*INTREBARE* Facebook cont NOU

Se pare ca facebook face numai ce vrea, ieri am dat un share la un articol 'despre cum sa slabesti' gasit pe internet si tot ieri am primit sa-mi confirm contul sa pun o poza de profil reala (aveam un cover cu un text), am pus poza reala si azi am primit disable. Wtf? Nici un email prin care sa ma anunte, nimic...contul are 2 ani si nu a fost folosit decat sa vb cu prietenii, rudele etc...nu era fake...se mai poate recupera?
 

Atașamente

  • Screenshot_3.jpg
    Screenshot_3.jpg
    32,6 KB · Vizualizări: 12
Se pare ca facebook face numai ce vrea, ieri am dat un share la un articol 'despre cum sa slabesti' gasit pe internet si tot ieri am primit sa-mi confirm contul sa pun o poza de profil reala (aveam un cover cu un text), am pus poza reala si azi am primit disable. Wtf? Nici un email prin care sa ma anunte, nimic...contul are 2 ani si nu a fost folosit decat sa vb cu prietenii, rudele etc...nu era fake...se mai poate recupera?
Da,,iti voi da un link in privat
 
Spamul este interzis pe facebook dupa conturi noi,au implementat o optiune care nu afiseaza postarile in grup si pune deasupra ele postarea este spam si doar tu o vezi.restricti peste restrictii ,nu prea aveti sanse cu conturi noi.old da ...
 
Se pare ca facebook face numai ce vrea, ieri am dat un share la un articol 'despre cum sa slabesti' gasit pe internet si tot ieri am primit sa-mi confirm contul sa pun o poza de profil reala (aveam un cover cu un text), am pus poza reala si azi am primit disable. Wtf? Nici un email prin care sa ma anunte, nimic...contul are 2 ani si nu a fost folosit decat sa vb cu prietenii, rudele etc...nu era fake...se mai poate recupera?
--
Poti face contestatie cu act de identitate atasat.posibil sa fi fost dezactivat automat de sistemul de spam
 
Spamul este interzis pe facebook dupa conturi noi,au implementat o optiune care nu afiseaza postarile in grup si pune deasupra ele postarea este spam si doar tu o vezi.restricti peste restrictii ,nu prea aveti sanse cu conturi noi.old da ...
Da Gabriel stiu si eu asta...dar nelamurirea mea este urmatoarea ...LA ALTI CUM MERGE ?...daca stai putin sa te gandesti inseamna ca ei au o metoda de a trece de roboti facebook ( Si ma repet ...le merge cu conturi noi )
 
Nimeni care face nu iti va spune.;) Ar insemna sa ia de la gura lui sa iti dea tie. Asa ca, nu te astepta la un raspuns. Cunosc metoda, stiu multe despre psamul pe facebook si NIMENI nu iti va spune cum sta treaba. Poate vor fi altii care o vor face contra cost, dar, cu siguranta vor cere sume mari. Mai acum un an, doi, multi stiau cum sa faca spam si multi se ajutau intre ei pana a intervenit invidia ca face unul mai mult ca altul si chestii de genul, si incepusera sa isi bage bete in roate unul altuia. Cel putin eu asa am patit. De atunci am ales sa fiu pe cont propriu si am refuzat sa vand informatia chiar si pe bani frumosi. Nu fac live-uri ca cei din imaginea ta, dar stiu perfect modul in care se face, Deci, i-ati gandul. Ori gasesti pe unul sa iti vanda pontul, ori aflii singur. NIMENI nu va oferii informatii cautate, in mod public. Daca toti am stii sa facem asta, facebook ar lua masuri si ar incerca sa o opreasca. Fix asa s-a intamplat si atunci. Mult succes!

P.S scuze pentru eventualele greseli gramaticale. Am scris in graba si nici nu am verificat.
 
