Problema tema site desene

bari70

Active Member
Registered
Full Member
Nume site: DeseneAnime.online (inca astept transferul de domeniu)
Eroarea exacta care apare: Nu se aplica regulile de css la nicio tema iar thumbnail-urile la postari nici ele nu se aplica... ce pot face? @kalashbou , poate te sesizezi si dai si tu un sfat ca il facusei inainte sa-l stergi.

Stie cineva ce fisiere lipsesc sau ce as putea face pentru a activa regulile css si thumbnail-urile ?
Multumesc anticipat.
 
Problema cu css-ul este din baza.
Intra in tabelul wp-config si schimba la nune site si adresa site cu siteul tau ;)
 
Lipsesc fisierele site-ului.
Ce ai tu acolo e doar baza de date care nu e legata corect...
 
Lipsesc fisierele site-ului.
Ce ai tu acolo e doar baza de date care nu e legata corect...
Baza de date e legata corect, adica cel putin sunt sigur ca am puns numele bazei de date, userul si parola ok.
Stiu ca lipsesc fisiere ca imi si zice in errorlog ca lipsesc o gramada de fisiere, dar asa mi-a dat kalashbou fisierele de la site si db-ul... Acum ce sa-i fac? Sa stau 30 de zile sa vad care lipseste si sa le inlocuiesc ca nu a facut backup-ul ok?
 
@bari70 iti lipsesc fisiere sau permisiunile pe foldere sa schimbat. exemplu: in wp-content/uploads/2016/06/descriere-naruto-307-146x170.jpg nu ai imaginea respectiva la fel si cu CSSul.
Daca cumva folosesti cache, atunci iti sugerez sa il regenerezi.
 
cu siguranta lipsesc multe fisiere... nu am ce sa fac acum, astept sa vad ce zice @kalashbou ca de la el am primit aceste fisiere.
 
Ti-am dat un link mai sus si te rog sa citesti si sa urmezi pasii de acolo. Tot in acelasi topic am spus ca e posibil ca unele fisiere sa lipseasca, iar pentru a remedia probleme, rescriem fisierele la thema, adica le urcam inca odata.
 
Am incercat si cu alte teme, acelasi lucru...nu se aplica regulile de css sau thumbnail-urile.
 
Daca ai rescris fisierele si tot exista probleme, atunci wordpress nu cunoaste calea catre fisirul style.css. Pentru asta e nevoie sa editezi in db.
3. login in db cu phpmyadmin si la optiuni ai undeva un tabel cu last edit sau last change parca. Aici trebuie sa editezi calea fizica la thema si style.css
Calea o gasesti in cpanel la tine sau daca mergi in file manager sus vei vedea calea direct catre thema.
Daca avea plugin de cache instalat, atunci trebuie dezinstalat si chiar sters. Plus trebuie sa verifici wp-config.php pentru a sterge linia cu cu cache.
 
l-am dezinstalat si sters, apoi l-am reinstalat nou. nimic...

P.S: o sa incerc partea cu db-ul
 
Vezi, exact ce am spus, nu urmezi sfaturile care ti se dau. Scriem de 100 de ori si spui ca ai urmat pasii, dar in realitate nu.
Ne pierdem timpul cu totii si nu e frumos.

In db trebuie sa fie acelasi url in amundoua campuri.
4873a99b29fd450d99252494b9999951.png


Aici trebuie schimbata calea catre fisiere.
ae92857111dc43059ee938631f32349d.png

Cam asa arata si trebuie editat cu grija.
5693aeae8f914391a27090de1e7924ae.png
 
Nu e ca nu le urmez... nu gaseam fisierul de care imi spusesei, o sa vad acum ce merge si ce nu ca am reinstalat ceva. scuze ca ti-am luat din timp...
 
Este imposibil sa nu exista pentru ca e tabel default de la wordpress.
Vezi ca ai mai multe pagini jos in bara. Click next pana gasesti tabelul care trebuie.
 
Am facut cam tot dar nu merge... as avea o supozitie... e probabil sa nu incarce scripturile de jquery/js si de asta nu functioneaza unele lucruri. De exemplu, am instalat tema parabola si extensia acesteia pt configurarea temei dar si acolo imi apar toata lucrurile listate aiurea ...
 
E posibil ca un plugin sa intre in conflict cu thema. Activeaza debug in wp-config.php si vezi ce erori iti arata.
Mai sa imi trimiti thema extrasa din arhiva trimisa de user sa o testez la mine pe un site sa vad daca functioneaza.
 
Am adaugat tema de pe site-ul oficial...e acelasi lucru, iar acum am schimbat-o cu parabola din cate am zis...
 
Loading...
Back
Sus