Jefuit Paypal

YooProJecT

Blogger
Registered
Banned
Acum 1 luna mi-am deschis cont la empow.com si am confirmat atunci paypalul cu 1 cent.
Iar acum ma vad fara 5.81 euro acestia fiind trimisi la ei fara sa intru pe site la ei sau in contul paypal.
Ma gandesc:
Mi-au spart parola ?
Imi puteti da un sfat cum sa imi primesc banii si sa nu mai patesc asta ?
 
Nu te-a furat paypal si nici contul nu este spart. Cand ai facut cont, nu l-ai confirmat ci ai facut subcribe la acestia. Sunt cateva firme care spun ca e activare dar este subscribe si trebuie inchisa.

Daca nu folosesti nici un serviciu/produs de la firma respectiva, faci contestatie la paypal. Sa adaugi si ca atunci cand ai facut contul acestia ti-au spus ca este confirmare cont si nu subscribe.
Mergi la plati aprobate/automate si dezactiveaza plata catre aceasta firma.
 
aceasi chestie mi sa intamplat mie cu godaddy, mi-au reinoit foarte multe domenii si mi-au retras 140$ de pe card, am facut reclamatie ca nu mai vroiam sa reinoiesc acele domenii dar nu sa rezolvat nimic.
 
Le-am trimis email la paypal.
E naspa sa te trezesti cu banii luati si nici macar sa nu stii pe ce ai dat banii. :(
 
Eu intotdeauna verific contul de paypal sa nu am plati automate. Ar fi bine ca pe viitor toti sa faceti acest lucru pentru a nu ramane fara bani in paypal sau card.
 
aceasi chestie mi sa intamplat mie cu godaddy, mi-au reinoit foarte multe domenii si mi-au retras 140$ de pe card, am facut reclamatie ca nu mai vroiam sa reinoiesc acele domenii dar nu sa rezolvat nimic.
Eu cumpar cam 40 domenii lunar,pt a le folosi doar o saptamana.
Primul lucru ce-l fac dupa cumparare este sa dezactivez auto-prelungirea la toate domeniile ... si abia apoi folosesc domeniile.
Nu vei recupera acei bani,ai fost neatent, sau nu ai stiu... daca nu ai dezactivezi acea Optiune care e ACTIVA standard inseamna ca esti deacord cu ea.
 
Ceva de genul am patit cu o firma de vps...am luat unul pt o luna ...dupa ce luna a expirat primisem notificari de la ei cum ca imi expira etc etc sa platesc factura...mi-au oprit servicile si gata..am crezut eu..pana cand primesc un email de la paypoal cum ca am platit din nou pt inca o luna cea ce nu mai vroiam...am zis ok prostia mea ca am uitat a anulez plata...dar surpriza..cand intru in contul de unde cumparasem serviciul..nu aveam nici un vps....am stat o zi sa vad poate e o gresala ...nimic si am scris celor de la paypal...a doua zi am primit tiket de la ei ca a fost o gresala si ca ce as dori acuma VPS-ul sau bani inapoi...
Clar..am ales bani inapoi. care au fost restituiti .
Deci daca vorbesti cu cei de la paypal te vor ajuta fara nici o problema.
 
Ceva de genul am patit cu o firma de vps...am luat unul pt o luna ...dupa ce luna a expirat primisem notificari de la ei cum ca imi expira etc etc sa platesc factura...mi-au oprit servicile si gata..am crezut eu..pana cand primesc un email de la paypoal cum ca am platit din nou pt inca o luna cea ce nu mai vroiam...am zis ok prostia mea ca am uitat a anulez plata...dar surpriza..cand intru in contul de unde cumparasem serviciul..nu aveam nici un vps....am stat o zi sa vad poate e o gresala ...nimic si am scris celor de la paypal...a doua zi am primit tiket de la ei ca a fost o gresala si ca ce as dori acuma VPS-ul sau bani inapoi...
Clar..am ales bani inapoi. care au fost restituiti .
Deci daca vorbesti cu cei de la paypal te vor ajuta fara nici o problema.
Si eu am avut aceeasi problema ca si tine, doar ca eu am ales expres acel subscription , iar in ziua cand trebuia sa mi se ia banii din paypal pt urmatoarea luna mi-au luat banii dar vps-ul era suspendat ca fiind neplatit... am vb cu support-ul de la vps,mi-au returnat banii si mi-au spus ca cel mai bine e sa platesc lunar pt vps,nu cu subscription,ceea ce am si facut de atunci.
 
Daca tot se vb in acest thread de PayPal si bani pierduti, sa povestesc si eu intamplarea mea,si poate invata si altii din ceea ce am patit.
Si eu m-am simtit jefuit de PayPal si de Client.
Eu creez anumite scripturi si aplicatii fb. La inceput am facut doar pt mine, apoi am inceput sa si vand.
Am vandut unei persoane un script si mai multe aplicatii, plata prin PayPal, ca si "Payment for services".
Acestea sunt produse digitale,nu se livreaza prin vre-un curier la o adresa, se livreaza online, gen il pun pe client admin pe o aplicatie si gata.
Omul vroia sa faca o afacere, dar nu se pricepea la nimic,avea multe idei,mi-a propus sa ii lucrez eu contra unui salariu bi-lunar oferit in date fixe (1000$/luna).
Dupa o vreme mi-a oferit un salariu mai mic, am acceptat desi nu eram incantat...mult de lucru.
La un moment-dat observ ca nu mai intra pe skype,nu-mi mai raspunde la mesaje,trece ziua platii si nu primesc banii... am zis ok.
Dupa o luna revine si ma cauta disperat ca a piedut tot ce i-am vandut ,ca serverul era inchis pt neplata etc.
Mi-a cerut refund la toti banii trimisi de el,dupa 3 luni de colaborare cu bani primiti si servicii finalizate..
Am facut screenshot-uri cu conversatiile relevante din 3 luni de colaborare unde scria clar cati bani mi-a trimis, pentru ce mi-a trimis, in conversatii se vedea clar cand spuneam "am facut aia,merge" , clientul recunostea in conversatii ca e ok,e multumit.
Cu toate astea, am pierdut disputa :eek: .
PayPal spune ca aceste screenshot-uri nu sunt luate in considerare pt ca pot fi trucate. Le-am zis ca le dau acces la skype-ul meu sa vada ei toate conversatiile... Cica si acele conversatii pot fi trucate.
In fine, am pierdut 250$ dintr-un cont Paypal si am un minus de mai multe mii, pe acest cont si pe inca unul (foloseam 2 conturi PayPal).
Mi-am luat gandul de la acei bani si de la acele conturi PayPal :( .

Ideea e ca nu mi se pare corect, eu pot cumpara servicii online, sute de conturi fb, like-uri, scripturi, mana de lucru, tot ce vrea sufletelul meu, si dupa 3 luni pot cere refund ???!!! Deci da, pot face asta fara probleme,observ. Eu sfatuiesc pe toatra lumea sa NU faca asta.
Sfatuiec pe toata lumea sa ceara plata ca si GIFT (Send money for services), ceea ce am observat ca unii numai asa isi vand serviciile,probabil patiti ca si mine.
Inspirat de avatarul lui @YooProJecT :confused: , va dau un ultim sfat : Aveti grija de conturile voastre ;)
 
MercE="Mariuselll, post: 11930, member: 33"]Da, nu o sa mai iti traga bani din contul tau paypal.[/QUOTE]
Merci,mai salvat ! :)
 
Loading...
Back
Sus