Problema pagina facebook!

PerSeuS

Well-Known Member
Registered
Full Member
De curand reach-ul la link-uri mi-a scazut la ambele paginii, sa fie vorba de penalizare? Voi ce parere aveti? Daca acum doua zile, aveam la postari cu linkuri reach peste 800, acum daca in 2 ore ajunge reach-ul la 100... Cum pot verifica? Multumesc!
 
as vrea sa stiu si eu, sau sa imi oferiti sfaturi ca sa nu mai primesc penalizare, am primit penalizare pe un site care distribuiam doar bancuri, dupa care am facut un alt site si nici nu a durat 2 zile, ca si pe acest site am primit penalizare... ce fac gresit?
 
as vrea sa stiu si eu, sau sa imi oferiti sfaturi ca sa nu mai primesc penalizare, am primit penalizare pe un site care distribuiam doar bancuri, dupa care am facut un alt site si nici nu a durat 2 zile, ca si pe acest site am primit penalizare... ce fac gresit?

cate postari pe zi faceai si la ce interval?
 
detectia la penalizari e pe mai multe criteri,cuvintele din textul articolului..vezi sa nu contina cuvinte tip video aici >> sau click aici sa vezi >> sau uimitor ,nemaipomenit ..destea...facebook le considera click bait si penalizeaza de la ele
 
nu contin articolele asa ceva.... doar bancuri, se poate sa fie din cauza unor reclame? aveam text la reclama cuvnatul p***, cum sa iti maresti p****.... se poate sa primesc din cauza asta penalizare?
 
nu contin articolele asa ceva.... doar bancuri, se poate sa fie din cauza unor reclame? aveam text la reclama cuvnatul p***, cum sa iti maresti p****.... se poate sa primesc din cauza asta penalizare?
Este posibil orice.daca ti-a dat cineva report la link ma gandesc sa fie in legatura cu reportul de linkuri penalizarea

C42C2077-B200-4386-8F11-5A2757A2E573.jpeg
 
Acest mesaj imi apare

Pagina ta
Selectează din meniul vertical de mai jos Pagina în numele căreia trimiţi contestaţia.
Niciuna dintre paginile pe care le administrezi nu este eligibilă.
 


baga poza atasata + descriere si vei vedea ca numai penalizeaza..asa am patit si eu la o pagina, distribuiam cu preview si dintr-o data a inceput sa numai faca reach,desi nu postam stiri,de cand bag poza atasata+descriere numai patesc...asa se intampla la preview patesti sa penalizeze,de ce nu stiu...iti dau alt sfat... nu posta mereu articole cu linkuri ..baga si poze sau video pe pagina,..de ex bagi 2poze sau video apoi bagi postare cu link..asa e recomandat...
 
linkul il pui fara sa ii fac un short pe goo.gl sau pe alt site? sau pot sa pun poza si link-ul siteului fara short?
 
Loading...
Back
Sus