Ma poate ajuta cineva ? HELP !

Valentina95

Active Member
Registered
Banned
Am un domeniu de ceva timp ce se potriveste de minune cu meciuri de fotbal live stream ! Problema este ca nu imi dau seama cum pot posta la mine pe site stream-uri din timpul meciurilor ! exemplu aici : https://www.tv-sport-hd.com/
Eu as vrea sa fac postare separata pentru fiecare meci , gen steaua-dinamo si in postare sa bag stream-ul ! Daca are cineva ideie cum pot face asta i-as ramane recunoscator !
 
Iti trebuie cont pe stream---uri speciale sau pe site-uri de pariuri ca affiliate dar nu accepta prea usor. Iti trebuie site dedicat pe nisa si care deja sa aiba ceva trafic.
 
dar daca vreau sa iau streamul de la look tv sa zicem sau de la telekom sport 1 cum fac sa iau codul embed , unde il gasesc sau ce metode sunt ?
 
Cea mmai simpla metoda este sa cauti in sursa la alte site-uri link la stream si apoi sa-l pui la tine.
Sai vorbeste cu cei care au itv sa iti dea link, ori cumperi subscribe pe unul care ofera acces la toate canalele de sport si apoi pui prin serverul tau.
 
si eu caut un site de genu, as vrea sa ma apuc sa fac streaming la meciuri de footbal dar nu gasesc un site unde as putea sa-mi postez propriul meu stream. Mai demult foloseam wiziwig, era foarte bun avea ff multi vizitatori. Stiti vreun site de gen? :D
 
In principiu se poate. Maine daca am vreme o sa va zic cum. toata faza e ca tre sa intri pe un site si cu inspect element sa cauti link-ul, de acolo mergi pe urmele lui pana dai de codul embed. Il pui pe site si gata . Toata faza e ca userul care doreste sa vizioneze trebuie sa isi activeze Java
 
Acum cativa ani am avut un site de genul asta, pe vremea aia erau un site unde iti punea la dispozitie un widget cu javascript pe care il puneai in site si aveai toate meciurile.
Acum sunt multe variante:
1. Poti face un grabber care sa iti preia de pe site-urile mari linkurile de embed pentr posturile tv de sport din RO, si sa faci postare tu manual inainte de fiecare meci cu embedul catre player.
2. Te uiti in sursa site-ului pe care l-ai pus to ca demo si o sa gasesti iframe la widgetul ala cu meciuri online.
3. Poti sa faci iframe si la asta: http://www.fromhot.com/webmasters/webmaster_iframe.php
 
Loading...
Back
Sus