Problema Wordpress

mariusexeqt

Member
Registered
Folosesc wordpress si tema dooplay 2.5.1 pentru un site de filme, cand adaug filmul cu dbmovies imaginea nu se incarca, m am conectat in ftp, nici macar nu se descarca, ma poate ajuta cineva?
 
Este probleme mai mereu la db import,ia uită-te la codul api din db ,vezi că este pe roșu nu mai este pe verde,așa se întâmplă cu temele cu autoimport n u l l e d..
Eu a trebuit să schimb câteva teme ca sa pot să îl fac să meargă cu cod api nu de pe dbmovies de la un site de generare online a api db...și bineînțeles că a picat site-ul acela și iar nu a mai mers...
 
Codul api e activat
Ambele licențe activate
Versiunea 2.5.1 dooplay Last update
În media pozele apar albe, pentru că nu există, în wp-content/uploads/ nu se descarca..
 
Am verificat și am urmat și un tutorial, dar degeaba..menționez că dacă am slider movie activat acolo apare poza chiar daca nu s a descarcat în uploads și nu înțeleg cum..
 
Și cum as putea modifica pe local?
Pai din setari la plugin sau thema ar trebui sa aiba această opțiune.
 
multe din importuri folosesc php_curl ... verifica sa ai extensia ... pentru ca este o extensie de php ce poate fi uitata pe serverele de hosting ...
De asemenea, vezi sa o instalezi pe cea care este compatibila cu versiunea ta de php ...
 
Loading...
Back
Sus