linkuri de proasta calitate

cataspy

Active Member
Registered
Full Member
Salutare, pe un site de al meu observ ca sunt adaugate linkuri de proasta calitate care in ultimul timp ma tras numai in jos.. daca vreau sa elimin absolut toate linkurile catre siteul meu si sa las decat unul care este foarte bun si pus de mine cum pot sa procedez ? in acest fel banuiesc ca ii va scadea si autoritatea nu ? tin sa mentionez ca linkurile sunt puse pe siteuri cu pa sub 30 si website-ul meu are pa de 39 deci e clara treaba ca nu ma ajuta cu nimic..
 
Salut, eu nu stiu nici un tool care sa iti arate link-urile proaste sau pentru care ai fost penalizat (in general sunt spamul pe forumuri, link farmu-urile, comenturi pe bloguri)
Vezi ca in WMT ai DISAVOW LINKS este un tool cu care poti scapa de backlinurile pe care le consideri de slaba calitate sau spam.
Dar nu te grabi neaparat sa scoti acele link-uri, contacteaza webmasterii si incearca sa schimbi anchor-ul, poate unele iti sunt de folos
Sper sa te ajute ;)
 
Ultima editare:
Da pyo ma refer la acele linkuri care are pa sub 30, acelea nu ma vor ajuta cu absolut nimic ci din contra mai rau imi fac. Multumesc!
 
Loading...
Back
Sus