii folosesc sa ajut refugiati eu platesc codarea si tot ce este nu vreau profit vreauy sa ajut
Ai site deja făcut? Pai atunci este super usor, faci un pwa ei userul va putea install aplicația pe orice device, asa cum are si roforum.
Nu necesita nimic estra si userul doar accesează site tau si click install, apoi are app tau.
 
Ai site deja făcut? Pai atunci este super usor, faci un pwa ei userul va putea install aplicația pe orice device, asa cum are si roforum.
Nu necesita nimic estra si userul doar accesează site tau si click install, apoi are app tau.
Cum este cu acest pwa că am și eu la script un cod pwa generat automat în momentul când am instalat scriptul...dar nu știu unde se folosește acest pwa
 
Cum este cu acest pwa că am și eu la script un cod pwa generat automat în momentul când am instalat scriptul...dar nu știu unde se folosește acest pwa
Pai in loc sa meargă userul pe google play sa instaleze aplicatia ta, in browser ii afișează un mesaj ca o poate instala si merge pe orice device sau OS si nu doar android sau telefon.

Daca te pricepi putin la editat poti face ca mesajul sa apara oriunde vrei tu.

Daca ai wordpress atunci e plugin pentru asta si doar activezi si dupa caz completezi datele.
 
Tot nu înțeleg unde se adaugă...
Asta este codul :oops:
To make your site PWA compliant please insert the code below into manifest.json on your install base directory. If you ever change your site settings such as name, url or colors you'll need to update this file.
manifest.json:
{
"name": "ClassiCMovieSHD.CoM",
"short_name": "ClassiCMovieSHD.CoM",
"start_url": "Classicmovieshd - Filme și Seriale TV Online Subtitrate În Limba Română",
"display": "standalone",
"background_color": "#000",
"theme_color": "#000",
"description": "Filme Online Vechi și Noi Subtitrate în Română Gratuit pentru toată lumea",
"orientation": "all",
"icons": [
{
"src": "https://classicmovieshd.com/public/static/logo.png",
"type": "image/png", "sizes": "512x512"
}
]
}
 
Faci un fisier manifest il pe host si apoi bagi codul in sursa pentru a încărca fișierul.
Te uiti un sursa la roforum si vezi cum e pus fisierul manifest, apoi pui la tine
 
Apreciez acest articol. Aleg întotdeauna gameyolo pentru a descărca aplicații gratuite pentru fișiere apk pentru Androidul meu.
 
Ultima editare:
Loading...
Back
Sus