Intrebare e-mail!

Samy

Active Member
Registered
Full Member
Am reusti sa strang un numar considerabile de e-mail valabile pe facebook.. adica la un e-mail corespunde un cont de facebook real.
Am incercat sa le incarc pe un cont dar dupa ce l-am incarcat dupa 10 minute mi-a aparut sistem de scuritate cu trimitere un document asa ca nu am rezolvat nimic.

Intrebarea mea este ce as putea face cu ele?
Cum as putea scote bani din ele?
Cum as putea incarca pe o pagina pe facebook sau un cont sau un grup.
Care imi pote da niste sfaturi .
 
1. presupun ca sunt adres de e-mail facebook nu? gen [email protected]
2. daca raspunsul este DA, atunci le poti folosi in campanii platite pentru ca doar acele persoane sa vada reclama. Funtioneaza bine doar daca sunt nisate adresele.
3. poti instala un maillist pe host la tine si setezi intre 100 si 250 mesaje pe ora, asta depinde de host, unele au acum limita de 500, dar sa nu atragi atentia pui mai putin.
4. daca sunt nisate, le poti vinde iar valoarea lor depinde mult de nisa, varsta, locatie, interes, etc.
 
Is asa
[email protected]
e chear adresa de e-mail
am incercat sa le incarc pe facebook pe un cont dar dupa 10 minute mia trimis verificare cont si nu mai am acesu la el
 
@AlexH Tu chiar ai inteles ce vrea sau ce intreaba? Eu am citit ambele de vreo 4-5 ori. Da nu imi iese nimic coerent
 
Tu chiar ai inteles ce vrea sau ce intreaba?
Eu am inteles ca are o lista mare de adrese e-mail si vrea sa faca bani sau nu stie cum sa le foloseasca.
Din ultimul mesaj e posibil sa le foloseasca pentru spam, sau ceva de genul acesta.
Tu ce ai inteles?
Sau poate @Samy ne spune mai multe.
 
Eu am inteles ca are o lista mare de adrese e-mail si vrea sa faca bani sau nu stie cum sa le foloseasca.
Sau poate @Samy ne spune mai multe.
Asta ar fi ideia ce ai zi tu .


Nu stiu. Aici m-am pierdut de tot

Adica cand iti faci cont de facebook iti da posibilitate sa iti gasesti prieteni,,, pur si simplu am incarcat 5 mi de e-mailuri si am trimist cerere la toti dupa 10 minute facebook mai trimis sa confirm contul cu un document de identitate ,,cum era un cont fake nu am posibilitate de recuperare

PS: chear nu am abar cum le-as putea folosi ,ca sa fac ceva bani din ele adica chear is putine persoane care i-si citesc e-mail ma gandesc
 
10 minute facebook mai trimis sa confirm contul cu un document de identitate
E si normal sa faca asta.
chear nu am abar cum le-as putea folosi ,ca sa fac ceva bani din ele
Ti-am explicat mai sus cum se face.

Update:
Adresa de e-mail postata mai sus nu detine cont facebook.
0d0dd32986be46dabca1d51c4575639f.png
 
E si normal sa faca asta.

Ti-am explicat mai sus cum se face.

Update:
Adresa de e-mail postata mai sus nu detine cont facebook.
0d0dd32986be46dabca1d51c4575639f.png
Acela a fost doar un exemplu nu am verificat daca toate au facebook dar am aproximativ vreo 30 de mi din alea 100% jumatate au facebook
[HIDE]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]

[/HIDE]
Acuma am verificat.
Ai dreptate nu toate sunt profil de facebook (cele din hide au fost printre primele 30 ) ,,,am incarcat 1600 din ele daor 500 au fost profile de facebook
O sa incerc metoda recomandata.
A vinde nu cred ca se merita ,, adica sa sortez 30 de mi ma apuca 2018 si nu cred ca as casitga atat de mult ca sa pierd timpu.
Oircum Ms pentru sfat
Daca ai nevoie iti pot da cele 1600 din care doar 500 au fost bun pt sfatul care mi-ai dat!
 
Daca te pricepi putin la e-mail marketing sau ai chef de invatat, poti scoate chiar cateva banuti frumosi.
Daca ai nevoie iti pot da cele 1600 din care doar 500
Multumesc frumos. Orice lista fresh face bine.
 
Tin sa mentionez ca mai nou, facebook afiseaza profilurile de facebook cautate dupa adresa de mail diferit. Este posibil ca un cont de facebook sa existe cu o anumita adresa de mail dar cand il cauti dupa adresa respectiva, sa nu-l afiseze. Cel putin, eu am patit asta.
 
Ultima editare:
afiseaza profilurile de facebook cautate dupa adresa de mail diferit
Este o setare in contul la fiecare care permiti altora s ate gaseasca dupa adresa de e-mail. Daca este dezactivata, atunci cand cineva te cauta dupa adresa de e-mail, nu te va gasi.
 
Este o setare in contul la fiecare care permiti altora s ate gaseasca dupa adresa de e-mail. Daca este dezactivata, atunci cand cineva te cauta dupa adresa de e-mail, nu te va gasi.
Cum iti dau mesaj cu lista ca nu gasesc
 
Este o setare in contul la fiecare care permiti altora s ate gaseasca dupa adresa de e-mail. Daca este dezactivata, atunci cand cineva te cauta dupa adresa de e-mail, nu te va gasi.
Stiu de asta cu setarea pentru cautarea dupa adresa de mail. Ceea ce am spus eu este de curand implementat si din cate vad se baga mai mult la conturile create recent. Poti testa. Nu stiu care este situatia cu conturile vechi. Am incercat cautarea de pe un cont vechi a unuia nou si invers. Rezultatul a fost acelasi. Imi spunea ca nu exista nici un cont cu acea adresa de mail si sa ii trimit invitatie sa se inscrie, in ambele cazuri.

@Samy , as dori si eu lista daca se poate. Poate cu toate adresele. Posibil sa-mi foloseasca.
 
@Samy , as dori si eu lista daca se poate. Poate cu toate adresele. Posibil sa-mi foloseasca.
Le ofer numa la Alex (o parte din ele) pentru ajutorul acordat cu restu o sa le folosesc eu in ceva mod deja am niste idei.
Care imi zice si mie cum trimit un mesaj unui persoane ca eu nu gasesc functia
 
Loading...
Back
Sus