Politica si armata de postaci pe facebook .

yepuras

Vedeta
Registered
Full Member
Mai devreme am vazut la tv pe acest subiect in care se apunea ca mai multi politicieni folosesc aceasta metoda de promovare sau depromovare pentru cei pe care nu-i agreeaza .
Echipe de oameni care primeau sume de ordinul zecilor de mii de euro pe luna pentru a posta diferite mesaje pe facebook care erau facute dinainte si date spre promovare .
Sau postau diferite mesaje prin care atacau alte persoane si ai denigrau imaginea si bineinteles ca deja stiti cu totii ca cei mai atacati ereu cei de la Antene .
Hai toate bune si frumoase sa zicem , iata cativa care au castigat bani stand acasa si sume destul de mari .
Insa dupa cum am vazut la tv deja au numele acestor persoane care au primit banii si care nu au fost impozitati asa ca ma intreb oare nu vor avea mari probleme din aceasta cauza ?
Oare nu s-au bucurat la sunca uitand ca si mamaliga este hranitoare , voi ce parere aveti ?
 
Voiam sa scriu despre asta acum ceva vreme. Daca vreti sa stii cum functioneaza la nivel mondial vezi episodul din the blacklist troll farmer
La alegerile din 2014 pentru presedintie cum crezi ca functionat?
La accidentul din [HASHTAG]#Colectiv[/HASHTAG] cine crezi ca facea toate acele bannere, loguri, imagini, texte, etc? Cand lumea abia stie sa faca un logo si nici ala bine.

Sistemul functioneaza la nivel mondial si este utilizat chiar de guverne.
O poti face si tu, eu, grigore si oricine altcineva care stie cum.

1. cumperi conturi facebook, twitter, google plus . Se gasesc cu nemiluita si daca cumperi multe poti ajunge chiar la 0.40$ per cont. In general se vinde cu 1$per cont daca cumperi 100 conturi. Acestea sunt atat verificate cu telefon cat si fara.
2. Folosesti un program ca acesta pentru a posta bulk pe toate si a ridica un subiect ca Trend.
3. Folosesti un program de auto follow la contul de facebook. Il am si il voi posta la VIP club curand.
4. Folosesti un program de lead pentru a vedea care sunt pe grupuri, pagini, conturi cu influenta pe facebook. Ii contactezi si contra unei sume de bani sa faca ce spui tu.
5. infuzie de site de stiri care sa arunce bombe pentru a induce lumea in eroare.

Doar cu primele 3 puncte poti deveni si tu un troll farm si face zeci sau sute de mii euro pe an sau chiar pe luna, depinde cat de mare esti.

Actiuni legale?
Nu prea se poate si nu se vor lua. Tot ce se intampla in romania acum este o manipulare curata, in special evenimentul Colectiv.
 
Alex de acord cu ce spui tu insa din pacate cei care au facut emisiunea au venit cu nume si adrese a celor implicati , cine facea grupul care posta , cum primea banii , etc .
deci persoane care sunt de gasit si care cu siguranta vor fi trase la raspundere .
Deci te bagi in ceva , castigi niste bani fie si de ordinul zecilor de mii de euro , insa cred ca platesti foarte scump aceasta actiune dupa ce ajungi sa fii prins .
 
Alex de acord cu ce spui tu insa din pacate cei care au facut emisiunea au venit cu nume si adrese a celor implicati , cine facea grupul care posta , cum primea banii , etc .
Asta nu ar trebui sa iti dea de gandit? De ce sau scos acum la iveala, ce are grupul din spatele acestor dezavaluiri de castiga?
Cei descoperiti e posibil s fie sanctionati si chiar daca se intampla asta sunt mii care le vor lua locul.
 
sincer eu nu as intra intr-un astfel de joc pentru cateva mii de euro , dar dupa cum spui cine stie sunt multi care poate au ajuns intr-o situatie in care nici nu se mai gandesc la urmari , doar o fac si gata si ce o fi , o fi .
 
Ce mai conteaza 1 an de parnaie cand ai in conturi sute sau milioane de euro facuti din asta. Si mereu va fi nevoie de astfel de persoane.
Analizeaza in urmatoarele zile activitatea de pe contul tau de facebook si vei vedea destui care fac acest lucru. Nimeni nu o face moka si cineva acolo plateste la greu.
 
Loading...
Back
Sus