E-Bani.biz Auto Surf

MrRobot

Member
Registered
Dupa cum spune si titlul ma laud cu urmatoarea pagina www.e-bani.biz . Scriptul se cheama Cash Mining Pro si practic functioneaza ca un auto surf traffic exchange doar ca umpic mai complex.
E proaspat deschis deci numarul de utilizatori inregistrati nu o sa reflecte "opulenta" insa proiectul e facut doar pentru Romania si cu putina investitie in reclama o sa iasa ceva frumos.
Da o sa primeasca toata lumea banii daca asta e urmatoarea intrebare , platile o sa le fac doar prin Paypal sau Payeer .
Banii pentru a plati membri vin din arc.io , a-ads si pe viitor si din reclama cumparata pe pagina.

Contul pe arc.io e proaspat insa am reusit in aproape 2 luni sa strang 180$ and counting.arc.PNG
Daca esti interesat de proiect te invit sa te inregistrezi iar daca ai o pagina web pe care iti propui sa primesti doar trafic din Romania anunta-ma si ptr ceva $$ modici o pot tine permanent fiind la deschidere.
Astept comentarii rautacioase sau nu :)
 
A mai incercat cineva aici pe forum un proiect exact la fel si nu a reușit.
Pe Romania nu cred ca merge, poate pe India sau alte tari cu numar mare de locuitori.
Multa bafta.
 
Am deja mai multe proiecte ( nu toate cu scriptul asta ) care functioneaza world wide si functioneaza binisor spre foarte bine , depinde de zile :) .. o sa incerc totusi si eu sa fac asta pentru Romania chiar de ar fi nevoie sa educ pe fiecare in parte ce trebuie sa faca si cum poate sa scoata bani.. e destul potential si "acasa"
 
Contul pe arc.io e proaspat insa am reusit in aproape 2 luni sa strang 180$ and counting.
Avem un total de 20 membri inregistrati care au generat pana acum suma de €0.08!


Te cam bati cap in cap ;)

poate pe India sau alte tari cu numar mare de locuitori
pe india poti avea success ca aia pun botu la orice
 
Ultima editare:
Avem un total de 20 membri inregistrati care au generat pana acum suma de €0.08!


Te cam bati cap in cap ;)


pe india poti avea success ca aia pun botu la orice
Nu vad unde ma bat cap in cap :D si nici nu vad ce treaba are arc.io cu statisticile de pe e-bani.biz , n-am mentionat nici o secunda ca e-bani.biz mi-au generat banii aia pe arc.io , am specificat totusi de unde vor veni fondurile pentru cei activi pe pagina..
 
Ca sugestie pentru ca esti la inceput si mai ales ca e pe romania.
Daca userul tine deschis non stop o luna va castiga 32$. Pentru romania nu e prea bine, insa brazilia, venezuela, china, india, poate fi ceva extra.
Cum esti la inceput si pana strangi un numar mai mare de useri, e recomandat ridici rata, pentru ca spre exemplu laptopul meu daca il tin deschis non stop imi consuma pe luna 35 euro in energie, daca as scoate 50 euro pe luna atunci as avea un profit de 15 euro. Nu e mult dar userul ramane cu ceva...
Apoi ca si client ma intereseaza ca site meu nu va fi afisat pe vps, server dedicat, etc, pentru ca mi-ar afecta site in cautari, lucru care nu vrea nimeni.

Nu am testat inca, dar depinde mult si cate resurse consuma acea pagina a ta, pentru ca unele pe extern te rupe in doua la resurse.

Poate avea succes, insa cred ca trebuie abordata treaba putin diferit pentru a avea succes pe romania.

Apoi aici pe roforum, lumea te taxeaza imediat pentru orice ''minciuna nevinovata'' spusa si care iti poate duce proiectul la ruina.

Nu spun ca minti in ceea ce scrii sau faci, insa recomand cel putin aici sa fii cat se poate de sincer si direct, lucru care ar putea sa iti aduca beneficii, poate nu useri, dar sugestii cum sa iti faci proiectul mai bun, mai atragator.
 
a-ads.PNG
banii pe arc.io si a-ads se strang de pe alte proiecte care ruleaza si pentru india etc ( unul din exemple e probtc.surf si mai am cateva ).
Scriptul nu consuma resurse exagerat de mari si chiar daca ar fi fost asa e gazduit la namecheap pe hosting nelimitat cu resurse nelimitate , cat despre configurare e-bani matematica sta cam in felul urmator :
O luna in medie are 730 ore asta inseamna undeva la 43 829 minute pe luna
Daca un user este activ 43 829 x €0.000100 pe minut asta inseamna 4.38 pentru un user simplu ( fara upgrade ).
Matematica se aplica la fel si pentru celelalte tipuri de membership si evident castigul creste putin.
arc.io imi produce la saptamana o medie de 41-45$ evident fara e-bani pentru ca momentan e proaspat adaugat
Deci pe luna doar arc.io imi aduce 180$ mai concret 147 Euro.
Matematic vorbind doar din ce imi produce arc.io pot plati constant 32 de membri pe luna daca acel membru e activ non-stop .
Scriptul in sine nu consuma resurse CPU si nici n-are vre-un js din ala de-ti rupe cpu-ul ptr ca mineaza in background dupa cine stie ce fluturasi de monezi virtuale deci singura resursa consumata de utilizator e curent-ul.
E evident ca nu isi scoate curentul cum la fel de evident e ca nu o sa stea nimeni 43829 de minute pe pagina, plecand de la matematica asta datele problemei se schimba radical iar "lipsa de fonduri" nu o vad ca fiind o problema
Mai mult decat atat nu am luat in calcul veniturile de pe a-ads si alte campanii CPM pe care le voi adauga pe viitor .
Acum o sa ma intrebi ce-mi iese mie si o sa iti raspund sincer , tot ce o sa fie cumparat ca si pachete de reclama o sa fie considerat ca si prajitura mea pentru mentenanta etc.
Stiu ca e greu si ca in Romania multi is plictisiti de tzepe precum promoveaza247 si alte gainarii si de aici reticenta dar eu am timp si nici nu ma grabesc nicaieri si nici nu ma astept ca in 2 luni sa apara 20000 de Romani activi pe pagina ...

