Infiintare Magazin Online

Daca sunt facturi pe pers fizice, poti face mai de toate, mai greu daca iti cer pe firma. Atunci trebuie sa faci firma.
 
Salut. De ceva timp m-am tot gandit sa incep o mica afacere cu un magazin Online , am studiat cateva nise si am ajuns la una care concurenta este extrem de mica si as vrea sa incep totul legalizat. Mentionez ca nu am studii superioare ci doar liceul terminat in profilul "Tehnician in activitati de comert + Bacul absolvit"
In aceasta mica afacere vreau sa intru decat eu si prietena mea, din diverse documentatii am ajuns la concluzia ca prima data este nevoie de PFA sau SRL
In ceea ce am relatat mai sus ce credeti ca este mai bine pentru situatia mea PFA sau SRL ?

Totul sa fie legal. Legalizat e un alt termen. PFA sau II, se poate infiinta doar daca ai diploma in activiatea ce constitue obiectul de activitate. In cazul tau, tebuie sa fi terminat un liceu cu profil informatic sau sa fi absolvit un curs de operator calculatoare. SRL e cel mai bun.
 
Asa cum un fost sef de al meu scoatea factura cu chitanta pe ea, la imprimanta, cu program in pc. Le scoatea pentru client, niciodata pentru contabilitate...sau doar ce dorea la contabilitate.
 
Loading...
Back
Sus