Metoda de plata si impartirea veniturilor pe rovideo

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Desi e devreme sa ne gandim la plati acum, dar e bine sa fac cateva precizari legat de acest lucru, mai ales ca multi vor folosi platforma pentru acest lucru.

Inainte de toate:
Orice intentie de a livra trafic fake din surse suspecte va duce imediat la suspendarea contului fara posibilitatea de restore. Daca nu vrei sa ajunti sa joci corect atunci locul tau nu este printre noi. Multumesc lu` @Naruto9 pentru script. :d


Cum va functiona:

1. la final de fiecare luna cand se primeste plata de la retelele de publicitate se face totalul produs de site
2. din total se scade cheltuielile cu platforma care in acest moment sunt de 90 euro (astazi 29.11.2018 si urmeaza update peste 5 luni cand se schimba la 140 euro)
3. din suma ramasa publisherii vor primi 60% iar platforma 40%
4. se calculeaza numarul de token generati in perioada x
5. se imparte numarul total de token la suma la cei 60% pentru a vedea caloarea unui token
6. se proceseaza plata cu valoarea per token de mai sus
7. userul primeste plata in contul paypal daca a atins minimul de plata de 1$


Toate platile se vor trimite normal.

Exemplu de calcul:

1. Site a general 1000 euro pe luna noiembrie.
2. 60% din cei 1000 euro vine 600 euro
3. in luna noiembrie sau generat 10000 tokeni din activitatile userilor
4. valoarea la un token n acest exemplu este de 0.06$
5. fiecare primeste suma <numar tokeni> x 0.06$ = <suma in dolari>


De retinut ca in calculul de mai sus valoarea cpm ar veni 6$ care consider ca este destul de buna nu?

Consider ca este un share corect mai ales ca suntem la inceput si valorea per token poate fi mai mare sau mai mica de la luna la luna. Asta depinde mult de fiecare dintre noi care ne implicam in acest proiect.
Cu cat aduci mai multa valoarea in proiect cu atat faima si veniturilor vor creste.


Voi incerca sa tin o evidenta publica pe Google Sheets: Free Online Spreadsheets for Personal Use cu veniturile generate de proiect si platile facute catre publisheri.

Asa ca, cautati si urcat continut de calitate, aduceti trafic bun si vom iesi cu totii in avantaj.


Daca nu stii cum se castiga, genereaza tokenii pe rovideo citeste acest topic. Prezentare Generala Rovideo site romanesc de video sharing
 
Ultima editare:
La finalul acestei luni voi executa primul payout pentru activitatile si vizionarile generate pe Rovideo.
Conversia va fi:
1 token = 0.1$
Am trimis email la toti din platforma, insa cine este aici imi poate da mesaj cu adresa de paypal pentru a putea primi plata.
Daca adresa paypal nu este furnizata nu vei primi plata pentru aceasta perioada.
Cei care nu for sa primeasca aceasta plata sau altele pe viitor va rog sa comentati mai jos:
Nu doresc sa primesc plati.

Multumesc.
 
Eu sunt interesat sa devin actionar la platforma asta :) insa nu observ progress :) din contra as putea spune ...
Am primit mesajul insa ma gandesc ca nu e cazul pentru acum.
Ma intereseaza insa daca platforma aduce venituri, daca se acopera cheltuilelile, daca se merita investitia :) si ... de ce nu daca se merita sa mai investim :)
As dori sa incep o campanie pe google de promovare adwords insa ... as dori sa mai primesc ceva stiri dinspre aceasta platforma :)
 
Relax ... cand ai timp si cum vrei tu ...
Doar am precizat ca am interes in aceasta platforma ...
Multumesc!
 
Loading...
Back
Sus