p.s : la castigul unui user nu am luat in calcul faptul ca fie si simplu castigul creste in functie de numarul de referral pe care ii au , ptr ca pentru fiecare referral activ primesc 20% din ce produce s.a.m.d
 
Ultima editare:
A si ca sa raspund la toate intrebarile , scriptul are build in un proxy checker oferit de cei de la ProxyCheck.io care ma anunta pe mine ca un utilizator a fost depistat folosind Proxy/VPN si mi-l baneaza sau il banez eu manual, la fel si pentru cei care isi fac multiple users from same ip!
 
Eu am plecat de la ceea ce scrie pe site:
Castigi pana la €0.00075 pe minut!
o ora: 0.045 euro
o zi: 1.08 euro
o luna: 32.4 euro

Sa nu uitam ca pe site scrie ''Castigi pana la'' deci nu de la, asa ca maximul poate castiga este €0.00075 pe minut, adica minimul este mai putin.
Repet ceea ce scrie la tine pe site.
Screenshot_41.png

Ai specificat servicii aditionale care iti permite sa aduci un extra castig si care iti permite sa platesti userii.
Pentru moment vezi cat castigi din acele servicii pe saptamana sau luna si pana vin clienti care sa cumpere publicitate, imparti 80% din suma respectiva per minut si vezi cat poti oferi.
Asa userul este atras sa vina si odata ce ai multi useri reali vin si clientii.
La pretul care-l ai e posibil sa ai destui.
 
www.ProBTC.Surf - Powerful Free BitCoin Earning Platform eu acum m-am inregistrat la tine ca test xploziv €0.00090 in 9 min probabil , nvrm 0,0001 la pagina surfare bani, se scot la 500 ore= in 21 de zile non stop

To be able to withdraw your money, you must have at least 30,000 total mined minutes and withdrawal amount must be over €3.00. You can send one payout request every 15 days!

ATTENTION: Current withdrawal fee is 5% and will be deducted from your withdrawal amount!

acum nu am mai facut calculul daca vor fi peste 3 euro :D renteaza pentru indieni asta ?
 
Sunt in medie 3.65 Euro daca nu pui ce poti face aditional din comision referral sau offer wall. Nu stiu daca renteaza pentru indieni dar sigur nu e singura lor optiune , plus ca majoritari sunt rusii based on google analitycs .
 
Dupa cum spune si titlul ma laud cu urmatoarea pagina www.e-bani.biz . Scriptul se cheama Cash Mining Pro si practic functioneaza ca un auto surf traffic exchange doar ca umpic mai complex.
E proaspat deschis deci numarul de utilizatori inregistrati nu o sa reflecte "opulenta" insa proiectul e facut doar pentru Romania si cu putina investitie in reclama o sa iasa ceva frumos.
Da o sa primeasca toata lumea banii daca asta e urmatoarea intrebare , platile o sa le fac doar prin Paypal sau Payeer .
Banii pentru a plati membri vin din arc.io , a-ads si pe viitor si din reclama cumparata pe pagina.

Contul pe arc.io e proaspat insa am reusit in aproape 2 luni sa strang 180$ and counting.Vezi atașament 5194
Daca esti interesat de proiect te invit sa te inregistrezi iar daca ai o pagina web pe care iti propui sa primesti doar trafic din Romania anunta-ma si ptr ceva $$ modici o pot tine permanent fiind la deschidere.
Astept comentarii rautacioase sau nu :)

Cine își va tine laptop-ul deschis non-stop pentru 4-30$ pe luna? Nici pe VPS nu se merita sincer. Încearcă sa imparti profitul cu membrii și poate atunci va merita
 
@AlexH vad ca si tu ai instalat Arc ,si eu la fel :D ,asta este bun pentru cine are situri de filme.
Da. Este si nu este bun. depinde de proiectul care-l ai.
Stiu foarte multi care l-au scos pentru ca aduce probleme.
 
am cautat sa stii dar ca arc nu mai e nimic out there , mai sunt cateva pagini dar te pune sa folosesti contul de facebook si magarii de genul...
cat despre referral si comisioane , asta e raspunsul primit de la arc.

save.PNG
 
Loading...
Back
Sus