Faze comice cu google voice - Roman vs Englez

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Doar ce mi-am adus aminte de o faza comica petrecuta acum cateva zile intre mine si cativa englezi intr-un bar.
Se contraziceau legat de modelele Smart car. Scot telefon si ii spun lui google: Google show me picture with smart car.


Google imi raspunde prin voce si imi arata pozele.

Cei care erau cu mine la masa raman putin masca la ce am facut eu. Ma intreaba cum am facut, le explic ca si ei pot face asta. De aici au inceput fazele comice.

Deschid acestia google voice si executa aceiasi cautare doar ca le da alt rezultat. Nu stiu cum este prin alte parti, dar unde sunt eu englezii vorbesc foarte ciudat si multe cuvinte le taie/prescurteaza.
In loc de car se intelege call, asa intelege si google.
In fine dupa mai multe cautari realizate de ei si mine, unde pe mine google ma intelegea iar pe ei nu.
Si acum cand ma intalnesc cu ei rad de ei ca un imigrant care engleza este adoua limba vorbeste si se exprima mai bine decat un englez.
Pe absolut orice termen de cautare prin voce google nu ii intelegea. Iar cand cautam eu ma intelegea fara probleme. Unul dintre ei a vrut sa isi arunce telefonul, asa ca i-am spus sa incerce pe al meu daca crede ca a lui nu functioneaza bine. Acelasi rezultat.
 
Loading...
Back
Sus