Idee de monetizare ...

kLande.

Active Member
Registered
Full Member
Salutare. Cum as putea monetiza traficul interesat de continut adult premium, dar care vor sa ajunga la continut gratuit. Exemplu, persoane interesate de ultimul clip postat de un model onlyfans, care e pe bani in mod normal, dar de pe link-ul meu ei vor crede ca ajung la acel clip gratis. Pt. asta sunt dispusi chiar si sa-l descarce, sau sa se inregistreze.

Am incercat mai de mult cu whitelabel-ul de la Chaturbate, ii trimiteam direct pe pagina de register, si se inregistrau destul de multi. Primeam 500-800 de click-uri pe link, si vreo 20-30 de inregistrari pe zi, dar din 200 de inregistrari niciunul nu a bagat bani, nici macar dupa 1 an. (aici mai e si modalitatea sa aleg 1$ pt inregistrare, dar fara sa generez niciun profit, dupa un timp risc sa primesc ban. Si nici nu ofera 1$ pt toate tarile).

Alte metode ? Trebuie sa fie ceva foarte simplu pt ei, sa para ca ajung la clip destul de usor si fara sa plateasca ...
 
Cred ca singura soluție din ce spui tu, este cpl sau cpa dar fara sa includă sa plătească ceva.


whitelabel-ul de la Chaturbate
Eu inca lucrez cu ei si merge foarte bine.
La mine rata celor care baga bani este de aproape 1% din traficul lunar.
Alta soluție pentru tine este 20 de popup per sesiune.
 
Cpa, recomand crakrevenue pentru ca poti sa-ti alegi oferta.
Este site-ul tau? daca da, poti pune bannere, popup cu dating smartlink sau content locker. Practic ar trb testate pentru ca sunt destule metode de monetizare.
Daca ai traffic din upload sau alte metode, cauta pe crakrevenue o oferta de de genu, poti chiar sa promovezi conturi of cu abonament free
 
Loading...
Back
Sus