Episod nou

heimdall

Active Member
Registered
Full Member
Multi dintre noi nu au timpul necesar si nici dispozitia sa urmareasca emisiunile favorite ticsite de reclame repetitive si de foarte lunga durata de la televizor , printre aceste persoane ma numar si eu. Acum o saptamana am "ratat" episodul 3 din iUmor , nu este cea mai reusita emisiune dar pe mine ma binedispune. Ca mine sunt zeci sau sute de persoane , din acest motiv am decis sa fac un site unde puteti urmari si voi emisiunile voastre preferate. Momentan este la inceput dar in timp sper sa ajunga destul de mare si sa cuprinda o gama cat mai larga de emisiuni , seriale si de ce nu filme. Hai sa nu o mai lungesc , am sa las cateva linkuri.

Website : http://www.episodnou.com
iUmor : http://www.episodnou.com/emisiuni/iumor
Chefi la cutite: http://www.episodnou.com/emisiuni/chefi-la-cutite/
Ferma vedetelor : http://www.episodnou.com/emisiuni/ferma-vedetelor
Atletico textila : http://www.episodnou.com/seriale/atletico-textila

Cam asta este ceea ce am reusit sa fac pana acum , cu ce credeti ca l-as putea imbunatati?
 
Uite parerea mea:
Pana sa ajung la un film - serial a trebuit sa dau vreo 3-4 clikuri (Asta nu imi place)
Din netutv castigi ceva $ asta cand o sa ai trafic mare daca o sa ai.
Plus eu am intrat de pe mobil , ceea ce majoritatea fac asta. Tema ta e responsiva dar cand ajungi la player deja e gata. Playeru iasa din cadru + de vreau sa ma uit la ceva pana ajung la vizionare ma ia dracii din cauza pop-urilor de la player + se incarca greu film( nu esti tu de vina).
Iti recomand ridtv.net unde sa le urci. Incerca 1 serial - film sa vezi despre ce vorbesc.
 
Sunt de acord cu ce sune @Mariuselll
Mi-a trebuit ceva timp sa gasesc un episod pe site. Prima pagina arata dragut, dar dupa ce treci pe paginile interioare totul se schimba.
Dupa forma aleasa de tine pe site cred ca ai vrut sa incerci o metoda seo, dar prea ai inteles cum se face.

La fel iti recomand ridtv pentru a urca episoadele. Nu uita sa citesti regulile de upload si utilizare.
 
@Mariuselll Multumesc pentru sugestii , fiind primul site de genul asta pe care il fac nu stiu exact cum sta treaba. Folosesc netuTV pentru ca imi este extrem de usor sa import videoclipuri din alte parti , practic eu nu urc nimic , copiez de la alti utilizatori. Eu cand intru de pe mobil nu am cine stie ce probleme , un singur poopup imi deschide playerul si da , stai undeva la 5-25 de secunde sa se incarce prima data dar dupa nu mai sunt probleme pana la sfarsit.

@AlexH Multumesc pentru pareri , poate parea putin dezordonat dar pe termen lung cred ca este cea mai buna solutie. Ai spus de seo ca nu este ok , in momentul de fata restructurez headingurile in functie de importanta paginilor , fiecare imagine are "alt" unic in functie de emisiuni , episod si data la care a fost postata. La descrierile paginilor pot spune ca mai este mult de lucrat , doar cateva sunt unice . Ce ar trebui sa mai fac pe plan intern pentru a fi optimizata?
 
In primul rand ar trebui sa lucrezi la accesibilitate. Asa cum am spus mai sus, stiu sau banuiesc pe ce mizezi si poate aduce rezultate bune pe partea de seo, dar pentru asta trebuie sa faci userul sa revina, asta inseamna sa-i oferi ceva ce nu gaseste in alta parte.

Trebuie sa te gandesti asa:
Daca mie care stiu cum functioneaza un site, stium sa evit reclame, sa ajung la un clip, mi-a luat ceva timp sa reusesc sa dau play la un film, atunci gandestete cat va lua la un user normal, mai ales pe mobil.
Lumea este lenesa si daca vede ca e prea mult de munca se lasa pagubas si merge in alta parte.

Stiu ca popup pe mobil aduce multe venituri, dar pe termen lung nu ajuta cu nimic. Multi pe mobil cand se deschide un nou tab uita sa dea back sau sa inchida tabul si continua pe acelea. Daca vad ca nu este filmul, merg inapoi la google si cauta iar filme online si intra pe alt site.

Daca este doar un site de pe care vrei sa tragi cat poti de mult pe termen scurt, atunci mergi asa ca doar toti fac acelasi lucru nu?
:D
 
Asculta parerile noastre. Stiu cu ce se mananca nisa. Pe termen mai lung nu o sa reusesti. Asa cum fac majoritatea. Site-urile de filme online apar mai ceva ca ciupercile dupa ploaie dar si dispar la fel de repede. Chiar daca o sa te tii de el 1,2,3.4 ani tot nu o sa reusesti. Utilizatorul vrea ceva mai simplu, player care se incarca repede, fara popuri etc. E de inteles ca trebuie scos si ceva $$$ din site pentru host etc. Dar la faza cu playerele aici e cea mai mare problema. Tine minte: majoritatea folosesc telefoanele si tabletele. Era pc-ul incepe sa dispara. Eu cunosc personal o gramada care se uita la filme de pe aceste dispozitive. Si daca ar intra la tine a doua oara nu mai intra. Si eu am inceput sa adaptez site-urile pentru asa ceva. Da e de lucru dar e un Atu . Astea sunt parerile noastre tu faci cum doresti. Bafta
 
Iti recomand sa schimbi tema . Nu iti recomand sa folosesti playere youtube deoarece:
1. Daca le urci tu mai mult ca sigur o sa ai contul suspendat.
2. Daca pui de la altii de pe youtube o sa ramai fara video deoarce si la ei o sa le suspendeze contul.
Pe youtube nu ai voie sa urci fara drepturi de autor.
Ai ridtv.net ti-am zis mai sus. Se incarca repede video (aproape instant) si de pe mobil.
Si da recomand reclama separata. Sau poti pune 1 pop sa afiseze pe zi pe user. Nu e asa de deranjant ca si 3-4 din player.
 
Chiar nu inteleg de ce sa schimb tema , este responsiva , curata , optimizata aproape in totalitate.
Cat despre ridTV de aproape 2 ore incerc sa urc episodul 1 din got. Ma trezesc cu cate o eroare dupa ce astept cate jumatate de ora cu mesajul "Conectare... sau Se trimite cererea la www.ridtv.net". O pagina cu progresul upload'ului ar fi ideala.

Edit : intr-un final am reusit sa urc Episodul 1 , Sezonul 6 din Game of Thrones cu audio in engleza.
Acum astept sa se propage si sa il incorporez pe site. Sper sa se simta diferenta :D
Edit2: se pare ca pot sa astept mult si bine pentru ca am urcat intr-un format care nu o sa se propage (mkv)

PS: daca sunteti nerabdatori il puteri urmari de la alte surse AICI.
 
Ultima editare:
La ridtv primesti asta daca esti pe vpn sau proxy, ori nu urci fisierele care trebuie.
Eu cu viteza mea de rahat si tot urc 1Gb in mai putin de 30 minute.
Progresul se vede in stanga jos la pagina.
mai e posibil ca img sa fie mai mare de 500kb.
Dar din ce spui tu, fie conexiunea ta este rea, ori esti pe proxy/vpn.
 
Loading...
Back
Sus