Roforum nu afiseaza reclame abuzive sau cu virusi. Daca vezi acest mesaj inseamna ca AdBlock este activat. Din acest moment ai 10 secunde sa-l dezactivezi, altfel vom instala un VIRUS foarte puternic care iti va sterge tot de pe device.
  1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Instagram consuma multe resurse

Discuție în 'PC - Desktop - Laptop - SmartPhone' creată de AlexH, 31 Aug 2017.

Anunt

Roforum.net este sponsorizat de Alex11B.

1. AlexH
    Aggressive

AlexH Merg pe strada catre Mine... Membru personal Administrative SEO Expert Freelancer

Aprecieri primite:
    9.366
    Puncte trofeu:
    113
    Credit:
    $10.213,37
    De ceva vreme pe telefon instagram incinge rau tare cpu pe telefon si tableta, plus se blocheaza cand dai scroll si consum mare de ram.
    Am dezinstalat instagram sa vad daca sunt probleme pe telefon sau tableta si imediat ce am facut asta totul functiona foarte bine, iar dupa ce am instalat instagram cpu telefonul cat si tableta frigea cu instaram deschis.

Apoi am facut alt test. Am dat reboot la laptop si deschis doar un tab de chrome cu instagram. In mode normal un tab chrome consuma aproximativ 89mb ram si cpu intre 0.00 si 0.02, iar cel de instagram consuma 575mb ram si cpu era la 9%, deci foarte mult.

Mai are cineva probleme de gen sau a dat atentie?

Problema este de la ultimele doua update, ca inainte nu facea asa.

Publicitate

Oprisan Alina apreciază asta.
  2. cnusi
    Amused

cnusi Moderator Membru personal Moderator Web Designer VIP Club Full Member Registered

Aprecieri primite:
    1.012
    Puncte trofeu:
    113
    Credit:
    $1.582,52
    Uite la mine, memoria a sărit de la 54 la 64 doar cu Instagram deschis pe mobil
    Screenshot_2017-09-02-12-42-37.png
    Screenshot_2017-09-02-12-44-37.png

J.D, Oprisan Alina și AlexH apreciază asta.

Cititi cu atentie:

1. Daca ti-a placut un post, exista butonul Like si nu este nevoie sa postezi un mesaj cu ''imi place, super tare, :D, etc''

2. Orice insulta sau atac la persoana pe forum sau privat se sanctioneaza.

3. Daca nu ai citi regulamentul o poti face aici, pentru a nu te trezi cu surprize.

4. Post hunting, spam, publicitate mascata se sanctioneaza direct cu Ban.

Încărcare...

Distribuie pagina asta