parbrizedeva.eu

DaVinci

-
Registered
Full Member
Salut, nu de mult m-am angajat la mine in oras la o firma care se ocupa cu montaje de parbrize,lunete si geamuri laterale si pentru ca stam rau cu publicitatea fiind nou in oras m-am gandit sa fac un site cu wordpress, rog pe cineva care se pricepe mai bine la seo sa imi spuna daca este bine optimizat din punct de vedere seo. www.parbrizedeva.eu
 
Ultima editare:
La site de prezentare se procedeaza diferit, mai ales cand este site oficial al unei firme. Un site de prezentare este ca o carte de vizita mai ampla fata de cea normal care o dai clientului.

1. cont pe toate retelele de socializare unde adaugi link catre site si link pe site catre profile
2. cont pe directoarele de afaceri
3. cont pe linkedin care iti poate aduce multi cllienti
4. pagina pe google plus si postat link plus aderat la diferite grupuri, comunitati
5. adauga firma pe google maps si roaga userii de aici sau prietenii sa posteze recenzii si sa voteze. In acest fel te va duce pe prima pagina in google cand cineva cauta parbrize deva. Acesta trebuie sa fie si keyword principal.
Vezi exemplu mai jos:
uIAaiLb.png

6. o metoda buna de a ajunge pe prima pagina usor, este ca pe cartea de vizita, flyere publicitare este sa pui numele la firma, site si apoi undeva jos sa vada lumea scrii ceva de genul:
Ne gasesti si online. Cauta parbrize deva.
Clientul va cauta pe google acest termen si va intra pe site-ul tau. Cu cat numarul celor care cauta acest termen si intra pe site tau, cu atat vei urca in pozitii.
Aceasta lucreaza bine cu punctul 5.

Tocmai te-am salvat de mini 300 euro consultanta SEO. :D

Update:
Nu pune niciodata numele la domeniu in titlu la un topic sau articol. Cand cineva va cauta site-ul tau pe google [HASHTAG]#roforum[/HASHTAG] va aparea primul si vei pierde clienti.
Este doar un exemplu.
 
Loading...
Back
Sus