Monetizare website filme si seriale, cu trafic 5000 unici

Mihai Chivu

Active Member
Registered
Full Member
Salutare Colegi. M-am tot uitat prin threadurile deschise legate de monetizare, si nu am putut gasii nimic concret , despre cum sa il monetizez si pe al meu.
Pe langa alte surse de venit, am re-facut si eu un site de filme, domeniu mai vechi si trafic de 5000 de unici. Daca trec de 100 de euro pe luna, asta cu 3 retele!

serialeonlinehd . net este siteul

Folosesc Adbooth, popads si mgid. Slab rau! La pop ads daca fac undeva la 2,3 usd. Mgid maxim 1 usd! :))

Poate ca nu mai sunt bine platite nisele acestea..? Nu stiu.
PS: Am luat si fiecare firma in parte sa o tin pe site. Rezultatul acelasi!
Daca aveti vreun raspuns sau ceva sa ma ajutati, v-as fi recunoscator! Multumesc!

in halul asta cred ca las adbooth. nu deranjeaza nici la user.
Cius!
 
La tubeadvertising daca plasezi ok reclamele faci 1$/1k vizitatori, stiu ca era aici pe forum cineva care facea 4-5$ pe mie cu ei, dar era vorba de site cu filme fake
 
La 5k nici nu se recomanda sa bagi reclame. Am si eu un site cu 5k unici ~. Scot exact cât ai zis si tu.

Ps: Dacă bagi player fake, la 5k rămâi :D
 
Salutare Colegi. M-am tot uitat prin threadurile deschise legate de monetizare, si nu am putut gasii nimic concret , despre cum sa il monetizez si pe al meu.
Pe langa alte surse de venit, am re-facut si eu un site de filme, domeniu mai vechi si trafic de 5000 de unici. Daca trec de 100 de euro pe luna, asta cu 3 retele!

serialeonlinehd . net este siteul

Folosesc Adbooth, popads si mgid. Slab rau! La pop ads daca fac undeva la 2,3 usd. Mgid maxim 1 usd! :))

Poate ca nu mai sunt bine platite nisele acestea..? Nu stiu.
PS: Am luat si fiecare firma in parte sa o tin pe site. Rezultatul acelasi!
Daca aveti vreun raspuns sau ceva sa ma ajutati, v-as fi recunoscator! Multumesc!

in halul asta cred ca las adbooth. nu deranjeaza nici la user.
Cius!
Salutare,
Daca vrei sa scoti un profit ok, recomandarea mea e sa lasi doar o retea. Folosesc popads de cativa ani si veniturile sunt ok. Activeaza float ads ca sa maximizezi profitul.
 
Salutare,
Daca vrei sa scoti un profit ok, recomandarea mea e sa lasi doar o retea. Folosesc popads de cativa ani si veniturile sunt ok. Activeaza float ads ca sa maximizezi profitul.
Eu personal daca vad un site cu floatads de la popads ies instant, popads simple nu ma deranjeaza, dar alea sunt bataie de joc fata de vizitator
 
Pai daca e sa ne gandim asa, mai rau ca fake player-ul ce poate fi pt. vizitatori ?
Ca utilizator aleg fake player (se intelege ca ar trebui sa fie si un player real in pagina).

E un nivel de frustrare sa dai 2-3 clickuri pe un player si nu se deschide (fiind constient ca probabil e fake, playerele de genul se observa de la o posta) si e cu totul altul cand dai click de 10 ori incercand sa inchizi un banner care iti blocheaza tot ecranul. La prima varianta utilizatorul simte de parca si-a facut-o cu mana lui pentru ca e clar in majoritatea timpului ca e reclama, dar in a 2-lea o sa dea vina pe cel care detine site-ul si o sa paraseasca siteul.
Iar daca utilizatorul nu se gandeste ca probabil e fake, unor oameni chiar nu le merg unele playere, altii cred ca playerul da o eroare sau a fost sters fisierul si astfel incearca sa dea click si pe playerul real si sfarsesc prin a vedea filmul fara a injura adminul.
Pana la urma procentajul de oameni care te injura in gand ramane mai mic cu player fake, deci creste posibilitatea sa iti mai foloseasca site-ul in viitor (in special daca ai seriale)
Cel putin aceasta este opinia mea, fiecare face cum considera el ca e mai bine
 
Mă bag și eu în seamă în topicul ăsta. Nu am site de filme, din când în când mai incerc sa vad un film online pe laptop. Unele site-uri au reclame foarte agresive, părerea mea. Eu unul mi-am făcut un folder cu bookmarks in browser cu site-urile pe care NU mai intru. Pe de altă parte, înțeleg perfect afacerea multora. Ideea este poate găsiți un compromis, să vă iasă banu', dar nu băgați pumnul în gură vizitatorului cu reclame. O simplă opinie...
 
Mă bag și eu în seamă în topicul ăsta. Nu am site de filme, din când în când mai incerc sa vad un film online pe laptop. Unele site-uri au reclame foarte agresive, părerea mea. Eu unul mi-am făcut un folder cu bookmarks in browser cu site-urile pe care NU mai intru. Pe de altă parte, înțeleg perfect afacerea multora. Ideea este poate găsiți un compromis, să vă iasă banu', dar nu băgați pumnul în gură vizitatorului cu reclame. O simplă opinie...

Corect! Multumesc
 
Ca utilizator aleg fake player (se intelege ca ar trebui sa fie si un player real in pagina).

E un nivel de frustrare sa dai 2-3 clickuri pe un player si nu se deschide (fiind constient ca probabil e fake, playerele de genul se observa de la o posta) si e cu totul altul cand dai click de 10 ori incercand sa inchizi un banner care iti blocheaza tot ecranul. La prima varianta utilizatorul simte de parca si-a facut-o cu mana lui pentru ca e clar in majoritatea timpului ca e reclama, dar in a 2-lea o sa dea vina pe cel care detine site-ul si o sa paraseasca siteul.
Iar daca utilizatorul nu se gandeste ca probabil e fake, unor oameni chiar nu le merg unele playere, altii cred ca playerul da o eroare sau a fost sters fisierul si astfel incearca sa dea click si pe playerul real si sfarsesc prin a vedea filmul fara a injura adminul.
Pana la urma procentajul de oameni care te injura in gand ramane mai mic cu player fake, deci creste posibilitatea sa iti mai foloseasca site-ul in viitor (in special daca ai seriale)
Cel putin aceasta este opinia mea, fiecare face cum considera el ca e mai bine
He he..din experiență îți spun că te înșeli..da..ai dreptate dar tot ce ai zis e din calitate de webmaster/utilizator avansat de internet și nu reflectă realitatea. Realitatea e că cine stă pe filme online NU are habar de torent și similare și atunci crede-mă că înghit tot ce vrei tu.

Îți spun că acum câteva luni am făcut o farsă unui amic și am pus pe player(fake player): Acest film se poate viziona dacă trimiteți sms gratuit la numărul xxxxxx =)))) Nu ai idee câți au trimis...

Iar legat de fake player, site-urile care au fake player nu mai au și surse video..tocmai ca să ia acele clickuri...sau dacă există surse le afișează după ce se clickuie de x ori acel fake player..

Din păcate nișa asta e slab monetizată indiferent ce îi faci raportat la volumul de muncă :) Sau cel puțin eu la concluzia asta am ajuns..în special traficul din RO :)
 
Loading...
Back
Sus