Netu.io picat !!!!

Chear mă gândeam să schimb cu un alt domeniu în netu, problema e că îmi Raman in continuare in site codurile embed cu domeniul principal , și la următoarea eroare de server tot așa îmi apar.
faci replace in baza de date din vechiul domeniu in noul domeniu...


Cod:
UPDATE tablename 
SET link = REPLACE(link, 'subdomeniu.domeniu', 'subdomeniu.domeniu2') 
WHERE field_name LIKE ('%subdomeniu.domeniu%');
 
Ultima editare:
faci replace in baza de date din vechiul domeniu in noul domeniu...


Cod:
UPDATE tablename
SET link = REPLACE(link, 'subdomeniu.domeniu', 'subdomeniu.domeniu2')
WHERE field_name LIKE ('%subdomeniu.domeniu%');
in blogger asta ar insemna sa iau ficare postare manual, automat nu vad cum as putea face, doar sa trimit un mail celui de la netu sa faca acesta inlocuire.
 
in blogger asta ar insemna sa iau ficare postare manual, automat nu vad cum as putea face, doar sa trimit un mail celui de la netu sa faca acesta inlocuire.
n-ai nicio sansa in blogger. iar netu nu poate face nimic. poate ai setari la providerul domeniului, sa faci redirect la subdomeniu.domeniu pe subdomeniu.domeniu2
 
n-ai nicio sansa in blogger. iar netu nu poate face nimic. poate ai setari la providerul domeniului, sa faci redirect la subdomeniu.domeniu pe subdomeniu.domeniu2
domeniul il am in claudflare, nu am gasit de unde as putea face redirect, vad ca linkurile cu subdomeniul vechi functioneaza in continuare desi am schimbat cu altul!
 
nu merge, prababil din cauza ca eu am adaugat un domeniu nou acum in netu.tv si nu un subdomeniu cum era cel vechi a site-ului meu actual!
trebuie sa ai subdomeniul declarat la dns in cloudflare inca, si pointed catre un ip valid. gen 44.227.76.166 daca ai A, sau pixie.porkbun.com daca ai cname. asta doar asa, sa fie acolo un ip alive mereu.

* chestiile astea trebuiesc facute la domeniul 1.
 
Ultima editare:
trebuie sa ai subdomeniul declarat la dns in cloudflare inca, si pointed catre un ip valid. gen 44.227.76.166.
am adaugat inapoi dns-ul la subdomeniul vechi, si vad ca imi functioneaza in continuare codurile embed, ma ajuta cu ceva daca am setat si forward url catre domeniul nou, repet daca sterg dns-ul din claudflare forward url catre noul domeniu nu functioneaza!
 
oricum si cu redirect url setat sau daca il las asa cu dns-ul de la netu, tot imi va aparea eroare in consola google cand ii va pica serverul!
 
daca ai redirect catre alt domeniu irelevant, nu iti va mai afecta domeniul principal. asta cu redirectul e doar pentru articolele vechi. acum, in embed, bagi noul domeniu.
 
Loading...
Back
Sus