Gazduirea influenteaza site-ul

showb1z

Well-Known Member
Registered
Full Member
Salut, de ceva vreme am niste intrebari la care inca nu mi-am raspuns total sau cel putin inca nu m-am convins desi fac teste !
Am avut un site cu X vizite , l-am mutat pe alta fara down la site fara nimic site-ul a scazut drastic .

Acum am 2 vps-uri
1. contabo si 2. nshost
Site-uri cu aceias tematica si pe vps 1 si pe 2, aceias promovarea aceleas cuvinte cheie
Din pacate nici unul nu creste asa cum ma asteptam.
As vrea sa renunt la 1 din ele ca nu vad de ce as plati pentru aman2 ..
As vrea sa stiu la care sa renunt, e mai bun un site cu data center in romania sau e bun si cel de la contabo ?
Site-urile gazduite sunt
nshost melodiamp3.download
contabo mp3youtube.video
 
Din experiența mea in 8/10 nu influențează cu nimic hostul, vorbind de cele ok.
Cat despre cele doua nu știu ce sa iti spun.
contabo am testat odata si asta înainte sa ma uit in tos.
Problema la ei chiar daca ai vps cu resurse bune nu le poți folosi mai mult de 1-3 daca trece de 50% si asta poate aduce mari pierderi.
Cred ca domeniile tale sunt moarte si nu te mai stresa.
Cumpara altele noi si muti totul.
Eu recomand doi provideri cu care lucrez de ani buni si nu sunt probleme.
Online.net si oneprovider.
 
Pai depinde de stadiul la domeniile vechi.daca sunt penalizate atunci nu iti recomand sa le pui.
Mai bine le bagi in sedo si tot scoti ceva pana cand expiră.
 
Salut! Prin 2014-2015-2016 când am venit și eu pe piata cu o noua firmă de hosting am primit și eu întrebări de genul acesta. Pot spune că hostul influențează website-ul tau într-o anumită măsură și într-un anumit context.

De exemplu daca pagina se mișcă greu din cauza hostului, daca utilizatorii (vizitatorii) primesc erori din cauza hostului, atunci scade foarte repede pagina ta. Din păcate în ziua de azi tot mai multe firme de host apar pe piata, firme care nu au ce căuta , cu dedicate de 3€/lună , de toată jena.

Acum, verifică și tu viteza site-ului tau daca nu o știi. Toate cele bune.

Notă: Folosește SEO. Un website fara SEO nu este website.
 
Loading...
Back
Sus