Problema erori date structurate !

Future

Member
Registered
Full Member
Salut am si eu niste erori in webmaster:

Am cautat pe net insa fisierul meu single.php contine doar <php the_title
Cum pot integram the_author (); si Php the_date (); >
Siteul este de tip adult iar tema pe care o folosesc este awp.

PS>Am cautat the_author (); si Php the_date (); > in toate fisierele temei si nu imi gaseste aceste 2 functii..daca e nevoie o sa postez si tema pe care o folosesc !
 
In single.php cauta urmatoarele sau adauga
Asta pentru title
Cauta:
Cod:
<h1 class="title single-title"><?php the_title(); ?></h1>
Inlocuit cu
Cod:
<h1 class="title single-title entry-title"><?php the_title(); ?></h1>

Pentru update
Cauta:
Cod:
<span class="post_date"><?php the_time('j F,Y'); ?></span>
Inlocuit cu
Cod:
<span class="post_date date updated"><?php the_time('j F,Y'); ?></span>

Pentru autor
Cauta:
Cod:
<span class="theauthor"><?php the_author(); ?></span>
Inlocuit cu
Cod:
<span class="vcard author">
<span class="fn"><?php the_author(); ?></span>
</span>

In mode normal themele noi au acestea puse default sau trebuiesc activate din optiunile temei.
 
Pai depinde de thema care o AI, ca poate diferi Mai ales daca are Mai multe style sau template.
Daca ai notepad++ poti cauta in fisierele la thema linia de code.
 
Am precizat in primul post ca am cautat in toate fisierele temei si nu imi gaseste liniile de cod..tema este de pe forum de la alex11b..
 
1. nu trebuie sa cauti linia completa ci doar title, update, date, author
2. ti-am editat fisierul care este atasat care-l poti pune pe site sa vezi daca functioneaza.
3. unele pluginuri de seo fac acest lucru pentru tine
4. daca vrei mai multe rezultate sau solutii cauta asa pe google: structured data missing entry-title
 

Atașamente

  • single.zip
    1,8 KB · Vizualizări: 4
Pai depinde de thema care o AI, ca poate diferi Mai ales daca are Mai multe style sau template.
Tema este AWP Adult de la mine.A mai dat eroare in wmt la cineva si a schimbat pulginul de sitemap si acum este ok.Incearca sa folosesti pulginul asta pt sitemaphttps://xmlsitemapgenerator.org/wordpress-sitemap-generator-plugin.aspx.M-am uitat si eu prin tema si desi am cumparato cu 100 $ (nu este fake) 'vezi dovada de plata1.jpg sa nu se creada ca cine stie ce teme dau pe forum' tema nu e chiar ok 100% are ceva erori mici prin ea din ce am vazut.
 
Eu pe toate site-urile am problema asta. La inceput ma gandeam la ele, dar cand vad ca esti locul 1 pe cuvintele cheie folosite.. ma gandesc ca nu prea conteaza.
 
Tema este AWP Adult de la mine.A mai dat eroare in wmt la cineva si a schimbat pulginul de sitemap si acum este ok.Incearca sa folosesti pulginul asta pt sitemaphttps://xmlsitemapgenerator.org/wordpress-sitemap-generator-plugin.aspx.M-am uitat si eu prin tema si desi am cumparato cu 100 $ (nu este fake) 'vezi dovada de plataVezi atașament 923 sa nu se creada ca cine stie ce teme dau pe forum' tema nu e chiar ok 100% are ceva erori mici prin ea din ce am vazut.

Stai linisit man nu m-am gandit ca mi-ai dat tu vreo tema fake..pur si simplu am intrebat ca nu gasesc rezolvare la accea eroere..Momentan nu folosesc nici un plugins de sitemap.Il am generat pe xml-sitemap...o sa incerc cu plginu acela poate nu imi mai apare..
 
.o sa incerc cu plginu acela poate nu imi mai apare.
Pai te-am intrebat mai sus daca este de la sitemap si ai spus ca NU.
Ce este in single.php, structura la code nu are treaba cu sitemap.
 
Stai linisit man nu m-am gandit ca mi-ai dat tu vreo tema fake..pur si simplu am intrebat ca nu gasesc rezolvare la accea eroere..Momentan nu folosesc nici un plugins de sitemap.Il am generat pe xml-sitemap...o sa incerc cu plginu acela poate nu imi mai apare..
Incearca cu pulginul ala si revi cu un raspuns.Cineva la care iam mai dat tema tot asa eroare avea si de cand a bagat pulginul ala nu mai are nici o eroare.
 
La structura de code e totul in regula la tema
Mai sus spune ca nu este si i-am pus codul modificat pentru ca nu exista sau nu e facut bine.
La inceput asta a spus.
Intrebarea mea
Eroarea aceasta unde o primesti?
Este cumva la sectiunea sitemap? Daca raspunsul e DA, atunci formatul la sitemap nu este unul corect.
Raspunsul lui
poi problema e ca nu gasesc deloc aceste linii in single.php
Structura la tema, la code si structura la sitemap sunt doua chestii diferite.
 
Linia 62 din fisier apare asa
Cod:
<h2><?php the_title(); ?></h2>
Pentru a rezolva eroarea sau ce ii spune google trebuie sa fie asa
Cod:
<h1 class="title single-title entry-title"><?php the_title(); ?></h1>

Asta nici nu exista
Cod:
<span class="post_date date updated"><?php the_time('j F,Y'); ?></span>
La fel nici acesta nu exista
Cod:
<span class="vcard author">
<span class="fn"><?php the_author(); ?></span>
</span>

Acum ai inteles?
Daca cauti asta pe google structured data missing entry-title vei vedea la ce se refera.
Nu toate temele sunt facute dupa standardele google la structura si nu e vina ta ci a celor care au facut tema.
 
tema nu este 100% perfecta.
Stiu asta si multe sunt asa, dar se poate rezolva usor.
Nu este ceva obligatoriu dar e recomandat pentru ca asa google stie despre ce este vorba si poate indexa articolul unde si cum trebuie.
Daca ai vazut la unele theme fiecare tip de articol are o structura diferita.
recenzie este intr-un fel, video in alt fel, iar articole in alt fel.
Wordpress are la publicare in sidebar stanga Format articol pe tema default si un functie de ce alegi adauga sau sterge elemente din format pentru a corespunde cu standardul google.
1c93fa44660e4669b7688d615a78c3cf.png
 
Doar ca la video google a scos, fiind valabile doar la site-uri mari precum youtube, daily motion. Și era una din caracteristicile premium la pluginul yoast premium, dar a devenit inutil.
 
Loading...
Back
Sus