Problema Wordpress

mariusexeqt

Member
Registered
Folosesc wordpress si tema dooplay 2.5.1 pentru un site de filme, cand adaug filmul cu dbmovies imaginea nu se incarca, m am conectat in ftp, nici macar nu se descarca, ma poate ajuta cineva?
 
Este probleme mai mereu la db import,ia uită-te la codul api din db ,vezi că este pe roșu nu mai este pe verde,așa se întâmplă cu temele cu autoimport n u l l e d..
Eu a trebuit să schimb câteva teme ca sa pot să îl fac să meargă cu cod api nu de pe dbmovies de la un site de generare online a api db...și bineînțeles că a picat site-ul acela și iar nu a mai mers...
 
Codul api e activat
Ambele licențe activate
Versiunea 2.5.1 dooplay Last update
În media pozele apar albe, pentru că nu există, în wp-content/uploads/ nu se descarca..
 
Am verificat și am urmat și un tutorial, dar degeaba..menționez că dacă am slider movie activat acolo apare poza chiar daca nu s a descarcat în uploads și nu înțeleg cum..
 
multe din importuri folosesc php_curl ... verifica sa ai extensia ... pentru ca este o extensie de php ce poate fi uitata pe serverele de hosting ...
De asemenea, vezi sa o instalezi pe cea care este compatibila cu versiunea ta de php ...
 
Loading...
Back
Sus