Da ce e man secret de stat sa faci un live ? :) ))))
Nu man, dar se castiga bani frumosi cu asa ceva daca stii cum sa o faci. Sa spuna metoda, ar insemna sa ia de la gura lui sa dea si altora. Una e cand 5 fac spam si iau ceva bani, alta e cand 50 fac spam si iau ceva bani. Metoda nu va mai dura mult pana ce facebook o va anihila si p-asta. Asa ca, cel care va spune, isi va risca CLAR metoda prin care face el. Asa, tine pentru el, merge pe burta si se multumeste cu cat face.;)
 
Nu man, dar se castiga bani frumosi cu asa ceva daca stii cum sa o faci. Sa spuna metoda, ar insemna sa ia de la gura lui sa dea si altora.
Omul va cere ajutor,un sfat si voi vorbiti de parca par fi secret NSA sau de parca ati face miliarde de pe un live.Da @whiteandblack un pm frate ca iti dau eu un cont vechi si iti spun eu cum sa faci.
 
Si eu i-am spus ca nu va primi ajutor pentru asa ceva. Am mentionat si de ce.;) Nu cred ca am fost offtopic. Nu este secret NSA dar este o metoda prin care multi dintr-e noi ne asiguram un venit frumos. Nu cred ca tu ai da o metoda prin care poti scoate si 1k euroi pe luna.;) Deja am spus prea mult. Pa, pa.:D
 
Eu inteleg la ce se refera @Deucalion .
Sunt lucruri la care poti oferi ajutor, sau cateva ponturi si lucruri la care nu poti zice nimic.
Sa luam un exemplu:
Sunt cativa pe aici care stiu ca Eu si @Mariuselll facem teste zilnic pentru metode care functioneaza. Dureaza ceva pana gasesc o metoda noua care sa functioneze bine si sa aduc venituri. Nu poti pur si simplu sa oferi acea metoda public, ca veniturile tale vor scadea rapid si in cateva zile nu mai merge nimic.
Uneori dureaza si 2 luni sau chiar mai mult sa gasesti o metoda buna.
Aseara am vazut cam 20 conturi care faceau live si la 5 minute erau suspendate. Mai depinde si de norocul care-l ai. Plus stiu din experienta, daca esti in blacklist la facebook nu vei reusi nimic.
Eu i-am dat o solutie mai sus, care stiu sigur ca functioneaza, dar crezi ca a testat punctat cum am zis eu?
Chiar acum a descoperit o chestie noua de promovare, care este la vedere dar multi nu dau importanta.

 
Omule aici vorbim de un live atat si nimic mai mult,nu vb de alte ponturi...
Ideea este ca daca el voia sa faca live doar pentru ce zice, nu era atat de interesat de chestia asta si folosea ce i s-a spus pana acum, si nu avea nevoie sa foloseasca enspe conturi ca sa faca live, atata timp cat nu era spam. Eu sunt de parere ca a gustat putin din aceasta metoda si vrea sa inteleaga mai multe dar e constient ca nu il va ajuta nimeni.;) In fine, imi cer scuze daca ma insel si nu am vrut sa fiu inteles gresit.;) Cred ca Alex11b este tot ajutorul de care are nevoie pentru promovarea sa.:D
 
Omule aici vorbim de un live atat si nimic mai mult,nu vb de alte ponturi...
El vrea conturi pe care sa faca live pe facebook. I-am spus mai sus cum poate face conturi pentru a putea rula live, la fel si cum poate da share la acel live pentru a ajunge pe mai multe grupuri.
Problema la el este ca ii blocheaza contul pe care face live. Deci el are nevoie de conturi noi pe care sa faca live.

Eu fac LIVE-uri cu * Reparatii, Montam acoperisuri *
Daca ar vrea sa faca live doar pentru acest lucru nu este nevoie de conturi fake noi si o poate face pe contul persoanal sau cel de firma daca are una.
Intelegi ce vreau sa spun?
 
Loading...
Back
Sus